Mountfield HK
Žáci
ne 11.3.2018, Šimon Sedlařík, Jan Vavřina

Změna u nejmladších kategorií. Končí přípravka, dále jdou jednotlivé ročníky

I letos, stejně jako v loňské sezóně, se malí talenti dočkají v rámci Mountfieldu HK určitých změn. Základna ve své činnosti až do konce března pokračuje, ruší se však přípravka, ze které budou děti dále pokračovat v hokejové průpravě pouze se sportovci svého ročníku. Kategorie nejmenších tak bude nově evidována jako ročník 2012, k němuž se připojí i děti narozené v roce 2013.

Caparti, kteří přišli na svět v roce 2011, pak začnou navštěvovat již rozjeté jednotky svého ročníku. Pro ten se jinak, stejně jako pro 2010, vůbec nic nemění. „Ročníky 2010, 2011 a 2012 nyní pojedou samostatně do konce dubna či května. Program je takový, že v dubnu děti dostanou deset dní volna, aby si od hokeje trošku odpočinuly, a následně budou dvakrát týdně pokračovat v trénincích na ledě. K nim budeme dvakrát chodit i na suchou přípravu,“ poodkrývá program budoucích hokejových hvězd trenér Patrik Stehno.

Co všechno nové rozdělení malým nadějím přinese? „Je to postupný vývoj dětí, které prošly základnou i přípravkou. Budeme mít lepší přehled a zároveň jim konečně můžeme nabídnout i začlenění do kolektivu, který bude až do dorosteneckého věku jejich. Je to princip, který jsme v rámci klubu aplikovali už v minulém roce a který měl smysl a fungoval,“ vysvětluje dále.

„Cílem je, abychom dětem nabídli kompletní vyžití během celého školního roku. Rodiče tak od dubna do začátku června nemusejí hledat další kroužky a děti přitom stále mohou pokračovat ve svém pohybovém rozvoji,“ říká trenér. „Chceme dát prostor všem, kteří chtějí hrát hokej. Teď už to nebude třeba dvacet dětí na jednom stanovišti, nyní bude dvacet dětí na celém tréninku. Budou mít hokejovější průpravu a mají možnost se účastnit i turnajů a zápasů,“ prozrazuje další výhody staronových pořádků.

Od dubna se mohou přidat i děti, které se v současné době teprve učí na jednotkách základny. „Do konce března ji mohou dochodit, a pokud budou chtít pokračovat v hokeji a patří mezi ročníky 2011, 2012 nebo 2013, mohou se zapojit do chodu jednotlivých kategorií,“ potvrzuje dále Patrik Stehno, že vítáni budou i současní začátečníci.

Nové rozdělení ročníků od čtvrtku 15. března

Jednotlivá rozdělení vstoupí v platnost už od čtvrtku 15. března 2018. Platí i pro rozpis ledu – uvedena již nebude přípravka, ale pouze jednotlivé ročníky. Pokud bude mezi dětmi někdo, kdo nedisponuje hokejovou výstrojí, mohou se rodiče obrátit právě na výše zmíněného trenéra Patrika Stehna (patrik.stehno@mountfieldhk.cz, 776 081 674).

Píle a zápal malých bojovníků si zaslouží i pořádnou odměnu. Zmíněný výběr dětí, narozených v roce 2012, se totiž mimo jiné bude připravovat i na svůj první turnaj. Ten proběhne 24. března 2018 v liberecké hale a kromě Mountfieldu HK se jej zúčastní stejně staré celky domácích Bílých Tygrů, pražské Sparty a Mladé Boleslavi.