Ohlasy k zápasu
ne 28.1.2018 | Šimon Sedlařík, Martin Stebel

Třinec riskoval a za vyrovnáním si šel, říká Dominik Graňák. Bodu ze Slezska si cení

Na ledě Ocelářů tahali Lvi dlouho za delší konec provazu, alespoň co se skóre týče, vždyť ještě dvanáct minut před koncem drželi naději na plné tři body. Jedinou brankou se o to postaral Dominik Graňák, který po polovině klání zužitkoval nabídky z hokejek Jiřího Šimánka a Jana Bergera. Nakonec však svěřenci Václava Sýkory nadějné vedení neudrželi a padli po nájezdech. „Třinec byl aktivnější a hrál opravdu dobře,“ oceňuje soupeře slovenský bek.

Zhruba od půlky utkání jste vedli 1:0. Bylo těžké odolávat rostoucímu tlaku soupeře?
Nechtěli jsme to jen zavřít a soustředit se na obranu, popřípadě se snažit dohrát zápas na jeden gól. Ze hry vyplynulo, že Třinec byl aktivnější a branka mu tam nakonec padla. Nemyslím si, že by třeba chtěl více, ale za vyrovnáním si šel, riskoval a vyšlo mu to. Tím se pak trochu dostal na koně. Škoda, v nájezdech jsme se zase skoro vrátili nazpět my, vždyť rozhodl až ten poslední. Nicméně i jeden bod je cenný.

Přestáli jste šest přesilovek Slezanů. Zaměřili jste se na ně po minulém duelu se Škodou?
V Plzni jsme v oslabení dostali dva góly, proti Ocelářům jsme se více soustředili a hráli aktivněji. To byl ten rozdíl, takový přístup nám pomohl. Bylo důležité se ubránit, hráli jsme lépe, ale zase je třeba přiznat, že když už soupeř šanci měl, tak ji Patrik Rybár chytil. Vůbec před sebe nepouštěl puk, což rovněž pomohlo, nešly na něj ani žádné dorážky.

Hrajeme defenzivnější hokej, je to náš styl

Střetnutí s Třincem se celkově neslo v obranném duchu, souhlasíte?
Rozhodně, obecně bych řekl, že náš hokej je takový defenzivnější, ani nehrajeme tolik zápasů, kdy by se konala nějaká velká přestřelka. Je to náš styl, víme, že máme velmi dobré brankáře. Drží nás, proto někdy dokážeme vyhrát i díky jediné brance. V Třinci to nebylo možné, respektive to bylo hodně těžké, protože soupeř byl velmi aktivní a hrál opravdu dobře.

Nedávno jste vyhráli 1:0 s Chomutovem, ve WERK ARENĚ jste obdrželi jednu branku… Může se defenzivní taktika hodit v play off?
Určitě ano, v play off jde hodně zápasů po sobě a kolikrát rozhoduje jediná trefa. Víme, že série takové jsou, jeden den vám padne osm gólů, druhý den rozhodne jeden. Důležité je vyhrávat, i když se střelecky zas až tak nedaří.

Olympiáda? Těším se, ale pořád se snažím krotit

Jak byste popsal vaši trefu? Vyslal jste spíše technický pokus, byla důležitá clona před bránou?
Je to tak, útočníci v té chvíli výborně forčekovali. Dostal jsem krásnou přihrávku od Jirky Šimánka, Tomáš Zigo tam výborně zaclonil… Gólman hledal puk z druhé strany, střela mu šla nad vyrážečku. Že pořádně neviděl bylo na celé situaci nejdůležitější.

Zanedlouho vás čekají olympijské hry. Jak se do Pchjongčchangu těšíte?
Samozřejmě moc, pořád se ale snažím nadšení krotit. Před čtyřmi roky se mi totiž stalo, že jsem se zranil čtyři dny před odjezdem. Nechci říct, že bych se tím nějak zatěžoval, ale teď ještě hraju extraligové zápasy, kterých je docela dost po sobě, takže se stále snažím soustředit. Na druhou stranu, kdybych řekl, že se netěším, tak bych lhal.

V týmu máte mimo Lukáše Cingela i výborně chytajícího Patrika Rybára. Je to pro vás výhoda?
Určitě ano, a velká, Patrik nás drží celou sezónu. Moc mě těší, že se do nominace dostal i on.