čt 6.8.2020 | Tomáš Kalas

Domácí premiéra na výbornou. Hradec zdolal Kometu 2:0

Povedenou partii sehráli Lvi s brněnskou Kometou. Na negativní bilanci, která jejich vzájemné zápasy doprovázela, zapomněli a od začátku si vytvořili herní převahu. Už ve druhé minutě se dostali do vedení zásluhou Kellyho Klímy a náskok do konce zápasu nepustili, naopak ještě o gól navýšili z hole Vladimíra Růžičky. Sebevědomým výkonem si došli pro další zisk plného počtu bodů, ve skupině C jsou stále neporažení a situaci ve skupině mají dobře rozehranou.

Do druhého kola přípravného turnaje naskočili hradečtí hráči s jedinou změnou v sestavě. Ze sestavy pro zápas vypadl Petr Koukal, jehož místo na centru čtvrté lajny obsadil junior Vojtěch Síla.

Bleskový start Hradce určil ráz celé třetiny

Natěšené publikum nemuselo na první změnu stavu čekat vůbec dlouho. Už po 79 sekundách totiž Kelly Klíma využil skvělého pasu Vladimíra Růžičky za obranu a bez problémů umístil kotouč za Klimešova záda.

Na konci 11. minuty už to mohlo být o branky dvě, Perrettovu nahrávku před branku ale Aleš Jergl nedokázal zblízka umístit mezi tři tyče. Ani v polovině 14. minuty během přesilové hry nebylo daleko k dalšímu zatížení brněnského konta, i tady však střelce prvního gólu, Kellyho Klímu, zastavilo od gólové radosti lepší zpracování Smoleňákovy přihrávky před branku.

Lvi zůstávali nadále hladoví a předvedl se i Jakub Orsava. Čtyři minuty před koncem třetiny se dostal do samostatného úniku, Klimeše si položil dlouhou kličkou a chybělo jenom přehodit jeho beton. Orsavovi se však toto nepovedlo zcela dle plánu a zůstalo tak pouze u gólové šance.

Mohutná ofenziva v závěru třetiny Hradeckým gól nepřinesla

V prostřední periodě se však role v prvních minutách otočily. Byli to právě Brněnští, kteří hráli častěji na puku a několikrát zahrozili před Mazancovou brankou. Snížení měl na holi na konci první pětiminutovky Tomáš Šoustal, jenž využil toho, že se před ním obranná dvojice Hradce rozestoupila a rozjel se sám proti brance. Svůj pokus ale poslal nad kasu.

Šoustal byl hlavním bodem zájmu i v polovině zápasu, kdy přebruslil obránce a vytvořil tím situaci 2 na 1, kterou se jal i sám vyřešit. Stahovačkou se dostal na osu ledové plochy, jeho střelu však lapil fantastický Mazanec. To byly také poslední momenty gólmana s číslem dva v brance, pro zbytek zápasu jej vystřídal Štěpán Lukeš.

Hradečtí v oboustranně agresivním a emotivním finiši druhé třetiny dopláceli na neproměňování šancí, kterých měli hned několik. Nejvýznamnější z nich byla zřejmě z dílny Lukáše Cingela, který suverénně prošel přes obranu a pokoušel se Klimeše překonat bekhendovým blafákem, brněnský generál brankoviště ale zasáhl. Tak či tak, i po této dvacetiminutovce byli hradečtí hokejisté odměněni zaslouženým potleskem.

Hradec drama ve třetí třetině nepřipustil

Do třetí třetiny překlopená přesilová hra červenobílých měla možnost být taktéž gólově ukončena, střela Jakuba Lva z levého kruhu rozezvučela jenom tyč Klimešovy branky. Kometě nešla upřít snaha o srovnání hned po úvodním buly periody, jenže veškeré náznaky šancí a střel likvidovala pozorná obrana v čele s gólmanem Lukešem.

Třetina byla poznamenána vyloučeními a ve své druhé přesilovce už Hradečtí slavili podruhé. První gól v hradeckém dresu zaznamenal Vladimír Růžička, jehož střela z vrcholku pravého kruhu vyčistila pravý vingl. Druhý zásah dodal na hradecké hokejky větší klid a domácím se už mohlo hned lépe dýchat.

Přesto nakonec došlo i na potyčky pramenící z oboustranně tvrdého zápasu. Kometa v závěru měla přesilovku, neboť po jedné strkanici Zámorský dostal o dvě trestné minuty více. Hosté zkusili zápas zdramatizovat hrou bez gólmana a vyčerpali na to i oddechový čas. Gól už ale nepadl a 750 diváků, kteří vytvořili výbornou atmosféru, mohli společně s hráči slavit zaslouženou výhru 2:0.