Rozhovory
čt 9.6.2016 | Radek Kozel

Za šanci jsem vděčný, chci se předvést co možná nejlépe, vzkazuje Jindřich Barák

Tvrdit muziku v zadních řadách a znepříjemňovat život útočníkům soupeře. Především takové herní pojetí lze očekávat od nového přírůstku v obraně Jindřicha Baráka. Čtyřiadvacetiletý zadák se vrací do tuzemské nejvyšší soutěže po čtyřech sezónách strávených ve slovenské Skalici a s napětím vzhlíží k novému angažmá ve východočeské metropoli.

Jindřichu, jak se zrodil váš přestup pod Bílou věž?
Hradec Králové o mě měl zájem už předcházející sezónu, když jsem byl ve Skalici. Tehdy mi ale vedení přestup neumožnilo. Já jsem si však dál pohrával s myšlenkou, že bych tady rád působil, a tak jsme zkusili zavolat panu Kmoníčkovi, jestli by o mě byl zájem nyní. A protože zájem ze strany vedení byl, jsem tady.

Vnímáte jakožto obránce vysokou konkurenci v defenzivních řadách týmu?
Konkurence je velká a člověk tu nesmí v ničem polevit. Do všeho se musí jít na sto procent.

Jak jste si užil volno před novou sezónou?
Ve Skalici nám sezóna skončila v půlce února kvůli věcem, které do hokeje nepatří. Snažil jsem se aktivně odpočívat a začal jsem sám trénovat o trochu dřív. Volno bylo opravdu dlouhé, takže nebylo na co čekat.

Měl jste tušení, že v rámci letní přípravy absolvujete tréninky i na ledě?
Nevěděl jsem o tom a byl jsem mile překvapen. Je to super zpestření a naruší to nějaké běhání a posilovnu, protože člověk se dostane na led, kde je mu to vlastní. Za tuhle možnost jsem určitě rád.

Těšil jste se po letech strávených na Slovensku do Čech?
Strašně moc! Narodilo se mi dítě, takže už jsem chtěl být v Čechách a necestovat po Slovensku. Jsem vděčný za to, že jsem zde dostal šanci a chci se předvést co možná nejlépe.

Jak se vám ve východočeské metropoli líbí?
Hradec Králové je krásné město! Myslím si, že to je jedno z těch lepších měst v Čechách, takže panuje maximální spokojenost.

Ujal se vás některý z „Hradečáků“ s návrhem prohlídky města?
Bedýnka (Jaroslav Bednář) s Pilkou (Karlem Pilařem) mi něco málo poradili, ale všichni kluci jsou tu skvělí, a pokud bude zapotřebí, určitě mi rádi pomohou.