so 5.3.2022 | Jan Brůna

Dorost na závěr nadstavby porazil Kometu. V play off si dá repete

Na závěr nadstavby jednoznačná výhra. Dorostenci doma Kometu téměř k ničemu nepustili a vedení z první třetiny ještě navýšili. I díky vytouženému prvnímu čistému kontu Jana Kasala zvítězili 4:0, což znamená, že druhou část sezóny zakončili na čtvrtém místě. Play off tak začnou na domácím hřišti a v osmifinále se střetnou právě s Kometou!

Domácí se v první části prosadili dvakrát

Diváci, kteří si v sobotu našli cestu do ČPP Arény, nemuseli na úvodní branku čekat dlouho. Již ve 3. minutě se totiž po pěkné akci prosadil Jan Vencl, který tečoval střílenou nahrávku Lukáše Krále – 1:0. Zato hosté se skoro nemohli dostat do zápasu a jejich šance přišly paradoxně až během přesilovky Mountfieldu, kdy musel situaci dvakrát zachraňovat Jan Kasal.

To bylo ale ze strany Komety pro první dějství vše. Hradečtí totiž víceméně kontrolovali průběh hry a dočkali se ještě jednoho gólu. V 16. minutě obdržel Jiří Klíma pas do úniku, udělal kličku Janu Kavanovi a zakončil do odkryté klece – 2:0.

Lvíčata navýšila skóre

Ačkoliv Východočeši opanovali úvodní třetinu poměrem 2:0, dle slov jejich trenéra nebyli s předvedenou hrou zcela spokojeni, a tak se od startu prostřední dvacetiminutovky snažili o aktivní přístup. To se jim vyplatilo; Vencl na sebe navázal dva protihráče a pro Jiřího Klímu vytvořil příležitost před prázdnou bránou – 3:0.

Obraz hry následně významně ovlivnila vyloučení na obou stranách a duel se často kouskoval. Hokejisté zpod Bílé věže se mohli prosadit znovu, a to dokonce ve vlastním oslabení. Leč nestalo se, vzhledem k jasnému stavu jim to ovšem vadit nemuselo.

Kometa se pod Bílou věží netrefila

Brněnští věděli, že musejí přidat, a do poslední periody proto vstoupili o poznání lépe než do předchozích dvou. Avšak kýženého gólu se nedočkali a místo toho se počtvrté radovali domácí. Nadšení v řadách Mountfieldu způsobil Tomáš Hora, jenž prostřelil Kavana mezi betony – 4:0.

Hradečtí si začali více věřit a diktovali tempo hry. Změna přišla až v samotném závěru, kdy se Moravané sice ocitli v tlaku, ale ani snižující branku vytěžit nedokázali. Na soutoku Labe a Orlice tak padli rozdílem třídy, což znamená, že svěřenci Václava Pánka zakončili nadstavbu na čtvrtém místě. Oba soupeři se znovu potkají už ve středu v ČPP Aréně.