Diskuzní fórum
Pokud chcete diskutovat, prosím přihlaste se, nebo si vytvořte nový účet.
Honza78
15.05.2026, 17:00
Reakce na hradec-valec: Z mého pohledu a zkušenosti se sportovními stavbami preferuji nový stadion, ale na současném místě. Ano, 2 až 3 roky by se muselo hrát jinde, ale výčet výhod je za mě násobně větší.
1. Lokalita - jakékoliv veřejné stavby, natož sportovní umístěné v centru města v dlouhodobém měřítku přivádí větší množství fanoušků - jdete na zážitek, potkat se s lidmi, dát si pivo, můžete jít rovnou z práce apod. - když je to v centru je to pro všechny cca stejně blízko, dobrá dostupnost MHD a HD - cesty vedou z okrajů do centra, dostupná vzdálenost pro cyklo i pěší. Umístění, jak se dnes standardně děje, mimo město na jeho okraje, je bohužel problém územního plánu a volných ploch, nikoliv potřebě a významu sportoviště a ideálnímu fungování. Někdo to bude mít blíže, ale většina naopak dále, kór v HK, které na vlastně radiálně urbanismus, bez nějakých apendixů jedním směrem. Kdo jede s dětma (výchova budoucího fanouška) tak pak už pak raději volí dopravu autem, pěšky i kolmo náročnější. MHD už zabere dalších cca 15-30 min navíc, to samé zpět. Příchod domů, druhý den škola, práce, ...
2. Prvek, který zajišťuje život v centru města - fanoušci využívají veřejné prostranství v centru, restaurace, hospody, krámky, ... Nedochází k vylidňování centra města = živé město před i po zápase - 2x až 3x týdně... Pro mnoho provozovatelů gastro zařízení - hospody, restaurace, stánky je to zásadní, aby se jim vyplatilo vůbec v centru tyto služby provozovat. Při rušení, to bude mít dopad i v běžném provozu města - zmizí x zařízení pro obědy v pracovní dny, možnosti setkávání.
3. Identifikace Hrádečáka v den zápasu, když v širokém okolí centra potkává fanoušky s šálou pěšky, na kole, v MHD - hodnoty, které se nedají koupit. Povědomost o dění, apod.
4. Umístění stavby v HK - kdo zná možnosti umístění sportovní stavby tohoto rozměru v platném územním plánu, tak shledá, že máme možnosti:
- za Letištěm HK, za areálem 360 st - město vlastní pozemky, doprava ucházející
- Na konci Svobodných Dvorů - u zemědělského statku, část pozemků není ve vlastnictví města, dopravně pro tento záměr zcela nevhodné.
- Výpadovka Rašinova na PCE, většina pozemků ve vlastnictví soukromíků nebo dlouhodobé nájmy, doprava OK, plocha pro celý záměr na max 4 tis diváků, plánovaná rozvojová lokalita pro halu Basket / plochy pro tenis.
Jiné plochy pro daný záměr 6-8 tis diváků, parkoviště, příjezd MHD a zázraky pro kloubový bus, dostatečně velké venkovní nezbytné plochy, zázemí a ideálně druhá ledová plocha nejsou.
5. Představa změny ÚP pro takto významný záměr, generující mnoho dopravy, hluku, záboru zemědělské půdy mnohdy I. a II. třídy ochrany, a dalších nyní velmi sledovaných aspektů je za mě v HK na dlouhé lokty (čti roky 5+), a to už bude pozdě. Město v podstatě vyjma letiště nevlastní ŽÁDNÉ takové pozemky o této velikosti, natož v ploše umožňující vůbec stavbu hokejového stadionu. Nemá finance na nákup a hlavně sehnat takového "prodejce" za ceny, které bude město jako řádný hospodář smět koupit, přes všechny úřady až po schválení zastupitelstva.
Tímto nerozporuji jiný názor, ale já mám tento a pro mě jsou výše uvedené argumenty zásadní.
