HC ZUBR Přerov 

čtvrtek 2.8.2018 v 17:30HC ZUBR Přerov
Mountfield HK

Mountfield HK


Prodej permanentek
Tým na hraně předkola vs. mužstvo v totální krizi: Uspěje Hradec na Slavii?

Tým na hraně předkola vs. mužstvo v totální krizi: Uspěje Hradec na Slavii?

19.01.2015 | Lukáš Štěrovský

Nepovedené domácí vystoupení s Kometou Brno, které Hradečtí prohráli 0:7, zapříčinilo jejich propad v tabulce na sedmou pozici, tedy takovou příčku, která nezaručuje přímý postup do čtvrtfinále play-off. Východočeši ale mají k dobru zápas navíc, přeložený z období chřipkové epidemie. A právě tím je utkání se Slavií Praha, posledním celkem tabulky, zmítajícím se ve výsledkové krizi.

HC Slavia Praha – Mountfield HK, úterý od 18:15: ON-LINE, VIDEO

Stihnout za jeden den volna vstřebat tak vysokou porážku, jakou hradeckým hokejistům uštědřila Kometa, je úkol nanejvýš obtížný. „Na takový výsledek je potřeba honem rychle zapomenout. V neděli se nám to zkrátka nepovedlo, přistoupili jsme k tomu špatně. V kabině byl nějaký bugr, víme o chybách, v úterý k zápasu musíme přistoupit líp,“ říká Tomáš Mertl.

I tak se ale Východočeši před zápasem nevyhnuli lehčímu tréninku. „V pondělí to byl takový oddych, pauza. Potřebovali jsme si to srovnat v hlavě, psychicky nabrat síly. Víme o tom, že ze Slavie musíme přivézt tři body, uděláme pro to maximum,“ slibuje nejlepší hradecký střelec.

Jaký on sám má pohled na slávistickou krizi? „Nevím, to je jejich problém. Neřeším je, řeším sebe, nás. My hlavně chceme nastartovat nějakou sérii lepších výsledků, což se nám zatím nepovedlo. Snad začneme na Slavii a uděláme sérii několika výher, protože jinak to nejde,“ uzavírá centr prvního hradeckého útoku.

Do třetice všeho dobrého…?

I kdyby se zrovna Slavia nenacházela v bodově chudém období, i tak by statistiky hovořily jednoznačně ve prospěch Hradce Králové. Ten totiž vítězí na body ze dvou předešlých duelů 6:0, navíc Slavistům za 120 minut hry dovolil vstřelit jedinou branku.

V obou zápasech lze také nalézt významné momenty: jeden negativní, druhý pozitivní, bráno z hlediska Mountfieldu. V zápase v hlavním městě byl již po odehrání puku nepříjemně zraněn Peter Mikuš, když si na něj vyšlápl Micka. Druhé vzájemné klání přineslo zase (zatím jedinou) první letošní vychytanou nulu Pavlu Kantorovi, poté, co domácí Slavii doslova přejeli poměrem 6:0.

10. kolo: HC Slavia Praha – Mountfield HK 1:5 (0:0, 1:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 35. Valach (Klhůfek) – 25. Dej (Kudrna, Mertl), 26. Mertl (Šimánek, Vydarený), 36. Knotek (Slovák, Beránek), 44. Červený (Knotek), 52. Mertl (Kudrna, Šimánek). Rozhodčí: Hodek, Souček – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:6, navíc Micka (SLA) 5 min. TH. Využití: 1:2. Střely na branku: 19:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5. Nejlepší hráči: Juraj Valach – Tomáš Knotek.

23. kolo: Mountfield HK – HC Slavia Praha 6:0 (0:0, 2:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 21. Mertl (Beránek, Šimánek), 39. Dej (Kukumberg, Tvrdík), 45. Beránek (Vašíček, Mertl), 51. Troliga (Vydarený, Šimánek), 53. Červený (Dej, Kukumberg), 58. Červený (Vašíček, Troliga). Rozhodčí: Šindler, Hejduk – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:8, navíc Svoboda (SLA) 10 min. OT. Využití: 3:0. Střely na branku: 48:22. Průběh utkání: 6:0. Nejlepší hráči: Rudolf Červený – Adam Svoboda.

