pá 15.11.2019 | Klára Petrásková

Zbytečná chyba? Nedomluvili jsme se a stála nás výhru, ví Filip Pavlík

Body byly blízko, nakonec ale odpluly do dáli. Hradečtí předvedli na Spartě dobrý výkon a nebáli se střílet, jedna branka ale k výhře nestačila. A těsná porážka mrzí Lvy o to víc, že ji zapříčinila vlastní minela. „Soupeř nahodil puk, náš gólman ho zastavil a špatně jsme se domluvili, byla to naše zbytečná chyba,“ ví střelec jediného východočeského gólu Filip Pavlík.

Filipe, do Prahy jste jeli s vědomím, že Sparta z posledních třinácti duelů dvanáct vyhrála. Bylo to na jejím výkonu znát?
Myslím si, že na to jsme nekoukali. Chtěli jsme hrát svoji hru, což se nám dařilo. Jestli má někdo sebevědomí, nebo ne, my se musíme pořád dívat na sebe.

V první třetině jste svou bekhendovou trefou otevřel skóre, ale vypadalo to, že jste do touše jen tak plácl.
Už jsem nemířil, jen jsem chtěl hodit puk na bránu, aby ho někdo mohl dorazit. A on propadl až do sítě.

„Na ledě je nás pět hráčů plus gólman, všichni se k tomu musíme postavit.“

45 Filip Pavlík (o rozhodujícím momentu klání)

Vaše branka ale nakonec vítězná nebyla, Sparta srovnala a ve třetí třetině po vašem nedorozumění v obraně rozhodla. Co se vlastně přihodilo?
Bohužel jsme udělali jednu chybu, která nás na konci stála vítězství. Soupeř nahodil puk, náš gólman ho zastavil a špatně jsme se domluvili. Sparta nám kotouč sebrala a dala z toho branku, byla to naše zbytečná chyba.

S brankářem Markem Mazancem ale určitě máte domluvené signály k rozehrávce. Jak to, že tentokrát jste se s úmysly rozešli?
Komunikaci domluvenou máme, ale vyplynulo to ze hry. Neshodli jsme se a blbě vyhodnotili situaci. Mrzí nás to všechny, není to jenom Markova chyba. Na ledě je nás pět hráčů plus gólman, všichni se k tomu musíme postavit.

Byl to typický souboj, ve kterém za bojovné atmosféry rozhodne jediná chybka?
Asi je to tak. Jsou to takové ubojované zápasy a když je to po dvou třetinách 1:1, rozhoduje jedna malá chyba, ze které padne gól. To je prostě hokej.

„I když střela nemusí být tvrdá nebo přesně mířená, může najít svůj cíl.“

45 Filip Pavlík (o časté střelbě)

I přes nepříjemný moment jste ale bojovali a několikrát zavřeli soupeře v pásmu. Bylo vaším cílem jej tahle dostat pod tlak?
Podle mě jsme hráli pořád to stejné, tlak vyplynul ze hry. Oni se z něj snažili vyjet, my jsme se zase vrátili a snažili se protlačit zpátky. Tyhle situace prostě vyplývaly z naší taktiky. Řekli jsme si, že trošku změníme systém, chtěli jsme se víc zaměřit na obranu a z toho startovat dopředu. Snažili jsme se plnit, co jsme si před zápasem řekli, z toho plynula hra.

Sparťany jste sice zasypali pětatřiceti ranami, ne všechny ale byly nebezpečně mířené a razantní. Spočívá vaše momentální nízká produktivita také v tomto aspektu?
Zatím nám to tam moc nepadá, snažíme se tedy střílet ze všeho. Každá rána se může od někoho odrazit a zavařit brankáři, a i když střela nemusí být tvrdá nebo přesně mířená, může najít svůj cíl.

Ve středu jste si v rámci Ligy mistrů poradili s Mannheimem, teď jste v domácí extralize nestačili na pražskou Spartu. Sedl vám tedy po reprezentační přestávce mezinárodní hokej více?
Na každý zápas se připravujeme stejně a chceme ho vyhrát, bohužel se nám to ale momentálně nedaří přenést do extraligy. V neděli ale hrajeme další utkání, takže nevěšíme hlavy. Naopak se z prohry poučíme a půjdeme do dalšího zápasu.