Chci nový adekvátní hokejový stadion pro 7-8 tis hradeckých fanoušků, s možností občasně multifunkční haly, která ale bude řešena jako hokejový stánek, jak již to někdo psal. V centru, na který budu chodit pěšky, nebo na kole, z práce nebo jen tak z množství kulturních (tedy i gastro) zážitků, se svými přáteli a fans!
Tak asi tak, HRADEC OLEEEEEE...
P.S. když se bavím se zahraničními návštěvníky, tak jsou lokalitou v centru úplně unešení a závidí nám tom. A já je chápu, už jsem sportovních stánku po Evropě a Asii něco projezdil a tohle je prostě výjimečné a my si to možná ani tolik neuvědomujeme.
Chápu, že se ti to líbí v centru, ale to je před zápasem i po zápase zase zasekané auty. Všude kolony, MHD všech linek zpoždění. Jak při fotbale tak hokeji. Smysl by mělo stavět tam, kde je čtyřproudá silnice. Ideální byla ta plocha u Flošny, ale to prý padá. A proč by to zrovna mělo být ve SD u nějakého zemědělského statku? Mimochodem je tam mezi Kukleny , SD a Plotišti dost pozemků a čtyřproudá silnice a kousek i dálnice, která by naopak odvedla dopravu pryč což zase u letiště není. Stačilo vidět ty kolony z koncertů RfP nebo Eda Sherera. No nevím. Nechám to na odborníky, ale to co jsem četl, tak new stadion je fakt nutností, ale mám obavy, že to bude trvat desítky let. Autobusový terminál se řešil snad 50 let, to samé fotbalový stadion, řeší se stále Benešovka, terasy a Velké náměstí a všude jsou buď NIMBY nebo restauratéři co by chtěli mít z nejcennějšího hist. centra raději asfaltové parkoviště, aby si návštěvníci mohli přijet, dát oběd a rychle odjet a k tomu tu máme byrokracii, papírování
15.05.2026, 13:51
Toto místo by sice bylo ideální, ale loni si Odbor Památkové péče MMHK nechal na většinu plochy stanovit kulturní památku v rozsahu inundační plochy kolem těch malých zdevastovaných kasáren, která zahrnuje KOMPLET plochu od Gočárova okruhu, po hranici koupaliště Flošna až po ulici Brněnská - všude kde je zeleň, i nový ÚP stávající tělocvičnu Univerzitu již navrhnul k budoucí demolici - takže v této ploše ŽÁDNÁ TVALÁ STAVBA fakt nevznikne a aby NPÚ zrušil ochranu plochy, tak to už věřím spíše, že budeme hrát v PCE :D, což je totální nesmysl, to bychom jako FANS nedali my ani koněpůlky
. Je fakt, že kolem sebe máme samé oblíbence, které jsou jakžtakž v dojezdové vzdálenosti - PCE, Bolka, Koberec. Ví někdo, jaké by bylo vlastně jiné možnosti, kde by to bylo třeba na vyjímku možné odehrát - řekněme do 100 km? Nevím jestli by Kolín třeba s drobnými investicemi šel na vyjímky všech možných pravidel na toto připravit - kapacita na diváka by byla dostačující, ale musely by se doplnit ze stojícího na sedícícho diváka v počtu z 1500 na 2500. Nebo pak Prostějov a Jihlava.
. Je fakt, že kolem sebe máme samé oblíbence, které jsou jakžtakž v dojezdové vzdálenosti - PCE, Bolka, Koberec. Ví někdo, jaké by bylo vlastně jiné možnosti, kde by to bylo třeba na vyjímku možné odehrát - řekněme do 100 km? Nevím jestli by Kolín třeba s drobnými investicemi šel na vyjímky všech možných pravidel na toto připravit - kapacita na diváka by byla dostačující, ale musely by se doplnit ze stojícího na sedícícho diváka v počtu z 1500 na 2500. Nebo pak Prostějov a Jihlava.
15.05.2026, 13:37
15.05.2026, 12:57
Z mého pohledu a zkušenosti se sportovními stavbami preferuji nový stadion, ale na současném místě. Ano, 2 až 3 roky by se muselo hrát jinde, ale výčet výhod je za mě násobně větší.
