Fanoušci
út 10.9.2019 | Jan Brůna

Zahájení sezóny: Zápas s mistrem i pivo od kapitána

Mountfield HK si v sobotu 7. září pro fanoušky po vzoru minulých let připravil Zahájení hokejové sezóny, jehož součástí byla i autogramiáda všech hráčů a trenérů A-týmu. Nabitý program před ČPP Arénou a v jejích útrobách zakončil zápas CHL s týmem Frölunda Indians, jedním z předních evropských celků a trojnásobným šampionem Ligy mistrů!

Událost započala v sobotu 7. září ve 13:00 před velkou halou, kvůli nepříznivému počasí musela být část aktivit přesunuta dovnitř. Nepříjemný déšť se ale fanouškům nakonec vyhnul, a znovu jich tak dorazilo velké množství. Příznivci Lvů si mohli vyzkoušet například Stiga hokej, golf nebo střelbu na brankáře. Pro ty nejmenší pak byl připraven skákací hrad či hokejová výstroj na ozkoušení.

Své stánky zde měli mimo jiné OC Futurum, Teniscentrum či Rodinné pasy a Senior pasy, které si přichystaly opičí dráhu nebo oblíbené malování na obličej. Ve 13:45 proběhlo vyhlášení soutěže Léto s Mountfieldem HK – tento rok ji vyhrál malý Tadeáš Horák, který jako odměnu za první místo obdržel dres Rudolfa Červeného z Mountfield Cupu. O pět minut později byl již příchozím k dispozici Radek Smoleňák, jenž před stadionem zdarma čepoval pivo Radegast.

Ve 14:00 ale už byl se všemi svými spoluhráči i trenéry připraven na hodinovou autogramiádu prvního mužstva. Na akci se ukázalo i Hitrádio Černá Hora, které si nachystalo soutěže v lukostřelbě. Menší děti si pak mohly zajezdit na koloběžkách nebo se zapsat do kurzů ledního bruslení. Všichni přítomní se navíc mohli vyfotit s pohárem pro vítěze CHL, který do Hradce dorazil!

Návštěvníci měli možnost zhlédnout také několik vystoupení – ve 14:10 se představila taneční skupina T-bass, po ní následovala izraelská sebeobrana Krav Maga ve 14:30 i o hodinu později.

Nabitý hokejový den vyvrcholil svátečním zápasem CHL proti Frölundě Indians! Trojnásobnému vítězi Ligy mistrů z let 2016, 2017 a 2019, pětinásobnému a úřadujícímu mistru Švédska nakonec Východočeši podlehli těsně 3:4. Hradečtí fanoušci, kterých na utkání dorazilo 3 006, se ale i tak mohou těšit na nový extraligový ročník. Sezóna 2019/20 totiž byla úspěšně zahájena!

Fotogalerie