Fanoušci
so 5.10.2019 | Klub

Velký vlakový výjezd se blíží, přinášíme podrobné informace

Mountfield HK se chystá na velký vlakový výjezd do Grazu, který se uskuteční v úterý 8. října 2019! Souprava s jedenácti vagony vyrazí z východočeské metropole v 8:21, nástup do vlaku bude umožněn od 7:45. Jaká jsou pravidla dopravy a na co se hradečtí fanoušci mohou těšit a musí připravit?

Vlaková souprava Mountfieldu HK bude přistavena na nástupišti č. 2 hlavního nádraží v Hradci Králové. Pro příchod na toto nástupiště využijte prosím příjezdový podchod, který se nachází v levé části nádražní haly (u knihkupectví). Nástup do vozu bude všem fanouškům umožněn od 7:45, a to vždy předními dveřmi příslušného vagonu (zadní budou uzavřeny). Každá jízdenka je přitom určena pro konkrétní číslo vagonu, které budou zřetelně označeny. Hokejový klub žádá fanoušky o včasný příchod na hlavní nádraží, aby nástup do vlaku proběhl bez komplikací a souprava mohla dodržet plánovaný odjezd.

U každého otevřeného vstupu do vagonu bude obsluha, která po načtení QR kódu jízdenky a ověření její platnosti předá každému z fanoušků vstupenku na hokej a dárek v podobě výjezdové šály. Následně bude fanoušek vpuštěn do vlaku, v rámci „svého“ vagonu může zaujmout libovolné místo v kupé (kupé nabízí osm míst k sezení).

Během jízdy jsou všichni cestující povinni dodržovat „Smluvní přepravní podmínky Českých drah pro veřejnou drážní osobní dopravu“ včetně zákazu kouření ve vlaku. Vlak v průběhu své jízdy zastaví na několika stanicích, v Břeclavi mu bude navíc měněna lokomotiva. Během těchto technických zastavení mají cestující zakázáno opouštět soupravu. Z důvodu překročení státní hranice zároveň platí povinnost všech cestujících mít u sebe platný doklad totožnosti (občanský průkaz nebo cestovní pas).

V hale Merkur Eisstadion, kde se utkání mezi Grazem a Hradcem koná, je bezpodmínečně nutné dodržovat návštěvní řád.

Jízdní řád soupravy Mountfieldu HK a důležité časy:

  • 8:21 – Odjezd ze stanice Hradce Králové, hl. nádraží
  • 16:02 – Příjezd do stanice Graz Ostbanhof-Messe
  • 19:30 – Začátek utkání Graz vs. Mountfield HK
  • 23:35 – Odjezd ze stanice Graz Ostbanhof-Messe
  • 6:22 (9.10.) – Příjezd do stanice Hradce Králové, hl. nádraží

Za lokomotivou bude připojeno celkem 11 vagonů – 3 fanouškovské, 1 cateringový pro fanoušky, 3 fanouškovské a 4 určené pro klub (vedení, partnery a hráče). Jednotlivé sekce (včetně cateringového vagonu) přitom nebudou průchozí!

V průběhu cesty bude catering zajišťovat společnost Cool Team, na kterou jsou fanoušci zvyklí také z ČPP Arény, a na níž se v případě dotazů mohou fanoušci obracet. Společnost Cool Team komunikuje se zástupci fanklubu ohledně konkrétní nabídky občerstvení. Fanoušci si budou moci zakoupit, v podobné cenové relaci jako na zimním stadionu, nealkoholické i alkoholické nápoje včetně točeného piva, k dispozici budou mít také teplý i studený bufet (např. grilované klobásy, guláš, řízky, obložené bagety apod.). Občerstvení by mělo být mezi fanoušky roznášeno personálem společnosti Cool Team.

V Grazu bude vlak po dobu konání utkání odstaven na nádraží, fanoušci si v něm mohou zanechat osobní věci na vlastní riziko. Odjezd vlaku z Grazu je naplánován na 23:35, na nikoho není možné čekat, proto klub doporučuje včasný příchod na nádraží Graz Ostbahnhof-Messe. Vstup do vlaku bude umožněn od 23:15 a také při zpáteční cestě je nutné prokázat se platnou jízdenkou, tištěné jízdenky proto v žádném případě nevyhazujte! Během cesty do Hradce Králové platí totožná pravidla jako při cestě do Grazu.

Klub zaznamenal falšování vstupenek a varuje před překupníky

Mountfield HK upozorňuje na přeprodávání falešných vstupenek na výjezd do Grazu, které v posledních týdnech zaznamenal. Klub v žádném případě nedoporučuje nákup vstupenek od třetích osob. Pokud tak již někdo učinil, může si na e-mailu ticketing@mountfieldhk.cz do pondělí ověřit jejich platnost. Při nástupu do vlaku budou jednotlivé vstupenky skrze QR kódy kontrolovány a osoby s neplatnou vstupenkou (nebo již zaznamenaným QR kódem) nebudou do vlaku vpuštěny!

Využijte speciální akce Fanshopu

Ke speciálnímu výjezdu si připravil výhodnou akci také Fanshop. Pro všechny výjezdníky má výraznou slevu na trička z kolekce trikolora s vyobrazením města a šedé mikiny na zip, které zahřejí ve vlaku i při cestě na Merkur Eisstadion. Stačí ve Fanshopu ukázat zakoupené jízdenky na speciální vlak a sleva 20 % je vaše.