1. Lokalita - jakékoliv veřejné stavby, natož sportovní umístěné v centru města v dlouhodobém měřítku přivádí větší množství fanoušků - jdete na zážitek, potkat se s lidmi, dát si pivo, můžete jít rovnou z práce apod. - když je to v centru je to pro všechny cca stejně blízko, dobrá dostupnost MHD a HD - cesty vedou z okrajů do centra, dostupná vzdálenost pro cyklo i pěší. Umístění, jak se dnes standardně děje, mimo město na jeho okraje, je bohužel problém územního plánu a volných ploch, nikoliv potřebě a významu sportoviště a ideálnímu fungování. Někdo to bude mít blíže, ale většina naopak dále, kór v HK, které na vlastně radiálně urbanismus, bez nějakých apendixů jedním směrem. Kdo jede s dětma (výchova budoucího fanouška) tak pak už pak raději volí dopravu autem, pěšky i kolmo náročnější. MHD už zabere dalších cca 15-30 min navíc, to samé zpět. Příchod domů, druhý den škola, práce, ...
2. Prvek, který zajišťuje život v centru města - fanoušci využívají veřejné prostranství v centru, restaurace, hospody, krámky, ... Nedochází k vylidňování centra města = živé město před i po zápase - 2x až 3x týdně... Pro mnoho provozovatelů gastro zařízení - hospody, restaurace, stánky je to zásadní, aby se jim vyplatilo vůbec v centru tyto služby provozovat. Při rušení, to bude mít dopad i v běžném provozu města - zmizí x zařízení pro obědy v pracovní dny, možnosti setkávání.
3. Identifikace Hrádečáka v den zápasu, když v širokém okolí centra potkává fanoušky s šálou pěšky, na kole, v MHD - hodnoty, které se nedají koupit. Povědomost o dění, apod.
4. Umístění stavby v HK - kdo zná možnosti umístění sportovní stavby tohoto rozměru v platném územním plánu, tak shledá, že máme možnosti:
- za Letištěm HK, za areálem 360 st - město vlastní pozemky, doprava ucházející
- Na konci Svobodných Dvorů - u zemědělského statku, část pozemků není ve vlastnictví města, dopravně pro tento záměr zcela nevhodné.
- Výpadovka Rašinova na PCE, většina pozemků ve vlastnictví soukromíků nebo dlouhodobé nájmy, doprava OK, plocha pro celý záměr na max 4 tis diváků, plánovaná rozvojová lokalita pro halu Basket / plochy pro tenis.
Jiné plochy pro daný záměr 6-8 tis diváků, parkoviště, příjezd MHD a zázraky pro kloubový bus, dostatečně velké venkovní nezbytné plochy, zázemí a ideálně druhá ledová plocha nejsou.
5. Představa změny ÚP pro takto významný záměr, generující mnoho dopravy, hluku, záboru zemědělské půdy mnohdy I. a II. třídy ochrany, a dalších nyní velmi sledovaných aspektů je za mě v HK na dlouhé lokty (čti roky 5+), a to už bude pozdě. Město v podstatě vyjma letiště nevlastní ŽÁDNÉ takové pozemky o této velikosti, natož v ploše umožňující vůbec stavbu hokejového stadionu. Nemá finance na nákup a hlavně sehnat takového "prodejce" za ceny, které bude město jako řádný hospodář smět koupit, přes všechny úřady až po schválení zastupitelstva.
Tímto nerozporuji jiný názor, ale já mám tento a pro mě jsou výše uvedené argumenty zásadní.
Chci nový adekvátní hokejový stadion pro 7-8 tis hradeckých fanoušků, s možností občasně multifunkční haly, která ale bude řešena jako hokejový stánek, jak již to někdo psal. V centru, na který budu chodit pěšky, nebo na kole, z práce nebo jen tak z množství kulturních (tedy i gastro) zážitků, se svými přáteli a fans!
Tak asi tak, HRADEC OLEEEEEE...
