Preview k zápasu
po 21.3.2016 | Lukáš Foff

Velká výzva začíná. Hradec prohrává 1:3, odvrátit chce první mečbol Boleslavi

Je tomu tak. Bruslaři sice nedokázali porazit Hradec v play off ani jednou v základní hrací době, ale přesto vedou v sérii 3:1. Poslední dva zápasy na ledě Středočechů rozhodly samostatné nájezdy, a tak budiž útěchou, že kvůli novým pravidlům už k nim v sérii dojít nemůže. Mountfield si už však nemůže dovolit zaváhání. První mečbol se pokusí odvrátit v úterý od 17:20.

Mountfield HK – BK Mladá Boleslav, úterý od 17:20: ON-LINE

Hned tři zápasy v řadě prohráli Východočeši s Mladou Boleslaví po více než 60 minutách boje. Rudolf Červený však věří, že ještě nic není rozhodnuté. „Rozhodně nebudeme mít hlavy dole. Prohrát třikrát vyrovnaný zápas samozřejmě bolí, ale to bolest jsme cítili jenom ten den po čtvrtém zápase. Pak přišlo nové ráno a my do toho jdeme zase naplno a věříme sami v sebe. Určitě to nevzdáváme, je to play off a může se stát cokoliv,“ ví mladý útočník.

Hhradeckému forvardovi to v play off náramně střílí a patří k tahounům týmu. Žádnou vědu z toho však nedělá. „Každý z nás se snaží dělat pro postup maximum. Na nějaké osobní statistiky nekoukám. Není důležité, kolik budu mít kanadských bodů nebo gólů. Samozřejmě jsem rád za každou branku, za každou asistenci, ale je důležité, aby nás dílčí úspěch každého posunul jako tým do semifinále,“ tvrdí skromně hradecká pětašedesátka.

Pro Hradec může být úterní domácí zápas tím posledním v sezóně. Člen druhé hradecké pětky však věří, že si Lvi s tlakem poradí. „Bude to o disciplíně. Nemyslím si, že bychom pod tlakem hráli špatně, to ne. I v posledním zápase jsme prohrávali 0:3, ale nevzdali jsme to a dotáhli to. Zřejmě nám tam chyběla síla v prodloužení, ale nyní byla dvouzápasová pauza a věřím, že to v úterý urveme a série bude pokračovat,“ snaží se burcovat celý tým šestadvacetileté křídlo.

Samostatné nájezdy hned dvakrát pohřbily naději na bod přivezený ze ŠKOENERGO Arény. Na ty už v této sérii dojít nemůže. „Je na trenérovi, koho tam pošle. Kluci na trénincích góly dávali, akorát v zápase to nevyšlo. Brian Ihnačák dvakrát gólmana vymíchal, ale nedokázal bohužel zasunout do prázdné brány. Poslední čtvrtý krok je nejtěžší a já doufám, že to sama Boleslav pozná,“ ukončuje motivační řečí Rudolf Červený.

Vstupenky jsou v prodeji on-line i na pokladnách

Sveřenci Vladimíra Kýhose rozhodně nic nevzdávají a slibují, že budou bojovat až do úplného konce. K tomu bude zapotřebí velká divácká podpora. Neváhejte a přijďte podpořit hradecké hokejisty v cestě za obratem ve čtvrtfinálové sérii!

Do úterního poledne jsou lístky k dostání skrze on-line webovou aplikaci. Samozřejmě jsou také k dostání na pokladnách FORTUNA arény, které budou otevřeny od 13:00.

Soutěž o mikrovlnku či kolekce k play off kampani

Hradecká kampaň Vyceň zuby je stále v plném proudu. Sortiment s touto tématikou nebude chybět ani na tomto zápase. Tuto kampaň můžete podpořit také na sociálních sítích s hashtagem #VYCENZUBY.

Před začátkem zápasu se před FORTUNA arénou bude o zábavu starat, jako už tradičně, Rádio Černá hora. Ani tentokrát fanoušci nepřijdou o velkou soutěž s firmou BEKO. Hlavní cenou bude mikrovlnná trouba s grilem MGB 25333 BG v hodnotě téměř 8000 Kč, druhý a třetí v pořadí se mohou těšit na Pražskou kuchařku Romana Vaňka.

Přijďte pomoci hradeckému Mountfieldu zvrátit čtvrtfinálovou sérii. Vyceňte zuby a v úterý na stadionu!

Sestavy z minulého utkání
Kacetl – Pláněk, Vydarený, K. Pilař, Pavlas, Čáp, Frühauf, Dietz – Bednář, Mertl, Dej – Honejsek, Ihnačák, Červený – Kudrna, Kukumberg, Šimánek – Miškář, Vantuch, Courchaine. Trenér: Vladimír Kýhos.
Rittich – Stříteský, Voráček, Trončinský, Rýgl, Robar, Kučný, Ovčačík – Klimenta, Klepiš, Lenc – Jarůšek, Urban, Pacovský – Hyka, Musil, Pabiška – Látal, Bárta, Ďurač. Trenér: František Výborný.