Ohlasy k zápasu
ne 4.3.2018 | Radek Staněk

Vyhrát derby je super. Správný byznys ale teprve začne, hlásí Radek Smoleňák

Čtvrté derby letoší sezóny se notnou část první třetiny neslo v režii Dynama, které šlo po zásluze do vedení. Zlomem se ale ukázala býti vyrovnávací branka Radka Smoleňáka, po které Lvi zápas opanovali. Právě autor prvního gólu Hradce se do sestavy vrátil po delší pauze a mohl být po vítězném derby spokojen. Přesto už své myšlenky směruje k play off.

Naskočil jste do zápasu po dlouhé době a hned proti Pardubicím. To není úplně nejjednodušší rozjezd, že?
Krása to z mé strany nebyla. Měl jsem hrát už ve Vítkovicích, ale měl jsem střevní potíže. Takže jsem teď čtyři dny nebyl na ledě. Ale proti Pardubicím jsme zaplaťpánbůh hráli výborně, i když jsem se moc dobře necítil. Poslední dny jsem toho moc nenaspal ani nesnědl. Kluci hráli skvěle a já jsem se tam spíš přimotával (usmívá se). Jsem rád, že jsme to dotáhli do vítězného konce a nyní se můžeme soustředit na to důležité.

Vašimi slovy jste se ale také přimotal k vyrovnávací brance, což není vůbec špatné.
Po té pauze jsem to čekal horší. Poslední dny byly náročné, ale tvrdě jsem makal s Mariánem Vodou, který je výborný a hodně mi pomohl. A co se týká mojí trefy, před brankou je to moje kancelář, kde se snažím operovat celý život. Jsem rád za výhru, můj gól je příjemný bonus a další povzbuzení.

Byl právě váš gól zlomový, protože do té doby hrály Pardubice velice dobře?
Určitě nám pomohl, protože prvních deset minut jsme byli šílení a mohli jsme klidně prohrávat víc. Ale pak jsme dali gól a začali hrát lépe.

Lídrů máme dvacet. V tom je naše síla

Bylo pro vás důležité si zahrát ještě před play off?
Ano, to mě motivovalo. Navíc jsem nemohl hrát ve Vítkovicích a proti Jihlavě, tak jsem dělal vše pro to, abych mohl hrát v derby. Pořád to není stoprocentní, ale musel jsem odehrát celý zápas, protože naskočit hned do play off by nebylo jednoduché.

Jaký vliv může mít tato výhra proti rivalům i směrem k vyřazovacím bojům?
Samozřejmě je to lepší než prohra. Ale už jsem dříve říkal, že tohle byla jen povinná část. Teprve teď začíná ten správný byznys, kvůli kterému jsem tady já i celý kolektiv. Výhra je dobrá, ale nyní se všechno maže a jedeme nanovo.

Děkovačka po výhře ve 24. východočeském derby

Základní část zakončena nejlepším možným způsobem – výhrou v DERBY na pardubickém ledě před hromadou našich fanoušků! 👌

Zveřejnil(a) Mountfield HK dne 4. březen 2018

Je právě play off ta pravá chvíle pro vás, když jste přicházel jako lídr?
Nevím, jestli jen pro mě. Máme oproti ostatním týmům výhodu, které mají tři čtyři lídry, tak my jich máme dvacet. Je tu hrozně silný mančaft a lídr není ten, který dává pět gólů na zápas. Máme kluky, kteří táhnou káru celý zápas. Někdo dá tři góly, někdo ubrání oslabení. V tom je naše síla.

Váš soupeř pro čtvrtfinále vzejde z předkola. Máte nějaké preference, nebo je vám jedno, na koho narazíte?
Mně osobně je to jedno. Ani nevím, kdo tam je. Navíc extraliga je hrozně vyrovnaná, což mě po návratu z KHL překvapilo. My jsme to poznali v pátek, kdy nás porazila Jihlava, i když je v tabulce dole.

Během pauzy se dáme dohromady a vlétneme na to

Přesto, budete předkolo a potenciální soupeře sledovat?
Kluci to určitě sledovat budou, ale já upřímně hokej tolik nesleduji, tedy mimo náš tým. Pokud chceme vyhrát ligu, tak musíme porazit každého, kdo na nás vyjde. Navíc si člověk nevybere, protože všechny týmy jsou velmi dobré.

Vás před startem play off čeká poměrně dlouhá pauza. Bude pro vás výhodou i směrem k možnosti doléčení některých šrámů?
Já myslím, že nám to pomůže. Máme pár zraněných kluků, kteří teď nehráli. Takže se budou moci dát do kupy a pak na to vlétneme.

Vy jste sice přišel do týmu až v průběhu sezóny, ale navzdory tomu, jak byste zhodnotil základní část?
Druhé místo je super. Ale jak jsem už dříve vícekrát říkal, přišel jsem kvůli jedné věci, a to je výhra v posledním zápase. Samozřejmě jsme se chtěli umístit co nejvýše, abychom začali play off doma. Teď ale začíná to hlavní.