Ohlasy k zápasu
po 9.3.2020 | Jan Brůna, Lukáš Foff

Ubránili jsme to skvěle. Ale před námi je kus cesty, ví Aleš Jergl

Jeho lajně se v posledních zápasech daří a nejinak tomu bylo ani v úvodním předkole s Karlovými Vary. Aleš Jergl vyjel do duelu s Energií v již tradiční formaci s Kevinem Klímou a Jordannem Perretem. Francouzskému rychlíkovi nejprve branku připravil a tu svoji po jeho nahrávce sám vstřelil. Rodák z Kroměříže tak byl u dvou hradeckých gólů ze tří a po utkání pochopitelně rozdával úsměvy.

Aleši, Karlovy Vary jste porazili 3:1. Vypadalo to ale na hodně těžký zápas, že?
Podle mě to bylo rozhodně těžké utkání. Hlavně jsme do toho šli s tím, že ho chceme vyhrát. První duel je vždycky důležitý – nakopne jeden z týmů a nám se zadařilo, takže jsme za to rádi. Kdo v sérii urve úvodní bod, dá se říct, že má navrch, ale před námi je ještě kus cesty.

Změnil se hodně týmový přístup se začátkem play off?
Stoprocentně ano. Něco jsme si určitě řekli a myslím si, že to šlo v zápase vidět. Největší rozdíl byl v rychlosti a hlavně v tvrdosti; každý souboj se dohrával, do všeho šla obě mužstva naplno a jsme rádi, že jsme to ubojovali.

Na co jste byli nejvíce upozorňováni před utkáním?
Trenéři nám říkali, že Vary se budou snažit napadat a hodně bruslit, ale jak říkám, výborně jsme je přečetli a dá se říct, že mač byl na naší straně. Měli jsme spoustu gólovek, takže příště se musíme nachystat stejně výborně jako v pondělí – všichni bojovali a šli do toho po hlavě.

„Nemáme kila na to, abychom se někde přetlačovali.“

26 Aleš Jergl (o svém útoku)

Nakonec paradoxně nerozhodla rychlost Varů, ale vaší lajny…
Asi tak bych to řekl, náš útok je celkově složený z bruslařů. Nemáme kila na to, abychom se někde přetlačovali. Furt se snažíme hrát v rychlosti a hlavně ne vestoje, protože tak jsme polapitelní. Dařilo se to – dali jsme dva góly, takže super. To ale není všechno, jsou před námi další utkání, navíc hned v úterý, takže dobře zregenerovat a zase od znova.

Jak jste viděl třetí periodu? Spíše jste se zatáhli nebo se do toho soupeř opřel?
Nemyslím si, že jsme se zatáhli, hráli jsme však trošku odstoupeně. Jim nic jiného nezbývalo; prohrávali 0:3, takže museli zkusit vabank. Bohužel se jim podařilo zmírnit stav na 1:3, ale pak jsme to skvěle ubránili, dokázali si to pohlídat a máme výborný bod.

Nebyl jste překvapen, že přišlo méně lidí? Očekávalo se jich asi více než 3668...
Celkem jsem byl překvapený, hrálo se od sedmi, takže se čekalo, že přijde dost lidí. Bohužel nepřišli, ale uvidíme; snad se na to alespoň dívali v televizi a v úterý jich přijde mnohem víc. Nevím, jestli nám fanoušci třeba nevěřili, ale to vám nemůžu říct. To musí vědět oni, proč nepřišli.