Karel Pilař

Jak se líbí Karlu Pilařovi v Hradci Králové? Jak se mu jezdí zapůjčeným vozem Nissan 370Z Nismo? Který ze vstřelených gólů v jeho dosavadní kariéře byl ten nejdůležitější?

Na tyto, nebo kterékoliv jiné dotazy odpoví Color Car nejužitečnější hráč měsíce září, Karel Pilař, prostřednictvím on-line rozhovoru. Své dotazy můžete pokládat do půlnoci čtvrtka 15. října.

.

prosím nevyplňovat

Zobrazit: Otázky | Odpovědi
Dříve než se rozhodnete položit otázku, projděte si prosím dotazy, které před Vámi napsali jiní uživatelé. Zbytečně pak nebudete opakovat již položené otázky a jistě tím ušetříte jak svůj čas, tak čas dotazovaného. Děkujeme.
M78 (HK)
15.10.2015, 22:28
Dobrý den Karle, máte oblíbený fotbalový klub, kterému fandíte, v Česku, resp. v zahraničí? Jakou posloucháte nejraději hudbu, máte nějakou oblíbenou kapelu nebo umělce? Umíte si sebe po skončení kariéry představit v pozici trenéra, lákala by Vás taková práce? Jaký je pocit vést po deseti kolech produktivitu v hradeckém klubu a být nejproduktivnějším obráncem celé extraligy? Je jasné, že hokej je kolektivní sport, nicméně musí to být obrovská vzpruha pro sebevědomí, je to tak? V 37 letech máte zaděláno na bodově nejúspěšnější sezónu - klobouk dolů! Přeju, ať se daří i nadále, ať se hokejem bavíte a ať slouží zdraví.

Odpověď:
Dobrý den, postupně:
V zahraničí je to dlouhodobě Arsenal, líbí se mi jejich herní projev. Ale kamarádím s Petrem Čechem, takže jsem trošku upřednostňoval a fandil Chelsea. Teď jsem ale rád, že je Petr tam, kde je. Fotbal Arsenalu se mi vždycky líbil.
Hudební styly se s mým věkovým vývojem několikrát změnily. Momentálně mám nejraději Kings of Leon, Mumford & Sons, ale vyloženě jeden styl nemám, poslouchal jsem i rap, hiphop... Kdybych měl jít momentálně na koncert jednoho interpreta, byli by to Kings of Leon.
Přemýšlel jsem o tom, chtěl bych zůstat u hokeje. Ještě ale nevím. :-)
Je příjemný, že mi začátek vyšel, že se mi dařilo. Vždycky ale stavím týmový úspěch nad osobní. Myslím, že momentálně náš ani můj herní projev nebyl dobrý. Momentálně nejsem se svou hrou spokojený, teď pro mě body nic neznamenají, protože bych chtěl předvádět lepší hokej.
Děkuju za Váš i ostatní dotazy, také přeju, ať se daří.
Jakub (Hradec Králové)
15.10.2015, 21:56
Já bych se chtěl zeptat jestli se ti libí nový styl HK?

Odpověď:
Styly moc neřeším. Hradec hrál výborně i minulý rok, teď se hlásilo, jak budeme hrát moc ofenzivně, že se nakoupili ofenzivní hráči. Stejně se ale vracíme k tomu, že nejdříve musíme hrát výborně z defenzivy. Styl se moc nemění, bez tvrdé práce a bez obrany, jaká byla v Mountfieldu vždycky, to nikam nedotáhneme.
Lukáš (Hradec)
15.10.2015, 21:28
Ahoj, víš proč nehraje dlouho dobu Jirka Šimánek? A jak se vyrovnáváte s absencí zraněných hráčů? Díky

Odpověď:
Ahoj, Jirka Šimánek byl zraněný, ale už hraje. Byla to pro nás rána, že se hned na začátku sezóny zranil, stejně jako Frigo a postupem času další hráči. Nebyla to lehká situace, ale nakonec jsme se s tím vyrovnali celkem dobře, posbírali docela obstojný počet bodů. Není ale určitě lehký, když máte v přesilovkách secvičený nějaký návyky, a každý den vám vypadne jeden hráč. Když hrajete každý zápas s někým jiným, kombinace nejsou tak propracované, jak bychom chtěli. Doufám, že se to jenom zlepší a že pomůžeme týmu i v přesilovkách.
H.K.Hockeytown (Hradec Králové)
15.10.2015, 21:06
Dobrý večer Karle,moc dobře se dívá na Váš přehled ve hře, chci se zeptat na Vaše stravovací návyky ve dnech volna a před zápasem.Přeji moc ůspěchů ve Vaší skvělé kariéře.

