Rozhovory
po 16.12.2019 | Adam Kodet | Foto: Aleš Krecl / Český hokej

Za důvěru jsem rád, vzkazuje reprezentant Radovan Pavlík

Jediným hráčem hradeckého A-týmu, který byl letos nominován na druhý turnaj EHT Channel One Cup v Rusku, byl Radovan Pavlík. Mladý hradecký odchovanec sice dostal pozvánku až na poslední chvíli a nestihl tak odehrát domácí duel proti Finům, v moskevském hokejovém stánku VTB Ice Palace ale naskočil do obou zbývajících utkání jako člen třetí formace. A i když se českému týmu nepodařilo ani jeden z nich vyhrát, nadějný forvard posbíral další cenné zkušenosti a pomalu se v kabině národního týmu zabydluje.

Radovane, v zápase proti Švédsku letos český tým poprvé v rámci EHT vyšel bodově naprázdno. V čem byli seveřané lepší než Rusové?
Švédi měli lepší pohyb než Rusové, létali po ledě. Také na nás byli dobře připravení a měli nás přečtené. Zápas jsme ale podle mě prohráli hlavně svými vlastními chybami.

Opět jste museli dotahovat, s čím jste šli do třetí periody za stavu 0:2?
Finové jim dali tři góly ve třetí třetině, takže jsme si říkali, proč bychom je nedali i my. Chtěli jsme si to hlavně nahazovat a jít po nich, protože měli velké problémy s tím, když jsme šli napadat ve dvou. Bohužel jsme dali jen gól v přesilovce, ale v závěru ještě byly nějaké šance dorvat puk do brány, škoda.

Který z obou soupeřů a zápasů byl pro vás osobně složitější?
Pro mě byl určitě těžší zápas se Švédy. Rusové nás sice víc dohrávali, ale Švédi měli dobrý pohyb a lépe bruslili. Navíc to byl druhý zápas ve dvou dnech, takže i proto byl pro mě zápas možná těžší.

Letos jste byl nominovaný do reprezentačního áčka už podruhé, asi je dobrý pocit vědět, že trenéři vás mají stále v hledáčku, že?
Jsem strašně moc rád, že jsem byl zase nominovaný, i když to tentokrát bylo až na poslední chvíli. Jsem nesmírně rád, že jsem od trenérů zase dostal důvěru a mohl jsem přijet. Bylo to sice později a o to víc mě to překvapilo, samozřejmě mile. Ležel jsem v posteli a najednou telefonát, že mám jet na nároďak.

Jak vůbec proběhl váš přesun? Muselo to být hodně narychlo.
Poslali pro mě z reprezentace auto a přijel jsem na zápas do Plzně, tak abych mohl druhý den ráno s klukama už trénovat. Pak jsme hned odletěli s celým týmem do Ruska. S létáním problémy nemám, takže to bylo v pohodě.

„Vždy je to o tom jakou máte partu. A v nároďáku je parta vždy výborná.“

98 Radovan Pavlík (o užším kádru rerezentace)

Trenéři letos v národním týmu sází na užší kádr, je to podle vás znát i na vzájemné souhře?
Určitě ano, ale hlavně je to vždy o tom, jakou máte partu. A v nároďáku je vždycky výborná parta.

Stále jste jedním z nejmladších hráčů v nominaci. Cítíte, že už jste členem té party? Nebo se stále v kabině cítíte jako bažant?
Větší respekt jsem měl spíš v minulém roce, když jsem byl do nároďáku pozvaný úplně poprvé. Teď jsem hlavně rád, že mě trenéři stále zvou a můžu získávat další zkušenosti.

Do obou zápasů v Rusku jste naskočil ve třetí formaci po boku zkušeného Romana Horáka. Jak se vám spolu hrálo?
Bylo to v pohodě, s Romanem jsme si sedli, hrálo se mi s ním výborně. Když jsme měli dobrý pohyb, byli jsme v klidu a dařilo se nám v pohodě zajíždět k soupeři.

Tentokrát nebyl nominován nikdo jiný z Hradce, kdo byl vaším parťákem mimo led?
Dostal jsem Lukáše Sedláka a s ním to bylo na pokoji v pohodě. Je to podobný pohodář jako Zámeček (Petr Zámorský). Jinak jsme si sedli spíš s mladšími hráči, se Zohym (Radimem Zohornou) a Berym (Ondřejem Beránkem) nebo s hráči z extraligy.

Letos jste kromě extraligy a EHT nastoupil i v Lize mistrů. Dají se všechny tři soutěže porovnat?
Reprezentace je na prvním místě, oproti lize je úplně někde jinde. Hlavní rozdíl je v rychlosti a taky v typu a úrovni hráčů. V CHL jsou nejlepší týmy Evropy, ale podle mě je to podobné jako domácí soutěž, záleží na týmu, proti kterému hrajete.

Máte vůbec po takové porci zápasů dost sil? Ani o svátcích toho volna moc nebude.
To nebude, to je pravda. Je to namáhavé, navíc hned ve středu zase hrajeme. Volno bude jen dva dny o Vánocích. Ale věřím, že dobře zregeneruju a doplním baterky do dalších zápasů.