Rozhovory
čt 7.3.2013 | Sanny Muharem

Vstřebat porážku není lehké. Pocity jsou teď mnohem horší, říká David Švagrovský

Královským lvům v pondělí skončila prvoligová sezóna, v průběhu týdne však ještě probíhaly dobrovolné tréninky. Nálada v mužstvu je po vypadnutí z play-off pochmurná. Jednou z hlavních postav čtvrtfinále byl útočník David Švagrovský, který čeřil vodu v pásmu olomouckých Kohoutů. Jak sám přiznává, porážku s Hanáky si pořádně uvědomil až s odstupem času. „Po zápase byl člověk plný emocí a pořádně mu nedocházelo, co se stalo. Teď je to daleko horší,“ vypráví útočník, jenž se po ledě celou sezónu proháněl s číslem 11.

Do východočeské metropole přišel tento hokejista na začátku nové sezóny z Berouna. V play-off se rozehrál do skvělé formy, neustále zaměstnával obranu soupeře, za sérii nasbíral tři kanadské body (2+1). Pokud se nestane nic neočekávaného, fanoušci Lvů by jej měli spatřit i příští rok. „V Hradci bych měl zůstat i příští sezónu,“ ujasňuje.

Odehrál jsi první soutěžní ročník v dresu Královských lvů, jaké z něj máš pocity?
Dost smíšené. Od sezóny se čekalo daleko víc, než jak to dopadlo. Musím ale říci, že konec byl dobrý, avšak průběh hodně složitý. Hra už vypadala tak, jak by měla vypadat neustále.

V neděli jste prohráli smolně na domácím ledě s Olomoucí šestý zápas, který nakonec i ukončil celou sérii. Jak jsi prohru vstřebával a jak se cítíš?
Abych pravdu řekl, teď jsem daleko více odvařený, než jsem byl po zápase. Po něm je totiž člověk plný emocí a stále mu nedochází, co se stalo. Uplynulé dny pro mě byly opravdu náročné, jelikož jsme na Olomouc měli. Poslední dva zápasy v sérii jsme měli více ze hry, ale bohužel nedávali góly.

Kašíka jsme rozchytali

Stopku vám vystavil především brankář Libor Kašík, který dokázal zlikvidovat řadu vyložených příležitostí…
Rozchytali jsme ho. Předváděl neskutečné zákroky, akorát jsme z něho udělali brankáře do nároďáku. Asi jsme vyhořeli opravdu na něm, v posledním zápase to bylo hodně vidět, měli jsme jednu šanci za druhou.

Čtvrtfinálová série s Olomoucí byla hodně vyrovnaná, čekali jste to po konci základní části?
Do play-off jsme šli s tím, že nemáme co ztratit. Olomouc měla o nějakých padesát bodů víc. Pomohlo nám trochu, že jsme vyhráli první zápas. Tehdy jsme zjistili, že se s ní dá hrát a mohlo by to být vyrovnané. Nebyla to jednostranná série jako ostatní, Olomoučtí teď trochu spadli na zem, čekali, že to bude jednodušší.

Jak se ti osobně hrálo proti Olomouckým, ať už v základní části nebo play-off?
Ve vyřazovacích bojích se mi s nimi hrálo daleko lépe než v základní části. Olomouc není zrovna můj oblíbený soupeř, ale v play-off se mi proti ní hrálo dobře.

Diváci si vždycky někoho vyhlédnou

Olomoucké publikum si tě vyhlédlo, při každé příležitosti tě tamní publikum počastovalo nepříliš slušnými výrazy, co jsi jim udělal?
Já nevím (směje se). Fanoušci si vždy musí někoho vyhlédnout, teď jsem to schytal já. Snažil jsem se hrát play-off, nic speciálního jsem jim neudělal.

V pátém zápase se ti přihodila vcelku kuriózní věc. Při odjezdu na trestnou lavici jsi zakopl a upadl, jak se tato úsměvná situace narodila?
Strčil mě rozhodčí, takhle bych to nechal (směje se). Ne, řval jsem na hlavního sudího, že tam byl přifilmovaný pád a nějak jsem se dostal do kontaktu s čárovým rozhodčím. Podjely mi nohy a spadl jsem, alespoň jsem pobavil diváky (směje se).

Jaký bude následující program?
Asi si odpočineme, každý se rozjede domů a za chvíli zase začne letní příprava.

Příští sezónu nesmíme na nic čekat!

Konec sezóny ukázal, že herní kvalita tady je. Co tedy změnit příští rok, aby se výkony ze základní části znovu neopakovaly?
Nečekat! Nemůžeme čekat, že to přijde a sedne si to samo. Od prvního zápasu začít vyhrávat.

Máš nějaké přání do příští sezóny?
Hlavně být zdravý! Musíme hrát jako tým nahoře a když mi tam zase něco spadne, budu jenom rád.

Ještě minulou sezónu jsi hrál za Beroun, nyní působíš v Hradci. Dá se to nějakým způsobem srovnat?
Vůbec ne. To jsou dvě naprosto odlišné organizace, Hradec je jedna z nejlepších v této lize. Za tento rok jsem tady maximálně spokojený, nemůžu říci nic, na co bych si mohl stěžovat. Akorát naše výsledky neodpovídaly tomu, v jakém složení jsme hráli.