Skóruj pro Sašu!

Již páté pokračování napíše charitativní projekt Mountfieldu HK s názvem Skóruj pro...! Jeho smyslem je proměnit hradecké góly v peníze, a tím pomoci jednomu z hendikepovaných dětí. Z důvodu aktuální situace doznala akce několika změn, to zásadní se ale nemění – hráči znovu budou skórovat, fanoušci rezervovat puky a všichni společně pomáhat.

Protože fanoušci nemohli prakticky celou sezónu na hokej, letošní ročník Skóruj pro... proběhne až během vyřazovacích bojů a pomoci se dostane sedmiměsíčnímu Sašovi.

A jaký je princip celé akce? Za každý gól, který vsítí hráči Mountfieldu HK během nadstavbové části, bude vystaven jeden speciální puk obsahující logo akce, logo klubu, popis zápasu a vlastnoruční podpis střelce branky. Daný puk můžete minimálně za 1 000 Kč získat, přičemž celá částka půjde na konto daného dítěte. Protože kotoučů bude pravděpodobně výrazně méně než během základní části, kdy akce trvala vždy několik měsíců, může dárce sám určit, jakou částkou chce přispět. Minimum však zůstává i nadále na 1000 Kč.

Kolik peněz obdarovaný obdrží, záleží tedy na hráčích A-týmu (kolik dají branek) a na fanoušcích (kolik puků si pořídí a za jakou hodnotu). Platí přitom jednoduchá rovnice jeden gól = jeden puk = minimálně 1 000 Kč. Svou měrou přispěje potřebným znovu také kabina A-mužstva, ta přidá 10 000 Kč!

A jaká je odměna pro vás? Kromě unikátního pamětního puku opatřeného vlastnoručním podpisem skórujícího hráče obdrží každý dárce speciální osobní videopoděkování z úst hráče, který daný gól vstřelil! Hlavní odměnou je ale pomoc dítěti, které to opravdu potřebuje.

Doposud hradecká hokejová rodina pomohla o něco zpříjemnit život patnácti nemocným nebo hendikepovaným dětem dohromady 527 tisíci korun!

Příběh Saši

Sedmiměsíční Alexandr bojuje o svůj život statečně od narození. Celé těhotenství jeho maminky probíhalo bez komplikací, bohužel během porodu došlo k vážnému nedostatku kyslíku a malý Sašík se narodil skoro mrtvý. Díky včasné lékařské péči byl oživen a okamžitě převezen do hradecké nemocnice, kde bojoval dalších několik dní o život. Po dlouhých pěti dnech se probral z kómatu a začal dýchat sám bez přístrojů. Ani tak mu ale doktoři nedávali moc šancí. Navzdory tomu se však Sašíkův zdravotní stav začal zlepšovat.

Dnes je mu sedm měsíců a dokázal překonat vážný zápal plic a těžké epileptické záchvaty. Sašíkův stav je stabilizován a i přes velké překážky je šťastné miminko, které vnímá svět očima a ušima. Nemůže totiž jíst ústy, nedokáže koordinovat svaly, nemůže se posadit ani se překulit nebo chytit hračku. Miluje barevné svítící hračky, povídá si a rád poslouchá hudbu. Nedávno objevil také úsměv, kterým obdarovává své rodiče. Ti věří, že díky intenzivním a profesionálním rehabilitacím se jeho vývoj bude posouvat. Momentálně válčí s těžkým a úporným refluxem, u kterého hrozí vdechnutí, neboť Sašík nedovede polykat. Proto je třeba intenzivně odsávat všechny tekutiny z pusinky.

Díky charitativnímu projektu Skóruj pro… by mohli rodiče koupit malému Alexandrovi vyhovující odsávačku, která by mu usnadnila každodenní život.

Skórujte pro Sašíka a pomozte mu, ať může rozdávat úsměvy ještě častěji!

Rezervace puku:

Gól č.Autor góluPuk z utkáníSkóruj i ty...
14Petr KoukalČF4: Hradec – Liberec 1:0 Pro Sašu skóroval/a Jan Vavřina
13Jakub OrsavaČF1: Liberec – Hradec ⁠0:3Pro Sašu skóroval/a Eva Bisová
12Vladimír RůžičkaČF1: Liberec – Hradec ⁠0:2Pro Sašu skóroval/a Pavel Zámečník
11Kelly KlímaČF1: Liberec – Hradec ⁠0:1Pro Sašu skóroval/a Libor Hasal
10Radek SmoleňákPŘ3: Litvínov –⁠ Hradec 0:5Pro Sašu skóroval/a Libor Hasal
9Marek ZacharPŘ3: Litvínov –⁠ Hradec 0:4Pro Sašu skóroval/a Libor Hasal
8Jakub OrsavaPŘ3: Litvínov –⁠ Hradec 0:3Pro Sašu skóroval/a Libor Hasal
7Jérémie BlainPŘ3: Litvínov –⁠ Hradec 0:2Pro Sašu skóroval/a Petr Slanina
6Radim ŠaldaPŘ3: Litvínov –⁠ Hradec 0:1Pro Sašu skóroval/a Libor Hasal
5Petr KoukalPŘ2: Hradec –⁠ Litvínov 3:1Pro Sašu skóroval/a Daniel Martínek
4Jakub OrsavaPŘ2: Hradec –⁠ Litvínov 2:1Pro Sašu skóroval/a Petr Slanina
3Radim ŠaldaPŘ2: Hradec –⁠ Litvínov 1:0Pro Sašu skóroval/a Petr Slanina
2Kelly KlímaPŘ1: Hradec –⁠ Litvínov 2:0Pro Sašu skóroval/a Petr Slanina
1Aleš JerglPŘ1: Hradec –⁠ Litvínov 1:0Pro Sašu skóroval/a Marek Jagenbrein