Rozhovory
so 29.3.2014 | Ondřej Novotný

Těšili jsme se na dalšího soupeře, místo toho máme volno, mrzí Vladimíra Škodu

Hradeckým hráčům trvalo dlouhých 108 minut, než dokázali najít recept na Tomáše Štůralu. Ve třetí třetině šestého čtvrtfinálového zápasu se nakonec prosadil Vladimír Škoda a vyrovnal na 1:1. Byl ale jediný, komu se povedlo dostat kotouč za záda dobře chytajícího brankáře. I když v prodloužení nastřelil Jaroslav Kudrna tyčku, pro hradecký Mountfield letošní sezóna končí.

Jak hodnotíte poslední zápas letošní sezóny?
Bylo to hodně vyrovnané. Přelévalo se to z jedné strany na druhou a rozhodovaly nepříjemné odrazy. Prohráli jsme smolně.

Bylo právě šesté utkání nejtěžší z celé série?
Myslím, že každý zápas byl hrozně vyrovnaný, až na naši výhru 5:1 a prohru 0:4. Tento byl těžký z toho pohledu, že jsme museli dotahovat a vstřelit branku. To se nám povedlo, dovedli jsme to do prodloužení. Nakonec jsme se nenechali srazit na kolena a dopadlo to tak, jak dopadlo.

Mrzí vás to o to více, že po skvělé sezóně a dobrých výsledcích ze základní části končíte relativně brzo?
Takový je hokej. Každý tým hrál na soupeře to, co dokázal přečíst. Rozhodovaly maličkosti, šťastné odrazy puku od mantinelu u nás i u nich. Zkrátka měli víc štěstí.

Nálada v kabině je zřejmě jasná...
Jsme hodně zklamaní. Když jsme dali vyrovnávací gól,chtěli jsme jít dál a v neděli ve Zlíně rozhodnout.

I přesto máte za sebou úžasnou sezónu s nečekaným konečným umístěním. Jak ji hodnotíte?
Na hodnocení je ještě moc brzo, navíc jsou tu od toho jiní. My jsme ale zklamaní, protože jsme přes Zlín chtěli postoupit a těšili jsme se na dalšího soupeře. To už je ale za námi...

Když se klub v létě přesídlil pod Bílou věž, tak mnozí Mountfield odsuzovali spíše do spodní části tabulky. Vy jste ukázali pravý opak a vybojovali pro Hradec play-off.
Šli jsme si celou sezónu za svým cílem a drželi se nahoře. Samozřejmě jsme byli rádi, že jsme se dostali do play-off. A to hned do čtvrtfinále a nemuseli jít přes předkolo. V sezóně jsme pro to dělali maximum.

Kapitola sama o sobě jsou určitě fanoušci. Co na ně říkáte?
Diváci byli super! Přijali nás úplně parádně, fandili na každém domácím i venkovním zápase. Smekáme před nimi.

Co se vám vybaví, když se řekne uplynulá sezóna?
Znovu. Super diváci, mnohdy až euforie, což je paráda. Nelze to hodnotit špatnými slovy. Možná ještě smůla, kterou jsme měli ke konci sezóny. Chtěli jsme jít dál.

Stalo se něco konkrétního v tomto ročníku, na co budete rád vzpomínat?
Je toho více. Musím ještě jednou smeknout před diváky. Samozřejmě to hrajeme kvůli play-off a kvůli tomu, že chceme vyhrávat. Vybavují se mi nejzásadnější momenty cesty do play-off a pak i to samotné. To je totiž důvod, proč hokej děláme. Je to velmi emotivní.