Rozhovory
st 29.4.2015 | Lukáš Štěrovský, Jan Vavřina

V Hradci to vedou velmi dobře, říká patron první třídy Tomáš Mertl

Hodně speciální příchuť měla v sezóně 2014/15 pro Tomáše Mertla jeho role patrona první třídy královéhradeckých hokejistů. Právě v týmu prvňáků totiž působil jeho syn, takže na ledě FORTUNA arény byla nejednou při tréninku k vidění dvojice Mertlů, syn a otec, který pomáhal také trenérům a ostatním hráčům první třídy.

Na trénincích první třídy jste se podílel i aktivně, jak to vypadalo?
Měl jsem tam svého syna, který s prvňáky chodil na led, takže jsem chodil taky. Probíhalo to tak, že jsem byl při ruce trenérům, když potřebovali, tak jsem pomáhal.

Byly pro vás tréninky něčím zajímavé?
Pro mě to bylo inspirující v tom, že si ani moc nepamatuji, jak a co jsme se v začátcích, jako děti, učili. Takže jsem si to zase oživil a myslím si, že to v Hradci vedou velmi dobře, byli jsme tam i s klukem spokojení.

Patroni mládeže
Junioři – Jaroslav Pavelka

Starší dorost – Jiří Vašíček

Mladší dorost – Jaroslav Kudrna

8. třída – Rudolf Červený

7. třída – Bohumil Jank

6. třída – Josef Marha

5. třída – Martin Pláněk

4. třída – Jiří Šimánek

3. třída – Tomáš Knotek

2. třída – Rastislav Dej

» 1. třída – Tomáš Mertl «

Budete se snažit, aby váš syn směřoval k profesionálnímu hokeji, nebo to chcete brát jen jako zábavu?
Samozřejmě, že bych chtěl, aby šel v mých šlépějích (směje se). Uvidíme, jak mu to půjde, a hlavně jestli ho to bude bavit.

Máte sám nějak zdokumentované svoje hokejové začátky?
To až když jsem byl větší. Úplné začátky ani ne, naši moc netočili, nefotili. Takže základnu a to, jak tam vše probíhalo, si ani moc nepamatuji. Pak už ano, vzpomínky mám jenom dobré, protože mi to docela šlo (usmívá se). Nějaké góly jsem dával, z toho jsem měl radost a tím mě to bavilo.

Chodili vaše tréninky taktéž navštěvovat hráči A-týmu?
Možná v základně tam pár kluků chodilo, pak už ale – ve druhé třetí třídě – moc ne. S námi byli jen trenéři, kteří skončili aktivní kariéru, aktivní hráči na naše tréninky moc nechodili.

Souhlasíte s tím, že je pro mladé hokejisty hodně pozitivní, když kolem sebe mají dospělé a známé hráče?
Určitě. Když kluci hráče vidí, a děti teď na hokej chodí, tak je to lepší, jsou to jejich vzory. Každopádně je to pro děti lepší.