ne 1.3.2015 | René Chyla, Lukáš Štěrovský

Do play-off s vítězstvím v zádech, junioři zdolali Porubu 5:3

Šťastných třináct, chtělo by se říci. Přesně na takovém počtu vítězství totiž junioři Mountfieldu HK ukončili svoje putování nadstavbovou částí. V Porubě si svěřenci trenéra Krátošky vybudovali náskok, který soupeř stihl dvakrát stáhnout na rozdíl jediného gólu, na víc se ale nezmohl. Mountfield tak nejenže půjde do play-off z prvního místa, ale navíc s vítězstvím v zádech!

V přehlídce akcí uspěl pouze Jiří Uhlík

Utkání závěrečného kola nadstavbové části mezi druhou Porubou a prvním Hradcem začalo poměrně v rychlém tempu. Překvapit hostujícího gólmana se snažili hned v úvodu Josef Fibrich a chvíli po něm také Jonáš Mládek. V osmé minutě se dostal do samostatného úniku Radovan Pavlík, ten ale v rozhodující chvíli před ostravským brankářem selhal.

O pět minut později se stejná situace opakovala na druhé straně kluziště. To Hradeckým ujel domácí útočník Josef Fibrich, ten ale nedokázal kotouč zvednout a stav tak zůstal bezbrankový. O chvíli později pálil z prostoru mezi kruhy i Denis Brnčál, ale ani tomu se nepodařilo skórovat.

Necelé čtyři minuty před koncem ale Hradec Králové předvedl krásnou akci. Ondřej Kopta nahrával v přečíslení Jiřímu Uhlíkovi, který se trefil přesně pod víko – 0:1. O chvíli později mohli diváci zhlédnout podobnou akci hostů. Tomáš Drašnar našel volného Michala Procházku, který však trestuhodně minul.

Prostřední část? Pět branek!

Hned v první minutě prostřední periody mohlo být srovnáno. Jakub Schwarz se prodral mezi hradeckými obránci, než ale stačil vystřelit, puk ukryl ve své lapačce hostující gólman Veselý. V dobré pozici se ocitl i Josef Fibrich, ten ale zvolil ještě nahrávku na Tomáše Rataje. Porubský útočník se ale ke kotouči nakonec vůbec nedostal.

To v 26. minutě našel Michal Procházka ve středním pásmu rozjetého Radovana Pavlíka, jenž se dostal až na levý kruh, ze kterého se trefil přesně do pravého horního růžku – 0:2. O něco později však trestal RT TORAX. Hradecká obrana fatálně chybovala na modré a do úniku dva na nikoho se dostal Josef Fibrich s Tomášem Ratajem. Josef Fibrich dostal před brankovištěm od svého spoluhráče zpětnou nahrávku a zakončoval do odkryté brány – 1:2. Mountfield odpověděl hned vzápětí. Radovan Pavlík našel Michala Procházku na pravém kruhu, ze kterého se hostující útočník trefil přesně k protější tyči – 1:3.

Snižovat mohl o chvíli později Jonáš Mládek, ten ale trefil pouze tyč Veselého branky. Hosté se pak prosadili dokonce i v oslabení. Ondřej Kopta pihrával do prostoru mezi kruhy Tomáši Drašnarovi, který poslal puk přesně pod horní tyčku. Necelé dvě minuty před koncem se dočkala i domácí střídačka. Matúš Gálik sice napřáhl na modré čáře, mezi betony však ještě tečoval Vojtěch Holaň – 2:4.

Skóre otevřel i uzavřel Jiří Uhlík

Po odehraných třech minutách poslední třetiny mohl snížit na rozdíl jediné branky Jonáš Mládek, ten však nastřelil pouze gólmanovy betony. Hned nato přihrával Marek Smrčka před bránu, kde mohl doklepávat Josef Fibrich, jeho hůl ale kotouč bohužel pro domácí minula. Devět minut před koncem se RT TORAX konečně dočkal kontaktního gólu. Jakub Baca nahrál Jakubu Schwarzovi, který se trefil přesně nad rameno Veselého – 3:4.

Hradec ale vyrovnání nepřipustil a pět minut před koncem přidal pojišťovací pátou branku. Pokus Karla Vladyky sice Šrámek vyrazil, na dorážku Jiřího Uhlíka byl však již krátký – 3:5. RT TORAX tak na Hradec nevyzrál ani napočtvrté a v posledním kole nadstavby na domácím ledě po bojovném výkonu padl.

František Veselý 60 35 3 32 91,43 0 0

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Dnes jsme odehráli proti Hradci zřejmě nejlepší utkání. Podařilo se nám tentokrát zachytit začátek zápasu a třetiny určitě byly vyrovnané. Utkání se určitě zlomilo v momentu, kdy jsme prohrávali o dvě branky a ve vlastní přesilovce jsme inkasovali. Tam nám soupeř odskočil a i přes veškerou naši snahu si soupeř již zápas pohlídal. Myslím si také, že nakonec i zaslouženě zvítězil.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Musím říci, že i když jsme byli opravdu v malém počtu, tak jsme utkání posledního kola nadstavby zvládli. Vzhledem k tomu, že tam byla nějaká zranění a také vyloučení, tak jsme zápas dohrávali prakticky na dvě pětky. Pro nás jsou dobré tři body do tabulky, ale teď budeme vše připravovat na páteční play-off.