pá 10.1.2014 | Jan Prošek, Martin Voltr

Čtvrtá výhra v řadě pro starší dorost! Lvi se v Ústí nezalekli ztraceného náskoku

Pořádně nevyzpytatelným soupeřem se pro hradecké starší dorostence ukázalo být poslední Ústí nad Labem. Královští lvi měli skvostný start, po první třetině vedli už 3:0. Domácí ale postupem času manko úplně vymazali! Hradec se z toho však nesesypal, brzy po vyrovnání šel zase do náskoku a tentokrát ho už neztratil. Dvě trefy do černého zaznamenal Marek Malinský, i díky němu vybojovali Hradečtí čtvrté vítězství za sebou!

Fantastická první třetina pro hradecký tým

Úvod zápasu vyšel lépe domácímu týmu. Při přesilové hře se do dobré pozice dostal Macek, ale odkrytou branku nedokázal trefit. Hrál se rychlý, pohledný hokej, který se musel divákům líbit. Ve 12. minutě padla první branka. Tomáš Drašnar se dostal k vyraženému kotouči a poslal ho za záda bezmocného Kosiny – 0:1.

Slovan hrál i přes inkasovanou branku hodně bojovně, snažil se, ale narážel na dobře organizovanou hru obrany Hradce. Na rozdíl od domácích hosté svou přesilovou hru využili. Marek Malinský stál na konci akce, kterou výborně sehráli jeho spoluhráči – 0:2.

A do konce první třetiny přidal v pohodě hrající královéhradecký tým další branku. Drašnar přihrál Davidu Malíkovi, který poslal puk do odkryté branky. To už bylo na Kosinu moc a přenechal své místo Zvědělíkovi. První část skončila výtečným stavem 0:3!

Domácí snížili a zase měli o co hrát

Ve 27. minutě hrálo Ústí přesilovou hru. K dobrým střelám se dostali Bedna a Hucek. Ujal se až pokus Marka Macka, který měl v předbrankovém prostoru dostatek času na zakončení a zaznamenal první branku domácích – 1:3.

Vstřelený gól domácí povzbudil, chvílemi byli lepším týmem, ale další branku vstřelit nedokázali. Hradec Králové se do útočných výpadů příliš nehrnul. V závěru druhého dějství pálil Kašek, který branku minul. Podobně si počínal i další domácí hráč – Tůma.

Obrovské drama se šťastným koncem pro Hradec

Do třetí dvacetiminutovky vstoupilo lépe Ústí. V čase 42:14 našel Michajličenko najetého Martina Tůmu, který se parádně trefil ke vzdálenější tyčce a už to bylo jen o gól. Hradečtí se dostali velmi rychle do útočného pásma, aby si vzali vedení o dvě branky zpět. Jenže místo toho se znovu prosadili domácí! Marek Macek dorazil vyražený kotouč za záda gólmana Černého a najednou bylo vyrovnáno – 3:3.

Pak ale přišel klíčový moment celého zápasu. Vyrovnaný stav netrval ani minutu, protože se po chybě domácí obrany se téměř okamžitě prosadil pohotovou střelou Patrik Miškář – 3:4!

Závěrečné minuty byly ve znamení častých vyloučení, i přesto 75 sekund před koncem základní hrací doby odvolali domácí brankáře Zvědělíka. Hradec ale tuhle hru dokázal potrestat, tři hráči uháněli na prázdnou svatyni a Marek Malinský nezaváhal – 3:5.

Jeho trefa se nakonec ukázala být vítěznou, domácí Slovan totiž ještě dokázal snížit. Střelou od modré se prosadil Marek Macek. Domácí ještě odvolali brankáře, ale utkání se už dohrálo ve středním pásmu a na tříbodovém triumfu Královských lvů se nic nezměnilo.

Vít Borůvka (HC Slovan Ústečtí Lvi):
Ze začátku jsme Hradec k ničemu nepustili, přesto jsme po první třetině prohrávali 0:3. Dostali jsme dva lacinější góly. Když jsme se dostali zpátky do zápasu a vyrovnali jsme, tak jsme udělali chybu a dostali gól.

Jiří Slabý (Královští lvi Hradec Králové):
Začali jsme dobře, po první třetině jsme vedli 3:0. Za tohoto stavu jsme ale soupeři dali šanci, on ji využil a vyrovnal. Nakonec jsme ale vyhráli a musím říct, že za tři body jsme moc rádi. Vítězství jsme si vybojovali.