ne 6.9.2015 | Klára Petrásková, Radek Kozel

Tadeáš Jakubec po výhře v derby: V první třetině to vázlo, pak jsme se zlepšili

S radostí bude na první východočeské derby sezóny vzpomínat Tadeáš Jakubec. Rychlostně skvěle disponovaný mladík prokázal v souboji s pardubickým Dynamem své kvality a dvěma přesnými zásahy se podílel na vítězství Mountfieldu 6:3! Teď se začne šikovný forvard připravovat spolu s celým týmem na další mistrovské utkání, a to proti brněnské Kometě.

První derby sezóny zvládli hradečtí mladší dorostenci výborně. Pardubicím vstřelili šest branek, dvě z nich obstaral Tadeáš Jakubec. Jak se jeho gólové trefy z 28. a 46. minuty zrodily? „Při mém prvním gólu jsme jeli dva na jednoho s Tomášem Šlaicherem, který mi bezvadně přihrál, a já pak dal gól. U druhého jsem pouze tečoval střelu od modré,“ říká skromně.

První třetina Mountfieldu úplně nevyšla, druhá a třetí byla v jeho podání už lepší, výsledek 6:3 a výhra za tři body je pro hradecké barvy zasloužená. „Myslím si, že to bylo dobré utkání, protože jsme vyhráli. První třetina nám sice trošku vázla, pak už jsme ale hru zlepšili,“ potvrzuje jeden ze svěřenců Karla Soudka.

Každé derby přiláká na stadion větší počet diváků, u mladších dorostenců nevyjímaje. Tentokrát dorazily do malé haly FORTUNA arény téměř dvě stovky fanoušků, o které se mohli opřít především domácí mladíci. „Diváků dorazilo o dost víc než v minulém kole proti Havlíčkovu Brodu a atmosféra, kterou vytvořili, byla super,“ pochvaluje si hradecký útočník.

Mnozí by si mohli myslet, že před východočeským derby bude naordinována speciální příprava, Tadeáš Jakubec ale tuto teorii vyvrací. „Na každé utkání se připravujeme úplně stejně, příprava nebyla v ničem odlišná ani tentokrát,“ pokračuje patnáctiletý hráč.

Ve čtvrtek si Karel Soudek a jeho družina vyzkouší první mistrovský zápas v tomto ročníku na ledě soupeře, neboť je bude hostit brněnská Kometa. Té se oproti Hradci vstup do sezóny nepovedl, na kontě nemá po dvou porážkách ani bod, vstřelila zatím jen tři branky. Na zápas se jeden ze strůjců vítězství nad Pardubicemi těší. „Je to tak, na zápas do Brna se těším hodně. Doufám, že přivezeme další tři body,“ říká závěrem Tadeáš Jakubec.