Tiskové zprávy
st 12.10.2016 | Jan Vavřina

Změny v kádru: Dragoun do Hradce, Bača do Slavie a Bulík do Litoměřic

Týden před dokončením první čtvrtiny letošního ročníku Tipsport extraligy hlásí hradecký Mountfield posuny v rámci kádru A-týmu. Na zvýšenou marodku v útoku reaguje vedení klubu příchodem Michala Dragouna ze Slavie Praha, z důvodu vyššího zápasového vytížení naopak do pražského klubu míří z Litoměřic Martin Bača. Poslední novinkou je návrat Tomáše Bulíka, který se přesune do Litoměřic.

Trenérské trio Sýkora – Hynek, Martinec bude moci nově spoléhat na služby Michala Dragouna. Zkušené třiatřicetileté křídlo hájilo naposledy barvy Slavie Praha, pod Bílou věží bude působit formou hostování – střídavých startů předběžně do konce soutěžního ročníku. „Michal k nám přichází zejména z důvodu, že se nám rozrostla marodka v útočných řadách, kdy nám chybí čtyři útočníci. Trenéři ho sledovali, znají ho a vybrali si ho z několika jmen aktuálně volných hráčů. Michal tak rozšíří a doplní naši ofenzívu, dnes s námi poprvé trénuje a snažíme se to legislativně dotáhnout tak, aby mohl v pátek nastoupit ve Zlíně,“ říká k příchodu hráče s více než čtyřmi stovkami startů v české nejvyšší soutěži generální manažer Aleš Kmoníček.

Směrem do pražského klubu naopak míří Martin Bača, který doposud působil v partnerských Litoměřicích. „Martin bude ve Slavii působit formou hostování, zpátky do Hradce bude mít vyřízené střídavé starty. Ve Slavii dostane větší herní prostor a bude v případě potřeby připraven zapojit se do našeho mužstva. Aktuálně tento přesun legislativně vyřizujeme, pokud půjde vše dle plánu, nastoupí Martin za Slavii již dnes,“ pokračuje generální manažer Mountfieldu HK.

Momentálně poslední změnou je návrat Tomáše Bulíka, který se přece jen rozhodl bojovat za Litoměřice. Začal se Stadionem trénovat a v nejbližším mistrovském utkání za něj nastoupí. „Tomáš přehodnotil svoje stanovisko. Přišel za námi s tím, že se unáhlil, a že bude pokračovat v Litoměřicích. Chce dokázat, že je kvalitní hokejista a třeba se i v blízké budoucnosti probojovat zpátky do mužstva Hradce Králové. V rámci vedení klubu jsme toto zvážili a souhlasili s tím, aby se Tomáš zapojil v Litoměřicích do přípravy i zápasů. Měl by být připraven již na dnešní utkání proti Havířovu,“ doplňuje výčet změn Aleš Kmoníček.

Z @hcslavia se k nám přesunul Michal #Dragoun, dnes byl poprvé s týmem na ledě - vítej v Hradci!

Fotka zveřejněná uživatelem Mountfield HK (@mountfieldhk),