Sešívaní jsou zatím jasným kandidátem na baráž

Poslední zápasy Slavie
Ml. Boleslav – Slavia 7:1
Třinec – Slavia 5:2
Slavia – Pardubice 1:6
Kometa – Slavia 5:2
Slavia – Zlín 0:2

Jediná výhra (a to až na samostatné nájezdy) z posledních osmnácti zápasů, taková je bilance hokejistů v červenobílých dresech. To se, logicky, rovná poslednímu místu v tabulce, navíc s jen těžko smazatelnou ztrátou na předposlední Mladou Boleslav, která před Slavii má náskok patnácti bodů. Vždyť Pražanům zbývá do konce základní části odehrát už jen čtrnáct zápasů…

Jak tým Slavie, tak Hradce, se v posledním zápase gólově neprosadil. Největší šanci k bodům měli Slávisté v Brně, kdy ještě v půlce zápasu vedli 2:0, nakonec ale stejně prohráli 2:5. To je dokonalý obrázek ukazující aktuální stav celého kádru, který je pod obrovskou psychickou dekou.

Kapitán potápějící se lodi kraluje statistikám

Velkou osobností pro Slavii je Jaroslav Bednář, který, alespoň z hlediska statistik, zachraňuje její čest. Vždyť „Bedýnka“, jak se tomuto matadorovi přezdívá, vede kanadské bodování klubu (31), je nejlepším střelcem (12), nahrávačem (19) a ještě k tomu tráví v průměru nejvíce času na ledě (21:02).

Z obránců bodově vyčnívá dvojice Juraj Valach a Daniel Krejčí. První jmenovaný má 12 kanadských bodů, druhý 7, přičemž zbytek obránců má na kontě ve většině případů pouhý jeden bod. Hrozivá je ale bilance obou beků z hlediska +/-. Krejčí je na hodnotě -8, Valach dokonce na -13.

Asi nejnevděčnější pozici v týmu mají aktuálně oba brankáři, více vytěžovaný je Dominik Furch (33 startů), méně Adam Svoboda (15 startů). Přitom minimálně Furchova čísla na tom nejsou tak špatně – průměr inkasovaných gólů na zápas 2,97 a úspěšnost zákroků 90,62. O náročnosti jeho práce svědčí i to, že je Furch na čtvrtém místě mezi všemi extraligovými gólmany, co se počtu zásahů týče (831).

O2 arenu zaplaví námořníci a piráti

Již tradičně se na zápas se Slavií chystá početná skupinka hradeckých fanoušků. Dva zaplněné autobusy předvedou další tématický večírek, pro více informací navštivte oficiální stránky fanklubu.

Statistické okénko – Slavia…

  • … je nejhorší, co se týče počtu vstřelených i obdržených branek, a to s poměrem 71:131. Nejvíce gólů vstřelil i obdržel Třinec (145:80).
  • … je nejhorší v počtu střel vyslaných na soupeřovu bránu. Na kontě má jen 1034 střel, to je v průměru 27,21 ran za zápas.
  • … dala druhý nejmenší počet branek v přesilových hrách – 23, což znamená i druhé nejslabší využití her v početní výhodě, a to jen 11,68 %. Hůře je na tom jen Liberec (22 branek, úspěšnost 10,14 %).
  • … spolu se Zlínem nejvícekrát inkasovala v oslabení – celkem 46krát. Například Hradec jen 26krát.
  • … má třetí největší počet trestných minut, a to 665. Třeba Mountfield je na čísle 561.
Sestavy z minulého utkání
Furch – Šenkeřík, König, Krejčí, Kolařík, Štich, Beňovič, Knot – Sklenář, Bednář, Vlasák – Kolář, Divíšek, Holec – Poletín, Vas, Stránský – Veselý, Vrdlovec, Andres. Trenér: Dušan Gregor.
Kacetl (26. Kantor) – Dietz, Vydarený, Pilař, Mikuš, Pláněk, Vašíček, Jank – Kudrna, Mertl, Šimánek – Dej, Kukumberg, Pospíšil – Vantuch, Knotek, Červený – Beránek, Nedvídek, Kopta. Trenér: Peter Draisaitl.
 
Související články
Servis
Facebook
Twitter
Mountfield HK, a.s. Komenského 1214/2
500 03 Hradec Králové
(Ukázat na mapě)
Telefon: 495 512 202
Mobil: 731 501 927
Fax: 495 512 202
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Web: www.mountfieldhk.cz

Spřátelené kluby

FC Hradec Králové Hradecké Lvice