Ohlasy k zápasu
po 12.1.2015 | Tomáš Kouba, Daniel Ježek

Za šest gólů venku bychom nějaký bod urvat měli, ví Jiří Šimánek

Jedním slovem střelnice. I tak by se dalo popsat pondělní utkání Hradce Králové s Třincem. Byli to nakonec domácí, kteří se po 14gólovém mači radovali ze tří bodů. Další brankový nášup od Třince musel skousnout i hradecký kapitán Jiří Šimánek, který si myslí, že o vítězi duelu rozhodovaly jiné faktory než nedostatek sil z prodělané nemoci.

Dát Třinci šest gólů, a přesto nevyhrát. Jak se díváte s odstupem na zápas?
Bohužel. Za šest gólů venku bychom nějaký bod urvat měli... Ta naše nemohoucnost, dostat dva góly v oslabení, to se jen tak nestává.

Doma jste v posledním kole neskórovali, zato proti Třinci, lídru extraligy, hned šestkrát. V čem byl ten rozdíl?
Bylo vidět, že když pak dal Třinec hodně gólů, tak ho to spíš táhlo do útoku, a v obraně to měli takové otevřenější. Nám tam napadaly nějaké góly po dorážkách, a ty nám zase nepadly zápas předtím doma.

Co konkrétně říkáte na vaši přesilovou hru, ve které jste dostali dva góly?
Start do druhé třetiny byl ten samý. Ze dvou, třech ran po sobě jsme dostali dva góly, to jsme ještě dotáhli. Bohužel... Jeden gól se třeba může stát, i když ne po dvaceti vteřinách na ledě. A pak další. Nevím, co k tomu víc říct, byla to naše obrovská chyba.

Dalo by se to nazvat nekoncentrovaností?
Nevím, Třinec to hraje chytře a mazaně. Adamský čekal na naší chybu a my mu hodíme puk. Bohužel, musíme to hrát trošičku jinak.

Jak jste na tom byli po fyzické stránce?
Točili jsme to furt na čtyři lajny a hráli jsme trošku něco jiného než doma se Zlínem, kdy jsme se chtěli trochu do soupeře tlačit. V Třinci jsme hráli hodně zezadu a tam se pak nějaká síla do útoku pošetří. V tomhle byl ten zápas o něco jiný.

Takže, vzhledem k té chřipkové epidemii, vám síly nechyběly?
Myslím, že určitě ne. Hráli jsme trošku jinak – rozumem a takticky. Proti Třinci rozhodly úplně jiné věci.

Minule jste tu dostali 6 gólů, nyní 8. To jsou vaše nejhorší výsledky, co se defenzivy týká. Je to ofenzivní silou Třince, nebo je to pouhá shoda okolností?
Myslím, že jsme od nich dostali šestku i doma. S nimi to chce hrát z defenzivy, což jsme relativně stabilně hráli, jenže pak jsme jim z osmi gólů sedm připravili. Bohužel, potom je to o individuálních chybách, kterých jsme udělali spoustu.