Preview k zápasu
ne 1.4.2018 | Šimon Sedlařík

Vzhůru na Draky! Hradec míří do Třince a věří v první vítězství v sérii

Současný stav semifinálové bitvy mezi celky Mountfieldu a Ocelářů sice nahrává na smeč druhému z jmenovaných, jak však řekl Dominik Graňák, série stále nekončí. K případnému obratu je však nutno zapnout na nejvyšší obrátky, a to hned ve třetím duelu. Klání mezi Draky a Lvy pokračuje v pondělí ve WERK ARENĚ, přičemž úvodní buly se vhazuje v 16:20. Vykročí Východočeši vstříc vyrovnání?

HC Oceláři Třinec – Mountfield HK, pondělí od 16:20: ON-LINE

Hradeckým se nepovedl především čtvrteční duel, ve kterém hosté po většinu času tahali za delší konec nejen výsledkově, ale i herně. „Nehráli jsme dobře. Klasicky jsme nechytli začátek a sami se do zápasu přes jejich obranu nedostali. Ve druhém jsme pak zase v první třetině inkasovali. Něco jsme si k tomu už řekli, ale jak z toho ven, nevíme. Druhá a třetí část už byly výborné, hráli jsme dobře takticky, vybojovávali puky a měli i šance. Ty jsme ale neřešili dobře, nebyl už kvůli tlaku klid,“ vrací se k porážkám Rudolf Červený.

Po Liberci musí Lvi mimo jiné najít recept na další vynikající defenzívu. Třinečtí brání výborně, navíc mají v zádech jistého Šimona Hrubce. „Dobře blokují, ale od nás to není dobře sehrané. Není třeba žádný golfák, ale spíše naznačení ramen a prosazení se hrou do strany. Kluci to sice umí výborně trefit, ale když hráč jede proti, strašně těžko se obstřeluje. To musíme změnit a házet to tam spíše z ruky po pohybu ramen,“ tuší „Rudy“, kterým směrem se před třetí bitvou vydat.

Hraje prozatím roli i fakt, že souboje se Slezany nejsou natolik vyhecované, jako byly úvodní zápasy čtvrtfinále? „S Libercem jsme měli výborné dva zápasy. Problém prostě je, že vždycky brzo inkasujeme, to by mělo efekt na každý tým. Samozřejmě si řekneme, že se nic nemění a jedeme dál, určitě ale nemůžeme hru hned otevřít. Musíme hrát pořád odzadu. Pak to vypadá, že jsme pod tlakem nebo se nic neděje, ale to je trpělivost, hru zkrátka nejde otevřít okamžitě,“ žehrá na brzké branky, největší kámen úrazu Hradce.

Před „dračí misí“ je tak cíl zřejmý – zlepšit produktivitu a udeřit jako první. K tomu je třeba urvat třetí utkání, pokusit se uspět i ve čtvrtém a vrátit sérii na soutok Labe a Orlice. „Je to 0:2. Když oni mohli vyhrát dvakrát tady, nevím, proč my bychom nemohli vyhrát dvakrát u nich,“ hecuje před třetím duelem Rudolf Červený.

Hradečtí v nevýhodě, cesta však existuje

kolodatumdomácíhosté   
SF1 čt 29.3.2018 Mountfield HK Oceláři Třinec 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
SF2 pá 30.3.2018 Mountfield HK Oceláři Třinec 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

V ČPP Aréně k smutku domácích příznivců dvakrát loupil Třinec. A v prvním duelu naprosto zaslouženě – Lvy více než dvě třetiny téměř k ničemu nepustil a vybudoval si postupně až tříbrankový náskok. Pak sice celek zpod Bílé věže snížil zásluhou Radovana Pavlíka, pro něhož to byla první trefa v play off, více mu však obrana Slezanů nedovolila. Ta, mimochodem, během zápasu ubránila i dvě dvojnásobné přesilovky, druhou navíc Východočeši ještě posílili odvoláním gólmana.

O den později předvedl Mountfield mnohem lepší nástup, o branky se v první části nicméně opět starali pouze hosté. Prosadili se Vladimír Svačina a Erik Hrňa. Hradec dále bojoval a chvílemi i tlačil, vždyť hned zkraje druhé dvacetiminutovky Hrubce pokořil Andris Džerinš, na vyrovnání už ale nedošlo. Na Frýdeckou ulici však svěřenci Václava Sýkory vyrážejí s nadějí – ačkoli jsou kvůli dvěma ztrátám v nevýhodné pozici, předvedená hra z posledního duelu napověděla, že cesta přes soupeře existuje.

Do Třince vyráží i hradecký fanklub

Rezervovat místa si můžete na známé e-mailové adrese vyjezdy@fanclubhchk2007.cz, kde uvedete celé vaše jméno (případně jména fanoušků, které přihlašujete). Všechny informace o akci a činnosti fanklubu naleznete přímo na oficiálním webu fanklubu, konkrétní informace o výjezdech pak i v tomto článku. Dva autobusy jsou téměř plné, při vyšším zájmu vyjede i třetí – neváhejte a vyrazte podpořit Lvy přímo na třinecký stadion!

Sestavy z minulého utkání
Hrubec – Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Roth, Linhart, Matyáš – Rákos, Marcinko, Petružálek – Dravecký, R. Vlach, Hrňa – Adamský, Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Kofroň. Trenér: Václav Varaďa.
Rybár – Gregorc, Zámorský, Graňák, F. Pavlík, Vydarený, Pláněk – Červený, Koukal, Smoleňák – Džerinš, Kukumberg, Jaroslav Bednář – Látal, Cingel, Vopelka – Šimánek, Dragoun, Köhler – R. Pavlík. Trenér: Václav Sýkora.