so 10.1.2015 | Tomáš Kouba, Martin Voltr

Další zářez na pažbě! Starší dorost proti Vítkovicím zapsal pátou výhru v řadě

Hradecké dorosty prožívají famózní období. Starší z obou mužstev prohrálo od konce října pouhé dva zápasy, po Novém roce zvládli svěřenci trenéra Jiřího Slabého čtyři domácí utkání za plný počet bodů! V sobotním kole si Lvi poradili s Vítkovicemi 4:1 především díky třem gólům v rozmezí pěti minut na konci první třetiny, hosté dostali za záda Tomáše Vomáčky jeden jediný kotouč.

Třígólová smršť v závěru třetiny

Hned v první minutě se do slibné příležitosti dostal Hnik, který těsně před brankářem Kardinálem tečoval přihrávku svého spoluhráče. Vítkovický brankář však situaci zvládl na jedničku. V následující pasáži se těžiště utkání přesouvalo od jedné branky k druhé a hru doprovázela spousta nepřesností.

V 10. minutě mohli jít hosté do vedení, když se dostali do přečíslení dvou proti jednomu. Tím jedním byl však Hofman, který velmi obětavým zákrokem přerušil přihrávku Vítkovických a sám pak vrazil to tyče branky. O pět minut později už bylo pro domácí veseleji. Štěpán Matějček dostal přihrávku přímo před brankoviště Vítkovic, kde udělal kličku gólmanovi a jeho zakončení zastavila tyč. Hradecký forvard to však nevzdal a svým precizním důrazem dotlačil kotouč za brankovou čáru – 1:0.

V 17. minutě napřáhl Tomáš Zahradník z levého kruhu a po jeho ráně se kotouč třepetal v síti ostravských hokejistů – 2:0. Na druhé straně mohl snížit Spratek, který se prokličkoval až před Vomáčku a snažil se zakončovat na vzdálenější tyč. Tam mu však hradecký brankář vystavil stopku svým betonem. V poslední minutě první třetiny se znovu potvrdilo otřepané pravidlo nedáš – dostaneš. František Hnik vymyslel chirurgicky přesnou přihrávku zpoza branky na najíždějícího Daniela Liera, který ranou z první navýšil vedení Hradce Králové na tři branky – 3:0.

Varovné snížení Vítkovic

Královští lvi navázali na závěr první třetiny a hned ve 22. minutě vyslal Hofman ze své hole ránu jako z děla, kterou zastavilo břevno vítkovické branky. O tři minuty později již potřetí zvonila tyč Kardinálovy branky. To když se Štěpán Matějček protáhl skrz brankoviště hostujícího celku a z otočky opět zasáhl brankovou konstrukci.

V další vyložené pozici se octl znovu hradecký hráč. David Chalupa se stal adresátem přesné přihrávky mezi kruhy, avšak svůj tvrdý projektil nasměroval pouze ne Kardinálův hrudní koš. Ve 31. minutě se již hosté z východu republiky dočkali snížení. Přečíslení dvou proti jednomu učebnicově zužitkovali Matouš Stupka s Hartmannem a prvně jmenovaný zakončoval takřka do prázdné branky bezmocného brankáře Vomáčky – 3:1.

Pojišťující branka a tři body

Ve 45. minutě mohl navýšit brankový rozdíl Hejna, tomu se však nepodařilo ideálně zpracovat kotouč, když byl zcela osamocen před Kardinálem. O minutu později byl k vidění souboj tváří v tvář i na druhé straně ledové plochy, když se před Vomáčku dostal Daniel Spratek, avšak i v tomto souboji vyhrál gólman.

O tom, že i Hradečtí umí předvést ukázkové zakončení situace dva na jednoho, přesvědčili Tomášové Hofman se Zahradníkem. Po přesné přihrávce postačilo prvně jmenovanému pouze správně nastavit hůl a už mohla vypuknout další gólová radost domácích – 4:1. Pověstného "bůra" mohli Vítkovičtí inkasovat v samotném závěru utkání, kdy Zahradníkův pokus z bezprostřední blízkosti na bližší tyč skončil na betonu Tomáš Kardinála, který tak předvedl efektivní i efektní zákrok najednou.

V poslední minutě ještě Lier vyslal ihned po buly tvrdou ránu na branku hostí, se tou se však brankář zvládl vypořádat. Královští lvi si tedy ve třetí třetině zápas pohlídali, přidali ještě třešničku na dortu v podobě čtvrté branky a po zásluze získali tři body.