so 14.9.2013 | Marek Votke, Martin Voltr

Bravo počtvrté! Vítězná vlna se valí dál, starší dorost skvěle otočil derby

Nezastavitelný vlak hradeckého staršího dorostu jede dál! Další zastávka měla pikantní nádech východočeského derby na pardubickém ledě a pro Královské lvy se v první polovině nevyvíjela dobře. Za stavu 2:0 se ale Hradečtí zvedli a opařeným jižanům parádně nasázeli pět branek, které jim zajistily čtvrtou výhru ve čtyřech zápasech!

Branka v prvních dvaceti minutách nepřišla

Od první minuty bylo v zápase znát, že se jedná od regionální derby. Oba týmy se chtěly na svého soupeře vytáhnout a hnaly se za každým pukem. První dějství bylo plné útočných akcí, kdy museli oba brankáři být na pozoru, aby se soupeři nepovedlo dostat do vedení.

Nejblíže k němu byl v první třetině za Pardubice Denis Kusý, když se na levém kruhu pro vhazování dostal ke kotouči, ale jeho střela zápěstím zazvonila na konstrukci hradecké branky. Na druhé straně mohl zase své spoluhráče rozjásat Tomáš Zahradník, když vystihl pardubickou rozehrávku a objevil se zcela sám před Husárem. Zkoušel to chytře kličkou do bekhendu, ale ztroskotal na betonu pardubického brankáře.

Dva příběhy a euforický odchod Hradce do kabin

Úvod druhého dějství patřil domácím. Ve třiadvacáté minutě Martin Hlaváček zužitkoval zadovku od Filipa Kuťáka a pohotovým švihem překonal Františka Veselého. O pět minut později navíc Pardubice přidaly další gól. Filip Havrda se nejlépe zorientoval ve skrumáži před hradeckou brankou a bylo to o dvě branky – 2:0.

Hokejisté z Hradce se ale nechtěli jen tak snadno vzdát a druhá třetina byla od této chvíle plně v jejich režii! Na rozdíl jedné branky snížil po faulu z trestného střílení Jiří Drobný. No a jednadevadesát vteřin nato už byl stav vyrovnaný. Filip Hronek vyslal na Husára nepříjemnou střelu, kterou ještě pardubický brankář vyrazil před sebe, ale na dorážku dojíždějícího Tomáše Drašnara už byl krátký – 2:2!

To ale nebylo z hradecké strany vše! V poslední minutě třetinu ujel při vlastním oslabení na pardubickou branku Tomáš Zahradník, jenž pohořel na Husárově betonu, ale dokázal se ještě dostat ke kotouči, který předložil Markovi Malinskému. Ten „šatňákem“ dokonal obrat – 2:3!

Lvi si už další výhru vzít nenechali

S vědomím zpackané druhé třetiny se do té poslední vrhli domácí s cílem vrátit vedení na svou stranu. Měli k tomu několik zajímavých příležitostí, ale gól se jim vstřelit nepodařilo. Naopak v 51. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek po nenápadném nahození před pardubickou branku Patrik Miškář – 2:4.

To už Pardubice tušily, že je zle, a za každou cenu se snažily s utkáním něco udělat. Bezprostředně po čtvrté brance Hradeckých ale Jakub Martinec nevybíravě kolenem sestřelil svého soupeře, a nabídl tak rivalovi pětiminutovou přesilovku. Během ní se Hradec dostal do tempa, které vygradovalo devět vteřin před koncem při závěrečné power-play domácích pátou brankou, kterou zajistil opět Patrik Miškář – 2:5.