Fanoušci
pá 28.6.2019 | Adam Kodet

Závěr letní přípravy? Turnaj v bowlingu s fanoušky

Dva měsíce fyzické zátěže a těžké dřiny v rámci letní přípravy mají hráči hradeckého A-týmu za sebou, načež je čeká krátký, ale vytoužený oddech. Hokejisté si kromě odpočinku našli volnou chvilku na to, aby strávili čas společně se svými příznivci. Ideální příležitostí k tomu byl bowlingový turnaj Klenot Cup, který se uskutečnil v A-Sportu v Malšovicích. Hráči i fanoušci z řad fanklubu měli možnost soutěžit o zajímavé ceny, které do turnaje dodal partner večera hradecký pivovar Klenot, a samozřejmě se seznámit a popovídat si se svými sportovními idoly.

Turnaj se konal ve čtvrtek 27. června, tedy po posledním tréninkovém dnu v rámci první fáze letní přípravy, a kromě soutěžících z řad hradeckého fanklubu se ho zúčastnil téměř kompletní A-tým Mountfieldu. Klenot Cup si nenechal ujít ani Matěj Chalupa, který dosáhl na nejvyšší skóre ze všech. „V Plzni jsme občas s klukama na bowling zašli, letos jsem byl jednou tady s Ráďou Pavlíkem, ale jinak ho vůbec nehraju,“ svěřil se mladý útočník, který podobné akce přímo s fanoušky vítá. „Děláme to hlavně pro ně, protože nás celou sezónu podporují, za což jim patří dík. Bylo to příjemné zpestření závěru letní přípravy, teď už budeme jen odpočívat,“ vyhlíží následující dny.

Bowlingový turnaj byl pro hráče jistě vítanou změnou po namáhavé letní přípravě, jejíž první část právě skončila. V jejím rámci jim trenéři nedopřáli oddechu ani v samotném závěru. „Čekali jsme, že poslední týden už bude lehčí, ale bylo to hodně těžké, stejně jako celá příprava,“ vypráví odchovanec pražských Letňan. Ještě před tím, než poprvé v nové sezóně nazuje brusle a vyjede na led, si dopřeje krátkou dovolenou. „Až se vrátí Radim Šalda z nováčkovského kempu v Tampě, pojedeme společně na pět dní do Chorvatska,“ vykládá nadšeně.

Klenot Cup si samozřejmě užili i zástupci z řad fanoušků. Nejúspěšnější z nich byl Jan David, jenž dosáhl na celkový bronz. Ani on se ale neřadí mezi pravidelné hráče tohoto sportu. „Popravdě řečeno bowling hraju tak dvakrát třikrát do roka, ale vždycky mě to bavilo,“ přiznává. Jeho čtvrteční výkon se mu ale povedl na výbornou, navíc jeho tým dokonce celé klání opanoval. „S týmem jsme vyhráli hlavně díky tomu, že čtyři z nás měli přes 100 bodů a další tři byli těsně pod stovkou. Měli jsme nejvyrovnanější tým ze všech,“ chválí své spoluhráče.

Ti si za své výkony právem zasloužili ceny, které do turnaje věnoval měšťanský pivovar Klenot. Nejúspěšnější soutěžící odměnil jak svými pivními produkty, tak poukazy do restaurace Pivovarské domy. „Odměna je hodně příjemná, s kamarády ji určitě nějaký večer využijeme. Klenot už jsem dříve ochutnal přímo na hokeji na přípravě, pivo mají dobré,“ pochvaluje si Honza. Pro něj jako hradeckého fanouška je setkání s hráči vždy příjemné, ostatně to pro něj nebylo poprvé. „S některými z nich už se znám z Nového Hradce, protože tam působím ve fotbale. Kluci u nás letos už potřetí hráli zápas, kterého jsem se účastnil. Rád jsem se s nimi potkal i na další sportovní akci,“ říká s úsměvem.

Jako každý příznivec hradeckého hokeje se již nemůže dočkat nového ročníku, který pomalu klepe na dveře. „Pravidelně chodím na všechny domácí zápasy a pak asi na čtyři nebo pět zápasů venku. V play off jezdíme i na dvoudenní venkovní výjezdy,“ pochlubil se Honza. Na letošní léto plánuje obléci barvy Mountfieldu až v dalekém Walesu. „S kamarády se chystáme do Cardiffu. Uděláme si takový dvoudenní výlet, chceme navštívit i nějaký fotbalový zápas a už máme lístky na utkání Wales–Irsko v rugby,“ vypráví a prokazuje, že je velkým sportovním fanouškem.

Fotogalerie