Ohlasy k zápasu
út 2.2.2016 | Jan Vavřina, Marcel Holl

Tomáš Mertl se vrátil z KHL do Mountfieldu. Na hradeckou štaci jsem natěšený, hlásí

Hodně hektické dny zažil na přelomu ledna a února Tomáš Mertl. Zkušený útočník byl ještě v neděli 31. ledna v Rusku na tripu se svým Záhřebem. Série telefonátů a vyjednávání ale zajistila, že se devětadvacetiletý centr rozloučil s chorvatským Medveščakem a zamířil zpátky do vlasti – konkrétně zpátky do Hradce Králové! V úterý 2. února už se hlásil trenérům na dopoledním rozbruslení, aby odcestoval s týmem k dohrávce 37. kola do Chomutova.

Na ledě Pirátů se hrálo o velmi důležité body, souboj nakonec vyzněl lépe pro domácí, kteří vyhráli 2:0. „Během první třetiny jsme měli nějaké šance, ve druhé jsme byli často v oslabení. Možná jsme v těchto fázích ztratili trochu síly, včetně mě. Bohužel ve finiši nám něco málo chybělo, abychom Chomutov přetlačili,“ říká po svém prvním letošním zápase v hradeckých barvách Tomáš Mertl.

Rozhodnutí jestli do úterního zápasu půjde, nebo si raději odpočine, bylo čistě na něm. „Chtěl jsem do toho hned skočit, abych dlouho nečekal. Škoda, že to nevyšlo bodově.“ A jak se během duelu cítil? „Nebylo to ideální, snad to bude příště lepší. Dvě třetiny jsem se cítil dobře, ale třetí už byla horší,“ přiznává zkušený forvard.

Ten se podle očekávání postavil mezi své parťáky z loňské a předloňské sezóny – Jiřího Šimánka a Jaroslava Kudrnu. „Věřím tomu, že nám to bude zase klapat. Jinak bych do toho nešel,“ povídal ještě před zápasem. Bohužel ani třetí hradecká letka ani žádná jiná se proti týmu Vladimíra Růžičky neprosadila. „Gól jsme nedali, příště to snad bude lepší,“ přeje si.

Zpátky na místě činu! :-)

Zveřejnil(a) Mountfield HK dne 2. únor 2016

Od loňské sezóny se hradecký tým lehce pozměnil, vede ho nové trenérské trio, přesto produktivní hráč v šatně výrazné změny nepocítil. „V kabině se toho moc nezměnilo. Jsou tady sice nějací noví hráči, ale to je v pohodě. Co jsem měl možnost postřehnout, jsou tu šikovní kluci. Máme opravdu vyrovnané útoky, ale bohužel jsme se proti Chomutovu neprosadili,“ vrací se k úterní dohrávce na severu Čech.

A jak vůbec k přesunu zpět pod Bílou věž došlo z pohledu hráče? „Seběhlo se to celé po telefonu, a to hodně rychle. Rozhodl jsem se rychle, snad bude mé rozhodnutí dobré,“ nechal se slyšet po svém příchodu. „Rozhodlo hlavně to, že jsme nepostoupili se Záhřebem do playoff. Hradec celý rok sleduju, takže vím, jaké tady jsou cíle. K nim chci týmu samozřejmě pomoci. Pro úspěch se budu snažit udělat všechno, co budu moct,“ vzkazuje jasně.

V týmu Medveščaku se mu dařilo, v 55 duelech nastřádal 32 bodů (11+21) a byl nejproduktivnějším hráčem mužstva. „Mám radost, že se mi angažmá v Záhřebu povedlo. Uvidí se po sezóně, zda přijde nějaká další zahraniční nabídka. V KHL jsem byl spokojený a líbilo se mi tam. Dařilo se mi, ale teď už jsem natěšený na hradeckou štaci,“ dodává závěrem Tomáš Mertl.