Fanoušci
čt 10.10.2019 | Adam Kodet, Jan Vavřina

V září zazářil Daniel Rákos. Položíte mu zvídavý dotaz?

Více než 46 % hlasujících rozhodlo, že hráčem měsíce Mountfieldu HK za měsíc září se stal Daniel Rákos. Tomu dali fanoušci přednost před Mislavem Rosandičem a Filipem Pavlíkem, kteří v prvním ostrém měsíci předvedli rovněž nadstandardní výkony. Zkušenému útočníkovi můžete nyní položit dotaz, a to do středy 16. října do 22:00. Na otázky „Bambus“ odpoví a zároveň vybere tu nejzajímavější, jehož autor se může těšit na podepsané tričko a dvě vstupenky na hokej.

Ptejte se Daniela Rákose

DanielRákos
Rozený bojovník zaujal místo centra elitní formace a této role se zhostil skvěle. Připravil čtyři branky a jeho černá práce je neocenitelná.

Daniel Rákos – poctivý dříč a univerzál

Daniel Rákos načal druhou sezónu na soutoku Labe s Orlicí výtečně. Už v přípravě všechny přihlížející udivoval svým skvělým pohybem, důrazem a v případě potřeby i technickými finesami a parádními přihrávkami. Dobrou formu si přenesl i do ligového úvodu a stabilně nastupuje ve středu nejúdernější formace. Skvělým bruslením a černou prací připravuje pro své spoluhráče spoustu příležitostí, navíc vždy bývá mezi prvními bránícími hráči vzadu.

Trenéři si jsou jeho přínosu pro tým moc dobře vědomi, i proto je pardubický rodák druhým nejvytěžovanějším forvardem týmu. Hned 21 % svého ice-timu stráví v přesilovkách, 13 % pak proti přesile soupeře. I když v minulém působišti hrál častěji na křídle, pozice v kruhu na vhazování mu rozhodně vyhovuje. Puk totiž na buly vybojuje v 62,32 % případů, což ho řadí do elitní pětky všech centrů, kteří absolvovali alespoň 50 těchto soubojů o kotouč. Na ledě byl navíc u rovné poloviny všech vstřelených branek Hradce.

Ke všem zmíněným údajům však dvaatřicetiletý útočník promlouvá i do té nejdůležitější statistiky, tedy bodové produkce. Ač sám zatím gól nevsítil, čtyři z nich dokázal připravit pro své spoluhráče přesným pasem. Proti Liberci se podílel na třetí brance Lvů, na Kladně vyhraným vhazováním zařídil branku pro Oskarse Cibulskise a hned dvě asistence zapsal proti Plzni. Společně s Radkem Smoleňákem je tak Daniel Rákos nejlepším nahrávačem Mountfieldu.

Výsledky ankety: Kdo je podle vás hráčem měsíce září?

1. Rákos Daniel 46,34 %
2. Rosandič Mislav 29,30 %
3. Pavlík Filip 24,36 %