so 23.3.2019 | Anna Marie Kokrhounová

Ani počtvrté to nevyšlo! Hradec prohrál 2:3 a v play off končí

Je konec! Hradečtí sice na ledě Komety předvedli bojovný výkon a skóre bylo dlouhou dobu vyrovnané, branka Brna v samém závěru utkání však znovu rozhodla ve prospěch Moravanů. Strůjcem brněnského úspěchu byl tentokrát Martin Zaťovič, který využil hradeckých chyb v obraně a blýskl se před svými fanoušky hattrickem. Svými třemi góly zároveň rozhodl o konci sezóny 2018/19 pro hradecký Mountfield.

V pátek to Hradeckým na ledě šlapalo, trenéři se proto ve čtvrtém duelu rozhodli vsadit na úplně totožnou sestavu. Mezi třemi tyčemi dostal důvěru znovu Jaroslav Pavelka.

Kometa bleskově otevřela skóre, Mountfield stihl vyrovnat

Vstup do utkání se Mountfieldu vůbec nepovedl a už po pouhých dvaceti devíti sekundách musel Pavelka lovit kotouč zpoza svých zad. Kometa totiž využila chyby Lvů na modré čáře a ve dvou hráčích se zjevila před hradeckým gólmanem. Martin Zaťovič využil Holíkovu přihrávku a propašoval kotouč až do sítě Východočechů – 1:0.

I přes nepříznivý začátek Hradečtí své zbraně neskládali, Brno se však i v tomto zápase skvělo kvalitní hrou do obrany a svým soupeřům práci maximálně ztěžovalo. Díry v brněnské defenzivě využil Cingel s Vincourem, jejich přečíslení dva na jednoho ale úspěchem zakončeno nebylo. Tomáš Vincour se však následné sám ujal kotouče a po obkroužení branky z úhlu zasunul puk za Čiliakova záda – 1:1.

Velice rozporuplnou přesilovku odehráli Hradečtí v závěru první třetiny. Nejdříve se z úniku v oslabení prosadil Martin Zaťovič střelou do pravého horního růžku. Následně ale Hradec svou početní výhodu dokázal poprvé v sérii využít. Kotouč v mezikruží sebral Richard Nedomlel a prostřelil vše, co mu stálo v cestě, čímž si připsal svůj první gól v hradeckém dresu. Po zaznění první sirény tak bylo skóre vyrovnané.

Šance Komety ztroskotaly na hradeckém brankáři

Začátek druhé periody pojaly oba celky aktivně a tempo hry bylo vysoké. Hradecká obrana se ale lehce trhala a hráči Komety se několikrát dostali do tutových šancí. I je ale zradila koncovka a ve dvou případech puk ani netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Hradečtí Kometě také zavářeli, Linhart z pomezí brankoviště však puk do brněnské sítě nedostal.

Hrálo se do těla a osobních soubojů přibývalo, což vedlo k nárůstu vyloučení na obou stranách. Hradečtí při své přesilovce dokázali uzamknout Kometu před Čiliakem a během krátkého času vyslali na slovenského gólmana bezpočet střel. Na straně Moravanů musela stát i štěstěna, protože často se puk ocitl jen těsně vedle jejich brankové konstrukce.

V posledních minutách prostřední periody byl hrdinou okamžiku hradecký maskovaný muž. Kometa totiž nepolevovala a zasypávala Pavelku jednou střelou za druhou. Ve své kase byl však neoblomný a náporu Muellera i Hrušky odolal. V posledních sekundách třetiny navíc musel čelit úniku Martina Zaťoviče. Střelu brněnského forvarda útočícího na hattrick ale vyrazil betonem a změna stavu po prostředních dvaceti minutách nenastala.

Hattrick Zaťoviče ukončil Hradci sezónu

V úvodu třetí třetiny nechtěl ani jeden tým chybovat, přesto bylo k vidění několik zajímavých šancí. Po Kukumbergově střele kotouč Čiliakovi propadl mezi betony a ležel jen kousek od brankové čáry. Domácí si toho ale všimli včas a odpálili kotouč do bezpečí. Na druhé straně gól Kometa také vykřesat nedokázala, i když hodnou chvilku bušila do hradecké obrany.

Hra se přelévala z jednoho konce hřiště na druhý a Brnu se nadále dařilo nalézat skulinky v defenzívě Hradce. Moravané hrozili svými rychlými brejky, střely Kratochvíla a Muellera však skončily pouze ve výstroji Jaroslava Pavelky.

Pět minut před koncem základní hrací doby se Hradečtí dostali do problémů, když museli čelit další přesilové hře soupeře. Dlouhou dobu Kometě vzdorovali, pouhých pět sekund před koncem hradeckého trestu však přišel gól Martina Zaťoviče, který dorážkou do hradecké sítě dovršil svůj hattrick. Hradec se snažil zápas ještě zvrátit na svou stranu, ani po odvolání gólmana ale důležitou branku nevstřelil a sérii zakončil poměrem 0:4 na zápasy.