po 2.4.2007 | Lukáš Souček, Daniel Višňák

Boušek rozhodl o vyrovnání série, nejprve vyrovnal a pak skóroval z nájezdu

Druhé semifinálové utkání přineslo dle očekávání hodně vyrovnanou bitvu. Vedení se znovu jako v neděli ujali domácí hráči, ve 14. minutě se prosadil rychlou střelou Jan Starý. Chomutov stále vyčkával na chybu Energetiků, místo toho ale v prostředím dějství mohl hned několikrát inkasovat. Jenže střelu Romana Proška odrazilo břevno hostující klece, Jiří Hendrich nedokázal přesně zakončit v rozhodujícím momentě a stejně tak si vedl Petr Haluza. A tak se Severočeši dočkali. V 54. minutě obkroužil domácí branku Boušek a vyrovnal. Rozhodnutí o vítězi musely nakonec přinést až nájezdy, Energetici se v nich neprosadili ani jednou, kdežto Boušek zakončil svůj hvězdný večer vítěznou brankou na 2:1 pro hosty. Série se nyní přesouvá na sever Čech, kde se ve středu a čtvrtek odehrají další zápasy.

Začátek zápasu patřil domácím, ti při přesilovce 4 na 3 sehráli pěknou kombinaci, na jejímž konci byl Patrik Fořt a rozvlnil síť za Horčičkou. Branka ale nebyla pro hru kapitána Roubíka bez přilby uznána. V čase 13:37 už se však domácí prosadili podle pravidel. Hned po vhazování se kotouče zmocnil Jan Starý a přesnou střelou překonal Horčičku. Chomutov mohl srovnat dvě minuty před koncem. Jaroslav Hašek přehodil Hylákův beton. Kotouč ještě nějakou dobu poskakoval v brankovišti, ale brankovou čáru nepřešel.

Druhá třetina byla opatrná z obou stran. Pravděpodobně největší šanci měl Pavel Suchý, když tečoval střelu Roman Proška, která se následně otřela o břevno chomutovské brány. Poté, co se zápas přehoupl do druhé poloviny, mohl vedení Hradce Králové navýšit při přesilové hře Jiří Hendrich, ale puk mu v rozhodující chvíli přeskočil hokejku. Ve 37. minutě se kolem Hylákovy brány obtočil Radek Šíp, ale jeho svižná střela skončila v lapačce hradeckého brankáře. Těsně před koncem druhé třetiny se ocitl sám před Horčičkou Petr Haluza, scházela mu však přesná koncovka.

Scénář závěrečného dějství byl napsán již po čtyřiceti minutách hry. Chomutov byl postaven před jednoznačný úkol, kterým bylo vyrovnání, a Hradec zase chtěl hubený náskok udržet. V čase 43:27 byl příběh druhého semifinále posunut o kapitolu dále. Ladislav Boušek obkroužil hradeckou bránu a trefil volné místo, které Hylák už nestačil při přesunu pokrýt. V tu chvíli oba týmy pochopitelně soustředily všechny své síly na obranu. Každá chyba mohla znamenat branku. Šest minut před koncem mohli jít hosté do vedení, ale Hylák zneškodnil jak šanci Mikšovice, tak dorážku Bombice. Utkání se tak po šedesáti minutách hry posunulo do prodloužení.

Desetiminutové nastavení se odehrávalo ve stejném duchu jako závěr základní hrací doby. Oba týmy vycházely ze zabezpečené obrany. Největší šanci v nastaveném času měl Jaroslav Roubík, ale Horčička ho vychytal. O vítězi utkání tak musely definitivně rozhodnout samostatné nájezdy.

Domácí výborného Horčičku nepřekonali. Roubík, Vondráček ani Starý recept na zkušeného gólmana nenašli. Jediným úspěšným střelcem se stal Ladislav Boušek, který se přesnou střelou mezi betony Hyláka zapsal na listinu střelců po druhé v zápase.