Tiskové zprávy
út 24.3.2020 | Jan Vavřina

Vlasatý rychlík zůstává – Kevin Klíma podepsal nový kontrakt

Ve dnech, kdy se na extraligových ledech měly odehrávat tuhé bitvy o Masarykův pohár, se bojuje spíše v zákulisí. Kluby řeší finanční ztráty z předčasně ukončeného ročníku, zároveň ale skládají kádry na příští sezónu. Dalšího člena si pojistil také Mountfield HK – víceletý kontrakt podepsal na východě Čech rychlík s českým i americkým pasem Kevin Klíma.

Dvaadvacetiletý útočník přišel pod Bílou věž v průběhu sezóny z pražské Sparty a po úvodním rozkoukávání se dostal do skvělé formy. V prvních 20 zápasech v hradeckém dresu zaznamenal 5 bodů (3+2), ve zbývajících 21 duelech základní části bodů 12 (8+4). Původní hostování se tak změnilo v přestup, a to na dva roky s následnou možností opčního práva.

Kevin Klíma je tak po Petru Koukalovi, Filipu Pavlíkovi, Radovanu Pavlíkovi, Jordannu Perretovi, Radku Smoleňákovi a Radimu Šaldovi dalších hráčem, který se s vedením klubu domluvil na novém kontraktu. „Kevin nás během svého působení v našem týmu přesvědčil, že je to výborný hráč s velkým potenciálem do budoucna. Výborně zapadl do týmu a jelikož i on měl zájem na dalším působení v Hradci, byla naše domluva na dlouhodobém kontraktu velmi rychlá. V tuto chvíli máme již podepsanou smlouvu o jeho přestupu se Spartou Praha, proto můžeme tuto dobrou zprávu sdělit našim fanouškům,“ říká generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

Profil Kevina Klímy

Kevin Klíma se narodil 5. června 1997 ve floridské Tampě, má však české kořeny a tím pádem české i americké občanství. Pochází z hokejové rodiny, jeho otec Petr odehrál v NHL téměř 900 utkání. Kevinovo dvojče Kelly hájí pro změnu barvy týmu Tucson Roadrunners – farmy klubu Arizona Coyotes. Kevinovy první hokejové krůčky se odehrály za velkou louží, od sezóny 2015/16 hrál pravidelně kanadskou QMJHL, kde za 216 utkání nasbíral 188 bodů.

V sezóně 2018/19 vystřídal pět klubů a přesunul se do České republiky, kde hrál především za Spartu, ale připsal si starty také za Kadaň či Chomutov. Na startu ročníku 2019/20 stihl rychlonohý forvard ještě čtyři duely za Pražany, ale následně byl uvolněn na hostování do konce sezóny pod Bílou věž, kde svými výkony trenéry zaujal a vybudoval si pevnou pozici v sestavě. Po podpisu nové smlouvy je jasné, že v kádru Mountfieldu HK bude chtít rozšířit svou bodovou sbírku (11+6) ze sezóny 2019/20.

Statistiky Kevina Klímy