Rozhovory
út 14.8.2012 | Martin Voltr

Trenér Jiří Slabý v novém „dresu“: Koudelka nehrál? Nechá si to na mistrák!

Jedno z ústředních témat zápasu s Mladou Boleslaví mohl napsat Martin Koudelka. Dlouholetý Hradečák a dokonce loňský kapitán se na nadcházející sezónu přesunul do města automobilů, proti svému bývalému zaměstnavateli se ale nepředstavil. Zůstalo tak u jediného návratu, který na lavičce Středočechů prožil trenér Jiří Slabý. Ten strávil u hradeckého A-týmu poslední tři roky. „Je příjemné zase vidět kamarády, se kterými jsem v Hradci působil,“ ujišťuje Slabý.

Poprvé od změny angažmá jste se postavil proti hradeckému týmu. Použil jste poznatky o jeho hře z minulých sezón?
Nemohl jsem, protože Hradec má nové trenéry a nevěděl jsem, jakou hrou se bude prezentovat. Byl jsem plný očekávání, s čím přijde. Ani nebyl důvod na něco upozorňovat, byly tam jenom takové drobnosti. Ale ty si nechám pro sebe.

Určitě jste se na Hradec těšil.
Ano, těšil. Byl to zvláštní pocit. Je příjemné zase vidět kamarády, se kterými jsem v Hradci působil.

Možná to bylo zvláštní také kvůli tomu, že se hrálo v Pardubicích...
Těšil jsem se do Hradce, na hradecké fanoušky. Bohužel, situace je taková, jaká je. Je to pro hradecký hokej strašná škoda a klukům nezávidím, že se s tím takhle musí potýkat. Jsou něčí rukojmí a musí se vláčet po stadionech a trénovat od sedmi ráno... Je to pro ně nedůstojné.

Vývoj v celé kauze ohledně ledu tedy sledujete?
Určitě. Sleduju, čtu. Ty roky v Hradci se nedají zapomenout a tohle mě mrzí.

Přesunul jste se z lavičky nadprůměrného prvoligového týmu do města, kde se ještě loni hrála extraliga. Berete to jako posun výš ve své trenérské kariéře?
To ano, a hlavně je na tom důležité, že trénuju s Frantou Výborným, což je supr trenér. Teď když všechno poznávám, opravdu mě to žene někam dál. Práce mě hodně baví, v Boleslavi se mi líbí. Ještě aby se dařilo.

Přijímáte tedy v Boleslavi roli ligového favorita číslo jedna?
Nic jiného nám asi nezbývá. Sponzoři nám zachovali přízeň, zachovali se k nám velice dobře. My jim to chceme vrátit a uděláme všechno pro to, abychom roli favorita splnili. I když víme, že to jednoduché nebude, a v zápase s Hradcem jsme to i viděli.

Pokud by navíc situace v NHL dospěla až k výluce, nejspíš by vás posílil jeden z našich nejlepších hráčů za mořem Radim Vrbata...
Kdyby s námi hrál, bylo by to supr. Na druhou stranu ale nepřejeme NHL, aby se zastavila. Byla by škoda, kdyby se měla znovu zadrhnout. Ať radši hrajou, my to zkusíme uhrát bez něj.

Ještě odbočka k zápasu. Proč se do hry nedostal Martin Koudelka?
Máme pět formací, které se snažíme stabilizovat. Lajny protáčíme a teď vyšla řada na formaci Martina Koudelky, takže zůstala doma.

Není to škoda?
On si to nechá na mistrák. (směje se) Tam to bude důležitější a Martin bude určitě víc natěšěný.