Odpověď:
Když jsem byl mladý, stravovací návyky jsem neměl žádný. Aby hráč vydržel v mých letech hrát na té nejvyšší úrovní, je potřeba něco dodržovat, změnit. Postupem času jsem svůj jídelníček i trénování navíc, posilovny a tak dál upravil. Jídelníček mám teď už upravený, a to i díky přítelkyni. Nejíme moc maso, snažíme se jíst zdravě. Myslím, že mě to za poslední dva roky hodně omladilo. Děkuju.
Michal Kekelák (HK/Mountfield HK)
15.10.2015, 19:58
Ahoj Karle, chtěl bych se zeptat, zda si i s odstupem času vzpomeneš na svůj první gól v NHL. Pokud se nepletu, tak to byl duben 2002 proti Senátorům. Dokážeš ho popsat a máš schovaný puk? Ať se daří tobě i celému týmu. Děkuji za odpověď.

Odpověď:
Ahoj Michale, na to si vzpomenu přesně. Ten puk (obrázek) visí v takové mé tělocvičně doma, ještě s několika fotkami, mám to zasklené. Každý klub v NHL to hráči zasklí a udělá mu takovou upomínku. Je to pravda, bylo to proti Senátorům, nahrával mi Darcy Tucker a Travis Green. Vím, že jak mě zavolali nahoru, že jsem hrál dobře a cítil jsem, že mám hodně šancí na to vstřelit gól a že mi to spoluhráči začali přát, i když jsem byl mladý kluk. :-) Měli jsme velmi nabitý tým hvězdama. Když jsem ten gól dal, tak to bylo takový první opravdový štěstí, co jsem zažil. I od starých pardálů jsem cítil, že mi to přejí, a bylo to moc příjemný.
Není zač, já děkuju.
Luba
15.10.2015, 19:26
Zajdeme spolu na ”jedno” ? :-)

Odpověď:
:-) Několik let zpátky jsem neodmítl žádnou takovou nabídku, ale momentálně "na jedno" už moc nechodím. Ve volným čase se věnuju hlavně rodině a když už jednou za ten rok jdu, tak to "na jedno" není. :-)
marek
15.10.2015, 19:25
Karle budeš hrát derby a první formaci

Odpověď:
Derby bych měl hrát, ale ve druhé formaci. V první je Renda s Pláňou a podle mě není důvod to měnit.
jenda881
9.10.2015, 13:41
ahoj Pilko, předně bych Ti chtěl poděkovat, že jsi přišel zrovna k nám do HK a my se na tebe můžeme každý týden chodit dívat, protože je to vážně radost vidět hráče s takovým přehledem. Chtěl bych se ale zeptat ještě na loňskou sezonu, zajímá mě to už od té doby a nikde jsem na to neviděl žádný dotaz ani odpověď. Při tvém příchodu na měsíční hostování sem jsi asi zpočátku nebyl příliš rád, že musíš měnit působiště a hrát jinde.Potom proběhla celá spousta dotazů, co bude po tom měsící, zda zůstaneš v HK nebo se vrátíš zpět. A všude byla vždy odpověď, že záleží na Spartě a na zájmu HK atd. Pak přišlo zranění sparťanského obránce a bylo jasné, že tě Sparta stáhne zpět. Zajímá mě ale tvoje přání, tvoje touha..Kdyby sis mohl vybrat. Ten emotivní okamžik po derby - tvém posledním loňském zápase v dresu HK má jistě každý v živé paměti. Co se ti v tu dobu honilo hlavou? Mrzelo tě, že se musíš vrátit zpět? A kdyby si mohl popsat, zda a jak se tvé přání dohrát zbytek sezony v jednom či druhém dresu měnilo v průběhu tvého jednoměsíčního hostování. Děkuji moc za odpověď a ať se ti ještě mnoho let daří tak jako dosud a hlavně ať je to tady v HK :D
P.S.: Jo a né že po oslavách titulu na konci sezony změníš dres nebo ho pověsíš na hřebík :D

