Ohlasy k zápasu
ne 22.4.2018 | Šimon Sedlařík | Foto: Vlastimil Vacek / Právo

Zlepšili jsme se. Všichni jedou nadoraz, těší Martina Pláňka po výhře nad Rusy

Pardubické Carlson Hockey Games má národní tým úspěšně za sebou. Dokázal v nich vybojovat tři čisté zisky ze tří utkání a obsadil první příčku, přičemž se o úspěch zasloužili také hradečtí zástupci – Filip Pavlík a Martin Pláněk. „Všichni tady odvádějí dobrou práci, což se proti Rusům potvrdilo,“ říká po skalpu sborné druhý jmenovaný obránce, jenž naposledy spolu s vítkovickým Lukášem Klokem tvořil čtvrtou defenzivní dvojici.

Jak byste zhodnotil vítězný duel s ruskou reprezentací?
Oproti minulým zápasům jsme hru trošku zlepšili, hlavně ve druhé třetině. Samozřejmě nám zase hodně pomohl gólman, jako v každém utkání, ale to k tomu patří. Důležité je, že jsme vyhráli.

Soupeř zkoušel ve druhé dvacetiminutovce vyvolat šarvátku, dostali jste od trenéra pokyn spíše se držet zpátky? Přece jen jste v té chvíli vedli 2:0.
Já bych to tak ani neviděl, jednalo se spíše o klasické dohrávání a taky trošku i emoce. Nebylo tam nic hrozného nebo zákeřného, k hokeji takové věci zkrátka patří.

Když Rusové snížili na 1:2, začali tlačit. Jaké byly v tu chvíli pokyny trenérů?
Gól je trošku nakopnul. Trenér nám pak říkal, že máme hru zjednodušit a dostávat puk rychleji ven z našeho pásma. Měli tam i pár šancí, ale jak jsem už říkal, skvělý David Rittich si s nimi poradil.

Jak jste viděl mladé hráče? Trenér Jandač k nim po minulém střetnutí měl určité výhrady.
To nevím, moc se na takové hodnocení nekoukám. Myslím si, že tu každý odvádí dobrou práci, i když jsou zápasy, kdy to jde méně a kdy zase více. Kluci tady hrají výborně a je jedno, jestli je někomu pětatřicet nebo dvacet. Všichni jedou nadoraz a proti Rusům se to jen potvrdilo.

Předpokládám, že po třech výhrách panuje v kabině velká spokojenost, je to tak?
Jasně, jak jsem řekl, důležité je vítězství. Hra se samozřejmě musí zlepšovat a měla by se zlepšovat, ale je zřejmé, že když se vyhrává, je pocit lepší.

A jak hodnotíte své výkony na pardubickém turnaji?
Samozřejmě, že to vždycky může být lepší, ale jsem rád, že defenzivní povinnost jsem si jakž takž splnil. Jsem na ledě od toho, abychom nedostávali góly, což se mi povedlo. Jinak jsou tady skvělí fanoušci a to, jak pořadatelé takovou akci udělali, bylo taky výborné. Moc jsem si to užil.