Aktuální zprávy z klubu
so 6.5.2017 | Klára Petrásková

Z trenérů hráči. Východočeští kouči oblékli výstroj a změřili své síly v zápase

Kdo v dubnu zavítal na rozlučku s extraligovou sezónou, mohl na ledové ploše zaznamenat zápas dvou mužstev v hradeckých barvách. Po kluzišti FORTUNA arény se proháněli ti, kteří po většinu roku sledují zápasové dění ze střídačky – mládežničtí trenéři. Na ledě však nebyli pouze oni, doplnili je třeba sportovní manažer Jaroslav Kudrna, kustod A-týmu Petr Pluhař nebo gólman juniorky Daniel Bechný. Duel nakonec skončil smírnou remízou 8:8.

Stejně jako v extraligových zápasech i v tomto klání byli zvoleni nejlepší hráči obou mužstev. Za „bílé“ to byl bývalý útočník a nyní hradecký trenér Michal Tvrdík, z týmu „černých“ pak byl vybrán taktéž bývalý forvard a nyní východočeský sportovní manažer Jaroslav Kudrna. Právě jeho tým si v utkání dokázal vybudovat slušný náskok, nakonec ale soupeř stihl vyrovnat a duel tak skončil remízou.

„Bylo příjemné zase vyběhnout na led, trochu se zadýchat a spálit nějaké kalorie. Jinak jsem ten zápas asi ani nebral. Chodím teď na tréninky veteránů, takže s nějakými trenéry se tam potkávám,“ prozrazuje Jaroslav Kudrna. „Proti kolegům z práce jsem hrál dvacet let, ale proti novým kolegům z práce ještě ne, takže to pro mě byla novinka,“ říká s úsměvem Michal Tvrdík.

A kdo byl podle bývalých hokejistů nejnepříjemnějším soupeřem? Jaroslav Kudrna má jasno. „Stejně jak já měl dvacet jedničku. Říkal jsem, že ho z toho svlíknu (směje se). Trenér juniorů Kráťa (Aleš Krátoška) od začátku fauloval, osekával. Je to ještě stará škola, hrál to tak, jak se hrálo dřív, byl nepříjemný. Nestíhali jsme taky Tvrďu (Michala Tvrdíka). Ten to má pořád v ruce, udržuje se. Jezdil tam s pukem a nikomu ho nepůjčil,“ uvažuje sportovní manažer.

K jeho úvahám se přidal i Michal Tvrdík. „Nejnepříjemnější byl asi pan Štohanzl, ten fauloval nejvíc,“ přemítá hradecký kouč, jenž ve výstroji mezi koncem hráčské kariéry a soubojem trenérů příliš času nestrávil. „Na led chodím minimálně. Nedávno jsem byl sice na tréninku s veterány, ale jinak jsem měl výstroj na sobě zhruba po roce,“ říká Michal Tvrdík.

Ten také přiznává, že občas mu extraligový kolotoč trochu chybí. „Je to jak kdy. Když má zápas svou důležitost a přijde plný dům, přiznám se, že kolikrát mě to i mrzí,“ vzpomíná na kouzlo vypjatých duelů Tvrdík. A jak si v přátelském zápase vedli kluboví funkcionáři? „Hráli s námi nejen trenéři, ale třeba i lidi z marketingu. Musím říct, že měli dobrý skluz,“ usmívá se závěrem Jaroslav Kudrna.

Sestavy trenérských týmů

Mountfield HK „bílí“: Petrů – Pánek, Sedláček, Pivko, Chudý – Hlavatý, Luňák, Král – Krátoška, Tvrdík, Pluhař.

Mountfield HK „černí“: Bechný – Wališ, Picka, Štohanzl, Dostálek – Brebera, Kodym, Janoušek – Kudrna, Koreček, Hofman.