Odpověď:
Ahoj, těžká otázka. :-) Pro mě to v tom lednu bylo hodně těžké období. Prvně jsem samozřejmě vůbec nechtěl měnit klub, jít ze Sparty někam na hostování, protože jsem věděl, že hokej hrát umím. Na Spartě jsem nehrál, přesto jsem nechtěl nikam chodit. Dva dny před koncem přestupového období bylo rozhodnutí na mně. Zeptali se mě, jestli bych nechtěl jít do Hradce. Přemýšlel jsem tak pět minut a rozhodl se, že jo. Říkal jsem si, že když mi to nabízejí, tak mě na Spartě asi nechtějí a mám šanci ukázat, že hokej umím hrát. Šel jsem do Hradce, to byl krásný měsíc, vyvrcholilo to v derby děkovačkou. Co se mnou pak bude, bylo rozhodnutí Sparty. Hradec měl zájem, abych pokračoval, já čekal, jak se zachová Sparta, jestli o mě projeví zájem, nebo jestli mě uvolní do Hradce. Nakonec Sparta chtěl, abych se vrátil, i díky tomu zranění. Upřímně jsem cítil, že mám ve Spartě nedokončenou práci po několika letech, co jsem tam strávil. Chtěl jsem tam dokončit to, co jsem tam ty roky hrál a v play off ještě něco udělat.
To by se mohlo stát. :-) Kdybychom vyhráli, tak bych o tom přemýšlel. Zatím to hraju proto, abych vyhrál ještě jeden titul. Přišel jsem do Hradce, protože si myslím, že hradecký tým má šanci na to ligu vyhrát. S troškou nadsázky: nejdřív se musí vyhrát titul a pak tady ještě odpovím. :-)
Jirka (Hradec Králové)
9.10.2015, 08:27
Dobrý den Karle, chtěl bych se Vás zeptat na který zápas ve své bohaté kariéře nejraději vzpomínáté a proč? Děkuji

Odpověď:
Určitě jsou to zápasy play off v jakékoliv lize, co jsem hrál. Ty mě vždycky bavily. Čím jsme došli dál, o to krásnější to bylo a vzpomínky byly lepší. Nejlepší byly samozřejmě sedmý vyhraný zápasy, pak tituly, mistrovství světa... Je jich více.
Jirka (Houdkovice/HK)
8.10.2015, 21:21
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak hodnotíte mladíka v KH dresu Filipa Hronka. Slýchávám názory, že z něj roste nový Marek Židlický, což si osobně myslím taky.. Jaký názor na něj máte vy?
Druhá otázka: Zažil jste někdy ve své bohaté kariéře situaci, kdy váš mančaft jako domácí v zápase teče a po poměrně vysoké domácí porážce jsou fanoušci tak chápaví, vzhledem k průběhu v daném zápase, že zpívají chorál jako po posledním zápase v Plzní? Pamatuji, že se prohrálo 1:6 se Slavií a bylo to obdobné. Osobně si myslím, že hradecký fanoušek je chápavý a to se dle mého názoru v extralize málokdy vidí. Jaký na to máte názor? Děkuji za odpovědi a přeji hodně zdaru do další fáze sezony.

Odpověď:
Když jsem přišel do Hradce a poprvé jsem ho potkal v kabině, vůbec jsem nevěděl, kdo to Filip Hronek je. Má ale určitě hodně velký potenciál a je vidět, že hokej hrát umí a že z něj vyroste velký obránce. Přirovnávat ho k Marku Židlickému je takový líbivý, ale za tím je ještě hodně práce. Svou roli ale zvládá výborně, v sedmnácti letech nastupuje za áčko a určitě má v sobě atributy toho, aby z něj byl jednou světový obránce nejen pro českou extraligu. Nerad ale takhle hodnotím mladý hráče, protože jsem viděl spoustu talentů a už jsem o nich nikdy neslyšel. Filip je ale velký talent a přeju mu krásnou budoucnost, aby jednou fakt jako obránce Marek Židlický byl. Momentálně je to ale "jenom" velký talent hradeckého hokeje.
Na tuto otázku už jsem odpovídal. Doplním jen, že jsem tohle nikde jinde nezažil, ať jsem prošel různý kouty světa a různý země. Každá z nich má jinou povahu a náturu, ale tohle jsem zažil poprvé. Jak už jsem řekl, jenom klobouk dolů. Ale i pískání je někdy na místě, protože jsme tady dvakrát třikrát předvedli výkony, které nebyly hodny našich fanoušků. Nechci se omlouvat, protože to jsou jenom slova. Doufám, že se omluvíme předvedeným hokejem a ne ve slovech.
Není zač, já děkuji za přání.
Další stránky
12>>