so 12.10.2019 | Jiří Kuřátko, Klára Petrásková

Bojovný mač pro soupeře. Dorost těsně podlehl Boleslavi

Šest výher a dost. Dorostenci nastoupili v sobotu proti Mladé Boleslavi, sedmý korálek na vítěznou šňůru ale nepřidali. Středočeši totiž v bojovném utkání Hradec jasně přestříleli a prosadili se dvakrát, Hradec stihl pouze jeden gól. V závěru ještě hosté potvrdili vítězství střelou do prázdné brány a po výsledku 1:3 ukončili hradeckou sérii.

Boleslav vstoupila do klání lépe, Hradec ale srovnal

Do zápasu lépe vstoupili hokejisté z Mladé Boleslavi, kteří si již po několika vteřinách vytvořili několik gólových šancí, které však skončily na brankáři královéhradeckých Lvů, Mariu Žalčíkovi. První branku zápasu ale vstřelil už ve 2. minutě mladoboleslavský Daniel Sluka, který se ocitl před bránou a prostrčil puk mezi brankářovy betony – 0:1.

Domácím se dlouhou dobu nedařilo zabydlet se v útočném pásmu, radovat se mohli až těsně před sirénou poté, co vstřelili hokejovému celku ze Středočeského kraje gól do šatny. Marek Pelda nikterak nenapadaný zkusil štěstí od modré čáry a propálil vše, co mu stálo v cestě, a to včetně brankáře hostů, který měl zakrytý výhled – 1:1.

Středočeši využili dvojnásobnou přesilovku

Hra druhé třetiny byla jak ze strany Hradeckých, tak i Mladoboleslavských poněkud klidnější a na šance méně atraktivnější. Nejzajímavější situací prostřední periody, na kterou diváci čekali až do poloviny zápasu, byla bezpochyby početní výhoda hráčů z Mladé Boleslavi pět na tři, kterou dokázali využít.

Gól měl podobný scénář jako u první branky hokejistů z Hradce Králové. Jindřich Plíšek vystřelil od modré lajny, královéhradecký gólman neměl přes hostující útočníky šanci cokoliv vidět, a tak se puk zastavil až za brankovou čárou královéhradecké svatyně – 1:2. Mountfield se do konce třetiny snažil srovnat stav utkání, žádná střela se už však za záda mladoboleslavského Olivera Šatného nedostala.

Domácí nestihli srovnat a podruhé v sezóně padli

Poslední třetina se nesla v duchu snahy hradeckého Mountfieldu o brzké vyrovnání a později o vstřelení případné rozdílové branky. Slibně pro Mountfield vypadala akce, kdy se k puku dostal domácí obránce Jakub Jerman, jehož nahození od modré čáry tečoval Lukáš Souček, puk ale nakonec těsně minul levou tyč soupeřovy brány. Podobně končila většina hradeckých akcí.

V závěru se ještě Mountfield snažil zápas zdramatizovat a dvě minuty před koncem utkání zkusil power-play šest na pět. Druhý gól se ale Hradeckým do protivníkovy sítě vstřelit nepodařilo, naopak hokejisté z Boleslavi, konkrétně Gabriel Szturc, po delším ostřelování prázdné brány navýšili skóre zápasu na konečných 1:3 a ukončili tak východočeskou sérii vysokých výher.

Michal Beneš 0 0 0 -1 2