Žáci
st 12.1.2022 | Petr Koval

Úspěšný turnaj pro 8. třídu. Z Přerova si odvezla zlaté medaile!

Krátce po vánoční přestávce se starší žáci vrátili do zápasového tempa. Od 29. do 30. prosince se zúčastnili turnaje v Přerově, jenž byl určen pro hráče ročníku 2008 a mladší. V konkurenci dalších pěti týmů svěřenci Libora Pivka nepoznali hořkost porážky a po zásluze zakončili rok 2021 se zlatými medailemi na krku.

Turnaj byl hraný systémem 2×20 minut čistého času a o pohár na Moravě se krom Mountfieldu rvala také Břeclav, Hvězda Praha, Kladno, Vítkovice a domácí Přerov. První hrací den týmy bojovaly ve dvou skupinách. Hradec v „béčku” vyzval Břeclav, kterou porazil hladce 4:0, a Hvězdu Praha. Proti týmu z hlavního města už to byla jiná přestřelka. Východočeši však svého soupeře v ofenzívě přetlačili a zvítězili vysoko 7:4, čímž zakončili skupinovou část na prvním místě se skóre 11:4.

Prvenství zajistilo starším žákům zpod Bílé věže přímou účast v semifinále. Týmy na druhém místě vyzvaly v souboji soupeře ze třetí příčky tabulky. To Lvům přisoudilo reprízu souboje šelem ze základní skupiny. I podruhé však Břeclavi nepovolili ani jednu branku a po vítězství 3:0 putovali do finále.

Ve druhém semifinále porazil Přerov 3:0 vítěze skupiny A – Vítkovice – a dvojice pro medailové zápasy byly známé. Utkání o zlato gólově otevřel v 17. minutě Tvrdík. Po něm vypracoval dvougólový náskok pět minut před koncem Vondruška. Domácí celek stihl jen zmírnit dosavadní stav a Mountfield tak mohl po vítězství 2:1 pozvednout pohár pro vítěze. Nejlepším hráčem Východočechů byl zvolen Marek Neruda.

Zápasy Mountfieldu HK

Skupina B:
Mountfield HK – HC Lvi Břeclav 4:0 (2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Neruda (Šanc), 5. Vondruška (Vencl), 23. Tvrdík (Protivánek, Studnický), 36. Hofman (Tvrdík).
Mountfield HK – HC Hvězda Praha 7:4 (3:2, 4:2)
Branky a nahrávky: 8. Tvrdík (Joska, Hofman), 19. Brzák (Neruda, Wališ), 20. Hofman (Tvrdík), 21. Vencl (Brzák, Wališ), 32. Joska (Hofman, Studnický), 32. Neruda, 35. Brzák (Tvrdík) – 10. Ducháček (Hlávka), 14. Cvikl (Chudada), 32. Richter (Holeček), 33. Cvikl (Ladman).

Semifinále:
Mountfield HK – HC Lvi Břeclav 3:0 (2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Tvrdík (Pavlík), 13. Brzák (Vencl), 31. Joska.

Finále:
HC ZUBR Přerov – Mountfield HK 1:2 (1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. Tvrdík (Protivánek), 35. Vondruška (Hofman) – 38. Ryšavý (Kočara).