Ohlasy k zápasu
pá 24.11.2017 | Matouš Soukup

Zkoušel jsem, jestli gólmana nachytám, usmívá se po šťastném gólu Bedřich Köhler

Už ze šesti po sobě jdoucích duelů odešel východočeský tým ze zápasu jako vítěz. Lví podíl měl na páteční výhře proti jihlavské Dukle Bedřich Köhler. Neúnavný bojovník v letošní sezóně naplno ukazuje svoje kvality, a ne náhodou se drží na špici hradeckých střelců. Se dvěma přesnými zásahy za Škarkova záda jich má na kontě už dvanáct.

I když byla mezi oběma týmy v tabulce velká propast, na ledě to tak nevypadalo. Překvapilo vás to?
Nepřekvapilo. Už před zápasem jsme si říkali, že si na Jihlavu musíme dát pozor. Nedávno porazila Vítkovice, takže nějaké výsledky uhrát umí. Hrajr urputně, na což jsme se připravovali a varovali se navzájem, že to nebude nic lehkého.

Soupeř vás výrazně předčil ve střelách na branku, šancí si vytvořil taky dost. Z čeho taková převaha pramenila?
Ano, samozřejmě jsme to také vnímali. Po první třetině jsme si řekli, že sice vedeme, ale Jihlava na nás měla moře šancí a mohlo to být naopak. Jarda Pavelka nás ale podržel, podal výborný výkon.

Ve třetí části jste zaznamenal dvě trefy. Bylo znát, že vaše branky Jihlavu hodně srazily?
Asi ano. Doháněli výsledek 2:1 a najednou dostali dva góly. V tu chvíli se asi zápas zlomil. U toho prvního zpoza brány jsem zkoušel, jstli si ho tam gólman srazí a nachytám ho. Ten druhý gól ani nevím, jak padl. Najednou jsem se rozhodl, že to jen lehce tečuju a nasměřuju na bránu. Zapadlo to tam úplně nad lapačku, takže to vyšlo maximálně dobře. Samozřejmě jsem měl zase štěstí.

Od poloviny zápasu jste ve svých řadách postrádali svého kapitána. Do zápasu navíc nezasáhl ani Patrik Rybár. Jak výrazné jsou takové ztráty?
Určitě je to znát. Na druhou stranu může během sezóny přijít jakékoliv zranění, takže se s tím musíme umět poprat. Patrik se rozcvičoval a najednou se rozhodl tak, jak se rozhodl. Říkal, že se do zápasu necítí a něco mu je.

Zápas nabídl ze strany jihlavského týmu ostré střety. Připadaly vám některé z nich až za hranou férové hry?
Vůbec mi to nepřišlo vyhrocené. Je to zápas, který chce každý vyhrát. Nepřišlo mi, že by některé zákroky byly za hranou. Naopak to v tomto ohledu bylo poctivé utkání.

Vyhlížíte už nedělní zápas, za kterým zajíždíte na led pardubického rivala?
Samozřejmě. Chceme vyhrát stejně jako každé derby, a hlavně protáhnout tu sérii, kterou máme.