Ohlasy k zápasu
pá 31.3.2017 | Matouš Soukup

Zvýšený důraz a hra do těla na Brno platí, shodují se hráči po první výhře v sérii

Dvě semifinálová utkání hraná na domácí půdě jsou minulostí. S trochou nadsázky lze říci, že mohla připomínat úvod série s litvínovskou Vervou, která měla podobný průběh. První utkání ve prospěch soupeře, pak však výborný výkon v podání Mountfieldu znamenající vyrovnaný stav 1:1. Co o zápasech říká trio hráčů z hradeckých řad – Jaroslav Bednář, Martin Pláněk a Alexandre Picard?

Jak se shodují samotní hráči, druhé semifinálové klání hrané na soutoku Labe a Orlice bylo od toho prvního diametrálně odlišné. „Chtěli jsme o mnoho víc než Kometa. Ukázalo se to i v samotném zápase, kde jsme byli důraznější, hráli jsme víc do těla a v určitých momentech jsme Brno přehrávali. Pak už bylo jen otázkou času, kdy ten první gól dáme,“ hodnotí zápas Martin Pláněk.

Že je důraz v osobních soubojích důležitý neváhal naplno ukázat i sám hradecký kapitán. „Když můžou hrát oni do těla, tak my taky. Bez kontaktu to v play off ani nejde. Když člověk dostane od soupeře jednu nebo dvě rány, svým způsobem ho to samotného nabudí a chce to protihráči vrátit. Zvýšený důraz nám stoprocentně pomohl, na Brno to totiž platí a zápas to jen potvrdil,“ vysvětluje Jaroslav Bednář.

Ten se rozhodně neostýchal a v určitých momentech pořádně přitvrdil, čímž si vysloužil chválu i z řad spoluhráčů. „Obdržený hit ho nejspíš ještě víc vyhecoval. Jarda mě ani nepřekvapuje, on hraje pořád stejně. Je to fantastický hráč a my budeme jenom rádi, když tady bude pokračovat dál,“ vyzdvihl svého kapitána obránce Pláněk.

Shoduje se série s předešlou? Možná ano, připouští hráči

Vzájemná bilance ze základní části sice hovoří ve prospěch Komety, o výhře ale stejně rozhoduje hlavně předvedená hra. „Stejně nepovedenou bilanci jsme letos měli i s Vervou. Play off je ale něco jiného, úplně jiný hokej a my určitě uděláme všechno pro to, abychom tam minimálně jeden zápas urvali. V Litvínově jsme dokázali získat oba dva duely, se stejnou pokorou pojedeme odmakat obě utkání i do Brna,“ říká odhodlaně hradecká Bednář.

První bod pro soupeře, po němž následuje zlepšený výkon a vyrovnání. Nad nepovedeným úvodním zápasem v obou sériích se pozastavuje i Martin Pláněk. „Nevím, čím to je. Možná na nás vždy během prvního střetnutí padne nervozita. Uvidíme, jak pro nás bude série pokračovat dál, snad už nás nervozita opustila a my budeme pokračovat ve výkonech z druhého zápasu,“ doufá hráč s devatenáctkou na dresu.

Snad se v Brně bude víc útočit, doufá hradecký kapitán

V uplynulých dvou zápasech viděly zaplněné hradecké tribuny pouze pět gólů. V sérii zatím dominují obrany spolu s oběma brankáři a můžeme se jen domnívat, jak se bude boj o extraligové finále vyvíjet dál. „Určitě to bude podobné a moc gólů nepadne. Oba gólmani chytají výborně, stejně tak týmy dobře brání. Rozhodovat budou maličkosti jako přesilové hry a oslabení. My ale budeme hrát pořád stejně,“ odhaduje průběh dvou nadcházejících zápasů Pláněk.

S ním souhlasí i hradecký matador s kapitánským céčkem na prsou, který by si však přál něco jiného. „Byl bych rád, kdyby se v Brně hrálo o něco útočněji. Aby je fanoušci hnali víc dopředu a oni to museli otevřít, pak by to bylo hokejovější,“ doufá Jaroslav Bednář. K zápasům v Brně se vyjadřuje i kanadský forvard z řad Mountfieldu. „Nejdůležitější bude prvních dvacet minut, nad kterými už musíme přemýšlet. Víme, že to tam bude opravdu těžké. Mají velký stadion plný natěšených fanoušků. Musíme hrát naši hru, přečkat úvodní bouři a pak věřím, že to půjde,“ zakončuje s úsměvem Alex Picard.