Tiskové zprávy
st 21.10.2015 | Jan Vavřina

Tomáš Král odchází na hostování do Slavie Praha, zpět má vyřízeny střídavé starty

Ještě před završením první čtvrtiny základní části Tipsport extraligy přichází jeden přesun v rámci hokejového klubu Mountfield HK. Na hostování do konce soutěžního ročníku byl do klubu HC Slavia Praha uvolněn brankář Tomáš Král, který má zároveň vyřízeny střídavé starty zpět do Hradce Králové. V případě potřeby je tak možné, že se v hradeckém dresu znovu objeví. V tuto chvíli se vyřizuje potřebná legislativa.

Důvod tohoto kroku přibližuje generální manažer klubu Aleš Kmoníček. „Situace kolem brankářů se vyvinula poněkud jinak, než-li jsme předpokládali. Tímto krokem jsme tak umožnili Tomášovi odejít do mužstva, do kterého projevil přání odejít, a které o něho mělo zájem,“ říká Aleš Kmoníček.

Ten zároveň jedním dechem dodává: „V Litoměřicích by tak měl post jedničky zastávat Jarda Pavelka s tím, že v případě potřeby za ně může naskočit i Adam Svoboda. I když není v tuto chvíli dotažena legislativa a čekáme na potvrzení smlouvy od Slavie, tak jsme na všem ústně domluveni. Jeden z bodů naší společné smlouvy obsahuje ujednání, že v případě potřeby si můžeme Tomáše kdykoliv stáhnout formou střídavých startů zpět do našeho klubu,“ dodává generální manažer Mountfieldu HK.