P.S. když se bavím se zahraničními návštěvníky, tak jsou lokalitou v centru úplně unešení a závidí nám tom. A já je chápu, už jsem sportovních stánku po Evropě a Asii něco projezdil a tohle je prostě výjimečné a my si to možná ani tolik neuvědomujeme.
1. Lokalita - jakékoliv veřejné stavby, natož sportovní umístěné v centru města v dlouhodobém měřítku přivádí větší množství fanoušků - jdete na zážitek, potkat se s lidmi, dát si pivo, můžete jít rovnou z práce apod. - když je to v centru je to pro všechny cca stejně blízko, dobrá dostupnost MHD a HD - cesty vedou z okrajů do centra, dostupná vzdálenost pro cyklo i pěší. Umístění, jak se dnes standardně děje, mimo město na jeho okraje, je bohužel problém územního plánu a volných ploch, nikoliv potřebě a významu sportoviště a ideálnímu fungování. Někdo to bude mít blíže, ale většina naopak dále, kór v HK, které na vlastně radiálně urbanismus, bez nějakých apendixů jedním směrem. Kdo jede s dětma (výchova budoucího fanouška) tak pak už pak raději volí dopravu autem, pěšky i kolmo náročnější. MHD už zabere dalších cca 15-30 min navíc, to samé zpět. Příchod domů, druhý den škola, práce, ...
2. Prvek, který zajišťuje život v centru města - fanoušci využívají veřejné prostranství v centru, restaurace, hospody, krámky, ... Nedochází k vylidňování centra města = živé město před i po zápase - 2x až 3x týdně... Pro mnoho provozovatelů gastro zařízení - hospody, restaurace, stánky je to zásadní, aby se jim vyplatilo vůbec v centru tyto služby provozovat. Při rušení, to bude mít dopad i v běžném provozu města - zmizí x zařízení pro obědy v pracovní dny, možnosti setkávání.
3. Identifikace Hrádečáka v den zápasu, když v širokém okolí centra potkává fanoušky s šálou pěšky, na kole, v MHD - hodnoty, které se nedají koupit. Povědomost o dění, apod.
4. Umístění stavby v HK - kdo zná možnosti umístění sportovní stavby tohoto rozměru v platném územním plánu, tak shledá, že máme možnosti:
- za Letištěm HK, za areálem 360 st - město vlastní pozemky, doprava ucházející
- Na konci Svobodných Dvorů - u zemědělského statku, část pozemků není ve vlastnictví města, dopravně pro tento záměr zcela nevhodné.
- Výpadovka Rašinova na PCE, většina pozemků ve vlastnictví soukromíků nebo dlouhodobé nájmy, doprava OK, plocha pro celý záměr na max 4 tis diváků, plánovaná rozvojová lokalita pro halu Basket / plochy pro tenis.
Jiné plochy pro daný záměr 6-8 tis diváků, parkoviště, příjezd MHD a zázraky pro kloubový bus, dostatečně velké venkovní nezbytné plochy, zázemí a ideálně druhá ledová plocha nejsou.
5. Představa změny ÚP pro takto významný záměr, generující mnoho dopravy, hluku, záboru zemědělské půdy mnohdy I. a II. třídy ochrany, a dalších nyní velmi sledovaných aspektů je za mě v HK na dlouhé lokty (čti roky 5+), a to už bude pozdě. Město v podstatě vyjma letiště nevlastní ŽÁDNÉ takové pozemky o této velikosti, natož v ploše umožňující vůbec stavbu hokejového stadionu. Nemá finance na nákup a hlavně sehnat takového "prodejce" za ceny, které bude město jako řádný hospodář smět koupit, přes všechny úřady až po schválení zastupitelstva.
Tímto nerozporuji jiný názor, ale já mám tento a pro mě jsou výše uvedené argumenty zásadní.
Chci nový adekvátní hokejový stadion pro 7-8 tis hradeckých fanoušků, s možností občasně multifunkční haly, která ale bude řešena jako hokejový stánek, jak již to někdo psal. V centru, na který budu chodit pěšky, nebo na kole, z práce nebo jen tak z množství kulturních (tedy i gastro) zážitků, se svými přáteli a fans!
