pá 19.1.2018 | Patrik Soukup, Jan Vavřina

Výhra nad tabulkovým sousedem. Starší dorost porazil Slavii 2:1 v prodloužení

Už je to více než měsíc, kdy starší dorostenci Mountfieldu HK naposledy naplno bodovali. Na výhru po šedesáti minutách čekají už šest duelů, nevyšlo jim to totiž ani proti pražské Slavii. Ta pod Bílou věží dlouho vedla, jenže ve 43. minutě o těsný náskok přišla. Za stavu 1:1 se šlo do prodloužení, ve kterém rozhodl Martin Pěnčík, že Lvi získají alespoň dva body za výhru 2:1 v nastaveném čase.

První třetinu vyhráli hosté nejtěsnějším možným rozdílem

Slavia vstoupila do utkání lépe a připsala si jak první střely, tak i první gól zápasu. O vstřelenou branku se postaral v čase 4:23 Jaroslav Brož, když zužitkoval parádní přihrávku od svého spoluhráče. To ovšem nemuselo být od Pražanů vše, v 10. minutě ukázal Daniel Dvořák výborný reflex, když dokázal zareagovat na teč od Klapky.

Sám Dvořák si ale zatopil na začátku 13. minuty. Svou špatnou rozehrávku za brankou musel napravovat rychlým přesunem zpět do svatyně. K nevíře Robina Všetečky to však stihl a zabránil jistému gólu. Další šance přišly paradoxně v početních nevýhodách. Nejprve se dostal do samostatného úniku hostující Všetečka, který si znovu vylámal zuby na Dvořákovi, a ke konci třetiny se do stejné herní situace prokousal domácí Šedivý, jenže ani on nedostal puk do sítě.

Druhá perioda góly nenabídla, ale rozhodně nenudila

Stejně jako do první třetiny vstoupili i do té druhé lépe hosté, tentokrát ovšem neskórovali. První dobrá šance ale překvapivě k obrazu hry přišla na straně Hradce, když Petr Poppel vystřelil jedovatou střelu rovnou z buly. Najednou se hra srovnala a Lvi si vypracovali hned další šanci v podobě střely Dominika Šedivého, který namířil přesně do pravé tyče hostující branky.

Zlepšená hra Hradci přinesla dokonce trestné střílení těsně před polovinou zápasu, jenže Dominik Sklenář ho neproměnil. Poté už se zase začali připomínat střelci Pražanů. Hlavně v přesilové hře ve 32. minutě několikrát puk nebezpečně poskakoval na brankovišti Východočechů. Poslední velkou šancí byla nenápadná střela Šimona Vlčka z levého kruhu, která zacinkala o břevno Dvořákovy branky.

Mountfield se dočkal kýženého vyrovnání

Hradec začal poprvé třetinu lépe a vysloužil si za to vyrovnání v čase 42:11, kdy se prosadil samostatnou akcí Kryštof Lang. Od té chvíle byl Hradeckých plný led a vypracovali si řadu dobrých příležitostí. Za zmínku stojí například tvrdá rána Petra Poppela nebo průnik Dominika Sklenáře. Oba ale ztroskotali na výborném Pánkovi.

Rozhodnout ale nakonec mohla Slavia, to když dostala možnost početní výhody. V přesilovce si totiž najel do palebné pozice Jaroslav Brož a orazítkoval konstrukci branky. Poté už žádná stoprocentní příležitost nepřišla a spíše se bojovalo o každý kousek ledu. I díky tomu branka nepadla a šlo se do prodloužení.

Hradec urval bod navíc

Prodloužení nabídlo mnoho šancí, mezi ty největší patřily průniky Poppela nebo Pinkase, na druhé straně zase šikovně zavezl puk do brankoviště Havrda. Gól ovšem přišel až v probíhající 64. minutě, to když ujeli Hradečtí do situace tři na jednoho, kterou vyřešili pohlednou kombinací a následnou střelou do prázdné branky. Autorem vítězné trefy se stal Martin Pěnčík, který tak zajistil Lvům bod navíc.

Pavel Suchý (Mountfield HK):
Byl to pro nás velice těžký zápas po fyzické stránce. Soupeř dobře bruslil a dohrával souboje. V poslední době jsme neměli dobré výsledky a znovu jsme prohrávali. Pro kluky to byl velice těžký zápas, ale postupem času jsme přebírali otěže. Ve třetí třetině to byl z naší strany super hokej, věřili jsme, že gól dáme a utkání nakonec otočíme. To se taky vyplnilo. Hráčům bychom chtěli poděkovat za bojovnost, srdíčko a za výborný týmový výkon.

Josef Beránek (HC Slavia Praha):
Z mého pohledu to bylo kvalitní utkání, šance byly na obou stranách. Rozhodnout mohly oba dva týmy, povedlo se to soupeři. Z našeho pohledu to byl dobře odehraný zápas, škoda jen, že jsme ho nedokázali vyhrát.