Rozhovory
ne 23.9.2012 | Sanny Muharem

Totální výpadek! Tohle se prostě nesmí stávat, je si vědom Petr Haluza

Na tento zápas budou chtít královéhradečtí hokejisté co nejrychleji zapomenout. Bylo to jako noční můra. Most dokázal otočit utkání z 0:3 na 5:3. Hradec měl k dispozici luxusní náskok a podporu svých fanoušků, přesto si nepřipsal ani bod. Pozitivem mohou být snad jen dva góly Petra Haluzy, jenž byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. S vývojem střetnutí však také pochopitelně spokojen nebyl.

Hradečtí příznivci nevěřili vlastním očím. Královští lvi měli totiž k dispozici tříbrankový náskok, ten však v průběhu druhé poloviny zápasu doslova prohospodařili. „Měli jsme to parádně rozehrané, vedli jsme 3:0. Pak jsme ale úplně přestali hrát a byla tam spousta zbytečných faulů. Vše pramenilo z toho, že jsme nebruslili. Totální výpadek prostě,“ komentuje utkání staronový útočník Petr Haluza.

Ovšem nejprve šlo vše jako po másle. Domácí měli luxusní náskok a vypadalo to, že už se nemůže nic stát. „Kdybychom hráli takhle celý zápas, tak by se tohle vůbec nemohlo stát,“ hovoří sklesle hradecký forvard. „Snažili jsme se to honit až na konci, což nestačí,“ dodává náhle hráč s číslem 33 na zádech.

„Nevím, co víc k tomu říci. Mně to přišlo, jako kdybychom byli úplně omráčení a přestali jsme hrát. Byl to od nás totální výpadek,“ stále nemůže pochopit neskutečnou prohru. Hradec totiž přišel o své vedení po nedisciplinovanosti.

V posledních zápasech řádí především Mikeskova formace. Vypadá to, že tito dva hráči si sedli, což může být jediným pozitivem. „Já myslím, že docela dobrý. Teď dáváme nějaké góly, ale mohlo by to být klidně ještě lepší,“ nepouští se do nějakých velkých závěrů Haluza.

Petr Haluza s Michalem Mikeskou řádili především v úvodní třetině. Oba se postarali o první dva góly, které na hradeckém stadionu padly. Mikeska byl režisérem, Haluza pak hlavním zakončovatelem. Nejdříve svou přihrávkou uvolnil druhého jmenovaného, jenž bezproblémově zakončil. O chvilku později se narodilo něco podobného. Jen s tím rozdílem, že podruhé mířil Petr Haluza do poloodkryté klece.

Východočechy může trápit jedna zásadní věc. Za katr byli rozhodčími posláni jedenáctkrát. To je na zápas opravdu vysoké číslo. Most pak udeřil čtyřikrát z početní výhody, což domácí hráče srazilo do kolen. „Dostali jsme hodně gólů v oslabení. Nemůžeme si dovolit hrát doma a být tolikrát na trestné lavici, to prostě nejde,“ zlobí se Petr Haluza.

Královští lvi mohli po všech spletitých problémech konečně odehrát utkání doma. Premiéra to ale povedená nebyla. Kromě výsledku pak může mrzet i to, že do ochozů hradeckého stánku přišlo pouze 212 diváků. „Je to tréninková hala. My jsme rádi alespoň za to, že nikam nemusíme cestovat,“ doplňuje.

Vlak první ligy nezastavuje. V pondělí se pokračuje dalším kolem. Královští lvi vycestují na sever Čech, kde je nečeká nic lehkého. Střetnou se tam totiž s Ústím, které je aktuálně na prvním místě. „Zápas je za námi. Něco si k tomu ještě možná zítra řekneme. Musíme to ale rychle hodit za hlavu a soustředit se na další utkání,“ konstatuje závěrem střelec dvou branek.