ne 4.11.2012 | Ladislav Vácha, Martin Voltr

Další prohra o gól, další ztracené body. Mladší dorost padl předposlednímu Brodu

Smolná bilance hradeckých mladších dorostenců nebere konce, už pošesté ze čtrnácti kol prohráli nejtěsnějším rozdílem. Tentokrát zavítali na led předposledního Havlíčkova Brodu. Domácí tým šel po šesti minutách do vedení, které Hradečtí ve druhé části smazali. Naději na bodový zisk jim ale vzala vyloučení, z nichž Rebelové ve třetí třetině dvě potrestali, a gól Tomáše Zahradníka jedenáct sekund před koncem mohl už jen těžko něco změnit. Rebelové výsledkem 3:2 vybojovali své teprve třetí vítězství v sezóně.

Rebelové se ujali těsného vedení

Už ve druhé minutě bylo Havlíčkovu Brodu pořádně horko, když David Malík bekhendem provětral z mezikruží Brožův beton, načež ještě z kruhu tvrdě pálil Štěpán Havránek jen do brankářovy lapačky. Na začátku 4. minuty si počínal za hranicí pravidel hradecký Martin Hejna, což sice Rebelové nedokázali využít ve svůj prospěch, ale naladili se na příznivou vlnu a udeřili při hře pět na pět.

Ve skrumáži před brankou se rychle zorientoval Dominik Suchý a pod betonem gólmana Martina Choura poslal svůj tým do vedení – 1:0. Pokračovalo se ve vyrovnaném hokeji, který ve druhé polovině úvodní dvacetiminutovky přešel v nedisciplinovanost na obou stranách.

Domácí nejdříve nevyužili zkrácenou přesilovku čtyři na tři, poté si lépe nepočínali ani Hradečtí při vyloučeních Jakuba Laciny a Davida Buška. Při trestu prvně jmenovaného dokonce promarnil obrovskou šanci Lukáš Vala, který ujel soupeřovým obráncům, ale v samostatném úniku na Choura nevyzrál.

Královští lvi srovnali krok

Až do 28. minuty měli o něco více ze hry mladíci z Hradce Králové, ale vyloženou šanci, jež by hlasitě volala po gólu, si vypracovat nedokázali. Ta přišla až v průběhu 29. minuty, kdy Radovan Pavlík našel křížným pasem Tomáše Hofmana, který na druhé straně hřiště nevyzrál na Brožův hbitý beton.

Královské lvy to však dlouho mrzet nemuselo, protože vzápětí putoval za vrátka trestné lavice Marek Bancíř a přesilová hra vnesla do královéhradeckých řad radost. Nicolas Bureš poslal puk od mantinelu na Radovana Pavlíka, jenž na modré čáře z mohutného nápřahu vyslal dělovku, na níž neměl brankář Brož nárok – 1:1.

Následně se museli ujmout hlavní role rozhodčí, kteří posílali za katr jednoho hokejistu za druhým. Emoce se přihlásily o slovo ve 36. minutě, kdy se Východočeši radovali z gólu. Vydolovali kotouč zpoza výstroje gólmana Brože, ale stalo se tak až po odpískání.

Gólovou přetahovanou zvládli lépe domácí

Vstup do závěrečného dějství Královským lvům brzy pořádně zhořkl, když už za 23 sekund zaujal neoblíbené místo na lavici hanby David Malík a havlíčkobrodská družina zkrácenou přesilovku přetavila ve znovuzískané vedení. Tomáš Ngyuen po návratu z trestné lavice vysunul do šance Marka Bancíře, který polovysokou střelou zařídil gólovou euforii v brodském táboře – 2:1.

O rychlou odpověď se pokoušel za necelé čtyři minuty Tomáš Hofman, který obešel hned tři protihráče, ale následně si vylámal zuby na brankáři Brožovi. Na druhé straně ledové plochy zlomil při střele na modré čáře hůl Rostislav Klofáč a Hradečtí rázem uháněli do přečíslení tři na jednoho. František Hnik ovšem prováhal vhodný moment na přihrávku.

Zanedlouho nabídl Hradec Králové svou nedisciplinovaností soupeři hru ve dvojnásobné početní převaze, jenže ta se Havlíčkovu Brodu příliš nepovedla. Východočeši potom tahali za delší konec pomyslného provazu, ale v 56. minutě se provinili dalším prohřeškem proti pravidlům. A za to zaplatili tu nejkrutější možnou daň. Lukáš Vala zkusil štěstí až za modrou čarou a Martin Chour jeho projektil jen vyrazil před sebe, kde se z bleskové dorážky Jakub Kraučuk nemýlil – 3:1.

Východočeši ještě snížili při přesilové hře v poslední minutě duelu, když se zblízka prosadil bekhendovou střelou mezi Brožovy betony Tomáš Zahradník. Do závěrečného hvizdu však zbývalo už jen 11 sekund, brodskému táboru tak už nic nezabránilo v oslavě vítězství 3:2 a tří bodů do extraligové tabulky.

Jaroslav Benák (HC Rebel Havlíčkův Brod):
Hráli jsme dobře již v Táboře i v Pardubicích, akorát jsme v Pardubicích nedokázali dát gól. Jinak jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Dnešní výkon – klobouk dolů před kluky, protože ukázali velkou bojovnost. Už jsme měli i více štěstí na góly a dneska jsme si zaslouženě došli pro tři body. Moc jim děkuji a doufám, že takových zápasů bude více.

Tomáš Martinec (Královští lvi Hradec Králové):
Prohráli jsme utkání, ve kterém jsme soupeře sice přestříleli, ale góly jsme dát nedokázali. Náš netýmový a nedisciplinovaný výkon přehrál soupeř svojí bojovností a nasazením.