Tak asi tak, HRADEC OLEEEEEE...
P.S. když se bavím se zahraničními návštěvníky, tak jsou lokalitou v centru úplně unešení a závidí nám tom. A já je chápu, už jsem sportovních stánku po Evropě a Asii něco projezdil a tohle je prostě výjimečné a my si to možná ani tolik neuvědomujeme.
14.05.2026, 21:32
14.05.2026, 18:39
je to klidně možné, ale na ukončení sezony s partnery klubu tuto informaci paní primátorka prezentoval také. Mají variantu rekonstrukce stávajícího areálu i výstavbu nové haly.
14.05.2026, 18:11
Je to nebetyčná hloupost. Pouze hodně naivní člověk si může myslet, že Dědek najednou někde začne generovat násobně větší peníze. Od koho? Jako vždy to s ním končí jeho nataženou rukou ke státu. O BPA určitě nelze říct že dělají charitu, ale ti lidi tam umí generovat marketingové peníze zdaleka nejen pro hokej hodně dlouho a hodně dobře. Kolik lidí on zaměstnává v marketingu? Ale každopádně Dědek umí hubou točit miliardy jak kolotoč. Multifunkční aréna, aréna pro rychlobruslaře, lanovka pro Pardubice, marketingová práva pro ELH... Wow, není to málo?
14.05.2026, 18:03
…a teď si vás kúpím všechny…🙈🙈🥶
Moc soustředěná do jedněch rukou se vždy vymsti a je to úplně špatně🙏 - a platí to obecně na všech “frontách”
- děla to ale vychcaně - zamontuje do toho baráž, která drtivé většině hokej fans vadí…- o ro vic je to nebezpečné
Moc soustředěná do jedněch rukou se vždy vymsti a je to úplně špatně🙏 - a platí to obecně na všech “frontách”
- děla to ale vychcaně - zamontuje do toho baráž, která drtivé většině hokej fans vadí…- o ro vic je to nebezpečné
14.05.2026, 17:48
14.05.2026, 15:36
Nerozumíme si. Všechny stadionu se využívají multifunkčně logicky pro provozovatele. Ale můžeš si postavit " hokejovou" halu pro 5 - 7 tisíc se strmými ochozy a výhledem jako u nás. Nebo si postavíš " multifunkční" s větší kapacitou a v osmý řadě budeš koukat před sebe s divadelním kukátkem abys něco viděl. Proto jsem pro halu "Syner" typu.
Navíc Hradec má s multifunkčním stadionem velkou zkušenost (to byla sakra dálka) a dopadlo to jak nejlíp mohlo. Udělali "fotbalový" a ten koncert se tam dá udělat taky.
Navíc Hradec má s multifunkčním stadionem velkou zkušenost (to byla sakra dálka) a dopadlo to jak nejlíp mohlo. Udělali "fotbalový" a ten koncert se tam dá udělat taky.
14.05.2026, 15:10
Kdyz nový zimáček tak v takovém duchu aby zůstala zachována stávající atmosféra a ještě když tam člověk vleze dýchalo na něj teplo prostředí a ne chlad moderních technologií a nevkusu atd.PS:HOKEJE NENÍ NIKDY DOST!😉🙂
14.05.2026, 13:38
Čistě fakticky jsou sradiony v Liberci a Karlových Varech multifunkční. Stejně tak Werk arena. Bez multifunkčního využití se dnes nic nepostaví.
Ale v tento moment je to v podstatě jedno. Cesta ke stavbě nové haly je dlouhá, bez soukromého investora téměř nemožná. A na tom výlet radních do Jihlavy a formální hledání lokality nic nezmění. Navíc v situaci, kdy stávající hala v současné kondici spolkne z městské pokladny v příštích letech vyšší desítky, respektive spíše přes 100 milionů, to bude pro jakoukoli budoucí radu města extrémně složitý úkol.
