Ohlasy k zápasu
po 19.3.2018 | Lukáš Foff

Zlomíme to a už se o tom nebudeme bavit, říká o sérii na ledě Liberce Rudolf Červený

Rudolf Červený se trefil do sítě Liberce v základní části dvakrát. Povedlo se mu to poprvé i ve čtvrtfinálové sérii, jenomže ve třetím zápase pouze snížil na 2:4 a tímto výsledkem skončilo i celé utkání. Hradecký forvard ale věří, že závěrečný tlak, který si Mountfield HK vytvořil, mu může pomoci do dalších bojů. Recept je jednoduchý – více střílet a motat se v předbrankovém prostoru, odkud padají góly.

Co zapříčinilo prohru ve třetím čtvrtfinálovém střetnutí?
Nevyužili jsme přesilovku. Přesilové hry se v play off musí proměňovat, což se nám vůbec nepovedlo. Chce to víc střílet a mít dorážky, protože žádnou hrou na krásu cesta rozhodně nepovede.

Je také potřeba víc stát před bránou a clonit brankáři?
Určitě. Ty dorážky jsou strašně důležité. My si to říkáme, ale zdálo se mi, že jsme to tentokrát příliš nedělali. Nebyla tam správná agresivita a hra do brány, abychom se dostali za pukem.

V Liberci se vám extrémně nedaří… Není pro vás zdejší zimák začarovaný?
Nemyslím si to. Vůbec to v hlavě nemám a věřím, že to prolomíme a o tomto tématu se už nebudeme muset bavit.

Dostávali jsme góly z přemíry snahy

Souhlasíte s tím, že je to hlavně o vás? Že pokud předvedete výkon jako v Hradci, tak to půjde?
Také si to myslím. Nepovedly se nám přesilovky a dostali jsme góly z přemíry snahy. Nevěřili jsme jeden druhému, zdvojovali jsme kamaráda a chtěli jsme mu pomoci, ale místo toho jsme si neplnili práci se svým hráčem, a z toho vyplynuly dva nebo tři góly. K tomuto tématu si něco řekneme a do dalšího zápasu to určitě zlepšíme.

Na konci utkání jste si vytvořili slušný tlak, může to pomoct vašemu sebevědomí?
Rozhodně ano. Dostávali jsme každý puk na bránu a pro gólmana to je to těžké i od červené čáry. Buď to nevidí, nebo to před ním skočí, cokoliv… Odrazí se to a je z toho gólovka úplně zadarmo. Není třeba se složitě dostávat do pásma přihrávkami ze strany na stranu, ale stačí to tam poslat.

Na druhou stranu kromě toho závěru jste Romana Willa takřka vůbec neprověřili…
Souhlasím… Příliš málo jsme se tlačili do brány a vůbec jsme nestříleli. V úterý to určitě změníme a od toho se budou odvíjet šance. Tlak se vytvoří klidně i z jedné nebo dvou střel, kdy to vypadne a nikdo neví, kam se to odrazilo. Hned z toho může být šance na gól.

V dalším utkání předvedeme maximum

Hrálo velkou roli to, že se Liberec soustředil na disciplinovanost a nepomohl vám zbytečnými fauly?
Přesně tak. Zápas na našem ledě si svými vyloučeními zkazil, takže si na to dával pozor a snažil se hrát hodně disciplinovaně. Je to play off, věděli jsme, že to nebude jednoduché, ale jdeme do toho s tím, že v dalším utkání předvedeme maximum.

V poslední třetině chyběl na ledě Jaroslav Bednář, který byl převlečen na lavičce a stál tam jako čtvrtý trenér… Zaznamenal jste ho?
Téměř jsem to nezaregistroval, soustředil jsem se na hru. Trenérů máme dost, takže není třeba, aby na nás něco křičel. Bedýnka je samozřejmě skvělý hráč, takže na ledě chybí. Doufám, že se dá do kupy, že to nebude nic vážného a v dalším duelu nám zase pomůže.