út 16.9.2014 | Přemysl Ježek

Tomáš Knotek: Nebyl to úplně špatný zápas, je ale potřeba zlepšit produktivitu

Ke třetímu zápasu zamířili Hradečtí, po dvou úvodních vydařených kolech, do Liberce. Na ten nestačili a podlehli mu 1:2. O jedinou branku Moutfieldu se postaral Rudolf Červený, který dostal pas jak na stříbrném podnose od Tomáše Knotka. Právě centr třetí formace mohl poslat Hradec hned v úvodu do vedení, jeho střela skončila ale jen na tyči...

Kde byste hledal příčiny první porážky v sezóně?
Byl to vyrovnaný zápas, akorát na konci jsme si špatně přebrali hráče a bohužel jsme dostali gól. To rozhodlo.

Přitom úvody třetin patřily vám, Liberec ale vždycky postupně přebíral taktovku hry. V čem byl problém?
Možná kdybychom na konci každé třetiny dali gól, tak se o tomhle vůbec nemusíme bavit. Ale opravdu si to nedovedu vysvětlit. Byl to třetí zápas v pěti dnech, samozřejmě to je náročné, ale bylo to pro oba stejné. Těžko říct...

Myslíte si, že jste sehráli nejhorší utkání sezóny?
Neřekl bych že nejhorší. Samozřejmě prohráli jsme... V minulých zápasech jsme dali góly, tentokrát ne. V tomto směru to vlastně nejhorší zápas byl.

Při prvním střídání jste měl svoji největší šanci zápasu. Jak se to seběhlo?
Je to tak. Jeli jsme dva na jednoho, viděl jsem, že tam je Honza Výtisk, který si lehá do každé nahrávky. Takže jsem chtěl střílet sám a bohužel to byla jen tyčka.

Obrat nastal až ve třetí třetině. Upozorňoval vás trenér Draisaitl na to, že zápas může rozhodnout i jedna branka?
Samozřejmě jsme věděli, že kdo dá gól, bude mít větší šanci vyhrát. Bohužel jsme ten gól dostali my.

Co byste podle vás měli zlepšit do dalšího zápasu? Z čeho se poučit?
Nemyslím si, že to byl úplně špatný zápas, ale rozhodně zlepšit produktivitu. Na jeden gól je vždy těžké vyhrát, takže musíme zapracovat na zakončení.