Ohlasy k zápasu
út 23.2.2016 | Petr Šatalík

Že netrefíme prázdnou bránu? To tak někdy je, jedeme dál, netruchlí Rudolf Červený

Šest zápasů trvala neporazitelnost Mountfieldu ve FORTUNA aréně, ukončil ji až zápas s Mladou Boleslaví, který se rozhodl v nájezdech. Přitom nechybělo mnoho a povedená šňůra výher mohla pokračovat. Hradec nehrál proti Středočechům vůbec špatně, ale trápila ho koncovka. Ze sedmatřiceti pokusů skončily za Rittichovými zády jen dvě střely. Hráči tak mohou děkovat Rudolfu Červenému, který vystřelil svému týmu alespoň bod, když necelých pět minut před závěrečnou sirénou srovnával na 2:2.

Jak byste utkání proti Bruslařům zhodnotil?
Řekl bych, že jsme byli o mnoho aktivnější, dobře bruslili, hodně soupeře přestříleli. Byly tam obrovské šance, které jsme neproměnili. Tým věděl, že budou hrozit z rychlých brejků a bohužel hned z prvního dali gól. My jsme v koncovce neuspěli tak, jak by bylo třeba.

V první třetině se hrál poměrně vyrovnaný hokej. Hradec v ní na konci inkasoval, ale rychle srovnal. Říkali jste si v kabině, že nyní máte psychickou převahu?
Myslím, že jsme měli od začátku navrch. Nic jiného než vítězství si mužstvo nepřipouštělo. Ale je to sport, někdy se k vám štěstí otočí zády, jindy se zase přikloní na vaši stranu. Tenhle zápas mohl být náš, byli jsme lepší.

Musíme hledět vpřed, nemá cenu se k tomu vracet

Vaše převaha byla markantní ve druhé periodě. Měli jste obrovský tlak, soupeře nepouštěli z pásma. Že z toho nepadl gól, muselo určitě mrzet…
Samozřejmě. Kdybychom tam vstřelili branku, soupeř by to podle mě nezvládl a hru bychom opanovali. Bohužel se tak nestalo a my teď musíme hledět vpřed, nemá cenu se k tomu vracet.

Třetí část trochu připomínala tu první. Dostali jste gól, ale pak přišla vaše chvíle. Jak se ta situace vyvíjela?
Tonda Honejsek vracel puk zpět před bránu a my to tam s Brianem dotlačili. Poslední jsem se puku v té skrumáži dotkl já. Takhle musíme hrát častěji, házet všechno do kasy a nesnažit se zbytečně příliš kombinovat. V zápase jsme si sice vypracovali dvě šance do prázdné brány, ale stejně je neproměnili. Bohužel to tak někdy prostě je...

V prodloužení jste hráli přesilovku čtyři na tři. Měli jste před sebou poloprázdnou klec soupeře, ale branky nedosáhli. Mrzelo to pak v součtu s prohranými nájezdy o to víc?
Je to tak, ale nemůžeme se tím trápit. Neproměnili jsme velké šance. Byli jsme lepší, tým odvedl maximum. Když však netrefíte prázdnou bránu, tak se nedá nic dělat. Takové zápasy jsou a my musíme myslet na ty další.

Hra Zlína? O riziku, podobně jako ta Boleslavi

Pokud se tedy zaměříme na následující utkání, v pátek vás čeká Zlín. Co se dá od tohoto střetnutí čekat?
Oni se v poslední době zvedli. My si musíme dát pozor hlavně na jejich přesilovku, tu mají kvalitní. Budou pravděpodobně čekat na rychlé brejky, vždycky se pokusí otočit hru a vyjet rychle dopředu. Nemyslím, že nás budou přehrávat ve třetině nebo že bychom se dostali pod tlak, spíš počkají na nějakou skrumáž. Hra Zlína bude hodně o riziku, podobně jako ta Boleslavi. Často chodí dva na jednoho, my musíme být důslední v obraně a dát víc gólů.

Máte nějaký vzkaz pro fanoušky na závěr?
Určitě bych je chtěl pozvat na další zápas. Ačkoliv jsme s Boleslaví prohráli, tak mohli vidět nasazení, střelbu, všechno co k tomu patří. U těch branek se občas bohužel stane, že tam nespadnou...