Ale v tento moment je to v podstatě jedno. Cesta ke stavbě nové haly je dlouhá, bez soukromého investora téměř nemožná. A na tom výlet radních do Jihlavy a formální hledání lokality nic nezmění. Navíc v situaci, kdy stávající hala v současné kondici spolkne z městské pokladny v příštích letech vyšší desítky, respektive spíše přes 100 milionů, to bude pro jakoukoli budoucí radu města extrémně složitý úkol.
14.05.2026, 12:31
O tom, že jeho nabídku přijmou vůbec nepochybuju. Za dané období nabízí hokejovému svazu 2 mld. Hadamczik si to někde napíše na papír, zjistí, kolik ta suma má nul a omdlí. Suma pro kluby je taky hezky kulatá. Ale za mě je fakt strašně nebezpečné jakkoliv vstupovat do smluvního vztahu s tímto cvokem. Jeho podmínky skýtají mnoho možností následného vydírání jak svazu, tak APK. Když si člověk uvědomí, co všechno už zkusil na zastupelstvo Pardubic ohledně stavby haly (tam krom jiného jsou doloženy jeho maily plné výhrůžek), tak tady by to byl asi taky pěkný kolotoč. A cena těch práv? Vždyť on si to bude chtít vybrat zpátky. Přes reklamu, ale taky přes přenosy. Aby nakonec v rámci Oneplay nebyl dodatečně placený kanál na extraligu, nebo když ho s cenou pošlou všichni do háje, aby nakonec hokej neběžel na nějaké placené DědekTV.
14.05.2026, 12:03
Zatím ta nabídka zůstávala lehce zahalena a byly známy jen obrysy, teď majitel hokejových šampionů z Pardubic Petr Dědek konkrétněji poodkryl, kolik hodlá „nasypat“ extraligovým klubům i svazu, pokud jeho společnost Relmost získá televizní a marketingová práva na nejvyšší soutěž.
Nabízí 9,6 miliardy za 15 let, z toho skoro dvě miliardy získá svaz, zbytek by si mohly rozporcovat oddíly. Dědek ale část peněz podmiňuje tím, že se zruší baráž, kterou označil za „výsměch hokeji“, a taky přijetím zahraničního klubu například ze Slovenska či Rakouska
Nabízí 9,6 miliardy za 15 let, z toho skoro dvě miliardy získá svaz, zbytek by si mohly rozporcovat oddíly. Dědek ale část peněz podmiňuje tím, že se zruší baráž, kterou označil za „výsměch hokeji“, a taky přijetím zahraničního klubu například ze Slovenska či Rakouska
14.05.2026, 11:10
To bude už třetí sezóna po sobě, kdy bude v útoku prakticky jenom jeden pravák (Jergl), vloni teda ještě Kusý a pak Moses...
14.05.2026, 10:25
I Kusý byl pravák, ale máme hodně použitelné praváky v obraně: Mc, T.J a Mudro všichni můžou hrát na přesilovce a k tomu ještě Štěpán Černý s Pláňou
13.05.2026, 23:57
Moses jestli se nepletu byl taky pravák
Zaregistrujte si své uživatelské jméno a nikdo se za vás již na fóru nebude vydávat! Základní registrace je zdarma.
Jsou diskuse vaším denním chlebem? Pořiďte si profi-registraci s vlastní ikonkou, prohledáváním dalšími službami. To vše jen za jednu SMS! více o profi registraci.
- Pro přispívání do diskuzního fóra je kromě základní registrace nutné zažádat o povolení Vaší přezdívky. Jste-li již registrovaní, autorizační e-mail s přezdívkou, kterou jste zvolili při registraci, odešlete na e-mailovou adresu redakce@mountfieldhk.cz. Heslo pro přihlášení na diskuzní fórum v e-mailu neuvádějte.
- Chcete-li udělat nový řádek, stačí zařádkovat enterem, netřeba používat html tagy.
- Děkujeme, že se zde na fóru budete chovat jako slušní lidé.
Redakce si vyhrazuje právo mazat vulgární, urážlivé nebo nesmyslné příspěvky, stejně tak příspěvky obsahující osobní útoky. V krajním případě pak odepřít přístup uživateli.