Ohlasy k zápasu
po 27.10.2014 | Ondřej Novotný

Že mi zase utekla nula? Už si na ni nedělám nárok, směje se Pavel Kantor

Hradečtí hokejisté v pátek těsně padli ve venkovním souboji se Spartou. Prohru ale domácím fanouškům odčinili hned v následujícím zápase, kdy doma porazili hokejisty Liberce 3:1 po tradičně trpělivém výkonu. Velkým dílem ke třem bodům přispěl také Pavel Kantor, na kterého šlo ale „jenom“ šestnáct střel. Avšak méně práce je někdy více, jak sám říká...

Dlouho to vypadalo, že by jste se konečně mohl dočkat nuly, nakonec jste ale zase inkasoval...
Letos už jsem na to zvyklý, dostali jsme takhle v posledních pěti minutách gól už třikrát nebo čtyřikrát. Už si vůbec nedělám nárok (směje se).

I přesto, nemrzí vás to?
Samozřejmě, že to zamrzí, raději by člověk vyhrál s nulou. Ale vem to čert... Hlavně že jsme zvítězili, protože to předešlé utkání na Spartě nebylo z naší strany úplně dobře odehrané, takže jsme si řekli, že doma to musíme odčinit naším stoprocentním výkonem. To se nám podařilo, bereme tři body a jsme spokojení.

Umíte si vysvětlit, čím to je, že se vám na domácím stadionu tolik daří? Máte z osmi zápasů sedm výher.
Těžko říci, je to asi několik faktorů dohromady. Zaprvé to jsou fantastičtí fanoušci, kteří tady každý zápas vytvoří úžasnou kulisu. Zadruhé je možná soupeř rozhozený z toho ledu, co tu máme. Chvílemi se na něm totiž nedá ani bruslit, puk po něm také nejezdí. Když se sejde pár takových věcí, tak nám to hraje do karet, proto se nám doma tolik daří. Ještě bychom potřebovali zabrat trochu venku, abychom měli bodů více. Ale zaplať pánbůh za tohle.

Jak se vám chytalo, když na vás za celý zápas šlo pouze šestnáct střel?
Je to mnohdy těžší, když na vás jde méně střel. Nejste tolik v permanenci a zahřátý, a pak může přijít na vyřešení nějaká těžká situace, a o to je to těžší. Snažil jsem se z toho rytmu nevypadnout, pořád se soustředit na každou střelu, a to i na nějakou lehčí ze středního pásma, abych neudělal nějakou hloupost a nepustil Liberec zpět do hry. To se mi podařilo, dopadlo to dobře a to je super.

Jak se udržujete v pozoru, když nemáte tolik práce? Máte nějaké triky?
Snažím se nevnímat nic kolem, jenom kotouč, abych byl připravený na každou střelu. Když neměli třeba Liberečtí puk a nahrávali si naši obránci, tak jsem si s nimi zabruslil, aby se člověk udržel v tempu a teple. Škoda toho gólu, ale jak už jsem říkal – to je druhořadé, hlavní jsou body a ty máme.