Ohlasy k zápasu
pá 19.1.2018 | Klára Petrásková, Daniel Kinc

Výhra v Brně? Super! Vždycky je to prestiž, hlásí střelec vítězné trefy Blaž Gregorc

Tomu se říká parádní oslava narozenin! Blaž Gregorc sfoukl ve čtvrtek na dortu 28 svíček a v pátek jeho jubileum ozdobily hned dvě třešničky – nejprve obdržel pozvánku do slovinského olympijského týmu a večer rozhodl extraligový zápas. Ten sehrál Hradec v brněnské DRFG Areně a napínavý boj o druhé místo ukončil dorážkou z těsné blízkosti brankové čáry právě východočeský obránce.

Boj o druhé místo byl gólově velmi vyrovnaný, nakonec jste vyválčili výhru 4:3 v prodloužení. Vážíte si těsného vítězství nad Brnem o to víc?
Vždycky je prestiž na Kometě vyhrát. Je tam dobrá atmosféra, hráči, tým. Byl to zápas o druhé místo a je super, že jsme je porazili.

Páteční výhrou jste přerušili brněnskou povánoční neporazitelnost, která čítala devět triumfů v řadě. Měli jste tuto sérii Komety před utkáním v hlavách?
Věděli jsme, že mají devět výher za sebou. Brali jsme to ale jako každý zápas, šli jsme do něj na sto procent. Prostě jsme chtěli vyhrát.

V utkání jste třikrát vedli, soupeř ale pokaždé dorovnal. Jak jste na tom byli po psychické stránce, když pokaždé byl váš náskok smazán?
Pořád jsme dávali góly první, byli jsme ve vedení. Devět vteřin před koncem vyrovnali potřetí, ale nakonec jsme zápas zvládli a vyhráli.

Při hradeckém gólu na 3:2 jste se po souboji u brány ocitl na ledě v brněnském brankovišti. Byla podle vás celá situace v pořádku, co se pravidel týká?
Já jsem šel do brány a jejich bek mě zahákoval. Spadl jsem, ale gól byl už předtím. Myslím, že to bylo férové.

Vy sám jste autorem vítězné branky z prodloužení. Kde se zrodilo přečíslení, které nakonec skončilo vaší úspěšnou dorážkou?
Někdo z Brna vystřelil na bránu, puk se odrazil zpátky a já ho stihl sebrat. Nahrál jsem Rudymu (Rudolfu Červenému), který vystřelil, a před čárou se kotouč zastavil. Já ho jenom posunul do brány.

Myslíte, že by puk zpomalený brankářem doklouzal do brány i kdybyste mu nepomohl?
To nevím. Byl před čárou, ale těžko říct… To bych se musel podívat na video (směje se).

Zdá se, že z Brna se po dlouhé době stává v letošní sezóně váš oblíbený soupeř, ve všech třech vzájemných kláních jste zvítězili…
V říjnu jsme tu vyhráli za tři body, tentokrát skoro taky. Ale dva body jsou super. Zatím ty zápasy s Brnem vypadají letos dobře.