Rozhovory
ne 21.11.2010 | Petr Neckař

Vít Budínský: Bylo důležité, že jsme nedostali druhý gól - kdyby Olomouc vyrovnala, byla by na koni

Ve dvacátém kole 1. ligy Hradec Králové v sobotu zvítězil 2:1 nad týmem HC Olomouc. Autorem první branky domácích byl Vít Budínský, který byl vyhlášen nejlepším hradeckým hráčem zápasu. Po utkání jsme ho pozvali k redakčnímu mikrofonu.

V pátém kole jste z Olomouce kvůli prohře 4:3 odjížděli bez bodového zisku, teď jste ale Olomouc porazili a ta tedy míří do hanácké metropole s prázdnou… Odveta se, i díky tvému rychlému gólu, vydařila. Jak utkání hodnotíš?
Zápas s Olomoucí byl těžký. Ze začátku jsme se naštěstí dostali do rychlého vedení. Snažili jsme se výhru udržet, nechtěli jsme žádný gól dostat. Sice jsme v první třetině vedli 2:0, ale na konci druhé třetiny se trefil olomoucký Ministr a bylo to 2:1. Říkali jsme si, že vedení musíme udržet. Vyšlo to.

Do utkání Hradec vstoupil skvěle – začali jste útočně, což vyústilo v brzký první gól. Tak nějak sis začátek zápasu asi představoval... Vstřelil jsi první branku, jak bys tu situaci popsal?
Tečoval jsem střelu Jardy Roubíka, krásně se to odrazilo – puk mi spadl na hokejku a hezky se odrazil… Začátek zápasu nám tedy vyšel na výbornou.

První gól padl ve druhé minutě, druhý na sebe nenechal dlouho čekat. V páté minutě Lukáš Chmelíř skvěle využil vaši přesilovku…
Byl to výborný začátek, ale je škoda, že jsme ještě nepřidali další gól.

První třetinu bych hodnotil jako hokejový koncert…
To možná jo, ale kdybychom dali na 3:0, mohl by ten koncert možná pokračovat i v druhé třetině. Když Olomouc snížila na 2:1, museli jsme bránit, naštěstí jsme to ale ubránili.

Ve druhé třetině byla zajímavá přesilovka, kdy jste přes minutu hráli 5 na 3. Škoda, že jste ji nevyužili…
Nějaké střely na bránu šly, ale bohužel to tam nepadlo. Víc než nevyužití přesilovky mě ale mrzí, že jsme pak inkasovali ten gól. Kdybychom ho nedostali, poslední třetina mohla být klidnější. Olomouc nás ve třetí třetině tlačila, my jsme se trochu stáhli. Bylo důležité, že jsme nedostali druhý gól. Kdyby Olomouc vyrovnala, byla by na koni. Naštěstí jsme to udrželi. Jsme teď ve stavu, kdy se nějak nemůžeme trefit, proto jsme rádi za každý gól, který dáme.

Body zůstaly doma. Prozradíš, jaká bude oslava?
Asi žádná, protože ve středu už hrajeme v Chrudimi. Teď musíme sbírat body, abychom se udrželi v té osmičce. No a pak můžeme slavit.

Olomoucký střelec Milan Ministr: Zasloužili jsme si aspoň bod, ale je to o koncovce – a tu máme mizernou

Zatímco v hradecké šatně bylo po utkání logicky veselo, hráči Olomouce důvod k radosti neměli.
„Dostali jsme dva rychlé góly, což, myslím si, rozhodlo o osudu celého utkání. Snažili jsme se, abychom přidali gól, jezdili jsme do plných, ale Hradec si to dobře hlídal, výborně bránil. Jeden gól tam padl – před bránou byli tři hradečtí hráči a k tomu ještě jeden náš, puk jsem trefil do rožku – ten gólman to nemohl vidět, takže v tom bylo i trošku štěstíčka. Ale jeden gól je prostě málo. I v době, kdy jsme hráli v oslabení 3 na 5, jsem věřil, že stav utkání otočíme, ale nevyšlo to. Střelecky se trápíme,“ řekl olomoucký Ministr, autor jediného gólu Olomouce. „Snažili jsme se vyrovnat, ale nebyli jsme schopni vstřelit gól. Nějaké šance jsme měli, ale trápíme se v koncovce. Prohráli jsme si tak už spoustu zápasů. Hradci to prostě vyšlo. Zasloužili jsme si aspoň bod, ale je to o koncovce – a tu máme mizernou,“ uvedl Milan Ministr, který byl po utkání s Hradcem Králové vyhlášen nejlepším hráčem v olomouckém dresu. „Byl jsem sice vyhlášen nejlepším hráčem Olomouce, což bylo asi tím, že jsem dal gól, ale pokud prohrajete, tak to není ani náplast,“ konstatoval Ministr.